Przebudowa ul. Retkińskiej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Krzemienieckiej wraz z modernizacją sieci wodociągowej
Zamawiający Miasto Łódź - Zarząd Dróg i Transportu w imieniu i na rzecz którego działają Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa ul. Retkińskiej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Krzemienieckiej wraz z…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane „KEMY” sp. z o.o. Cena wybranej oferty: 7 661 020 zł. Złożono 2 oferty.
- Cena wybranej oferty
- 7 661 020 zł
- Liczba ofert
- 2 oferty
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4461, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
25 czerwca 2026
Termin ofert: 27 lipca 2026 11:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
13 lipca 2026
Nowy termin: 28 lipca 2026 11:30Zmienia wersję 438314-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
21 lipca 2026
Nowy termin: 29 lipca 2026 11:30Zmienia wersję 482035-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
03 września 2026
2 oferty1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane „KEMY” sp. z o.o. (Łódź).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 7 661 020,00 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miasto Łódź - Zarząd Dróg i Transportu w imieniu i na rzecz którego działają Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. |
| NIP | 7251859255 |
| Adres | ul. Tuwima 36, 90-002 Łódź |
| Region (NUTS) | PL711 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Przebudowa ul. Retkińskiej na odcinku od ul. Wyszyńskiego do ul. Krzemienieckiej wraz z modernizacją sieci wodociągowej |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrany wykonawca | Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane „KEMY” sp. z o.o., Łódź (NIP: 7272528115) |
| Wartość wybranej oferty | 7 661 020 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 2 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-08-19+02:00 |
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 1.1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług/robót budowlanych obejmujących roboty będące powtórzeniem tego samego rodzaju prac co w zamówieniu podstawowym znajdujących się w danym obszarze inwestycyjnym ograniczonym ulicami: al. Wyszyńskiego, Al. Bandurskiego, Krzemieniecką, Konstantynowską, Juszczakiewicza, Armii Krajowej, w szczególności w zakresie m.in: 1) dla Zadania 1: prac rozbiórkowych, robót ziemnych, budowy jezdni, chodników, ciągów pieszo-rowerowych, zjazdów, krawężników, obrzeży i oporników, budowy oświetlenia, odwodnienia, zabezpieczenia sieci, regulacji wysokościowej armatury, wykonania oznakowania poziomego i pionowego, prac zieleniarskich (łącznie z dokonywaniem nasadzeń zieleni) oraz inne roboty w zakresie zgodnym z dokumentacją projektową, STWiORB dla danego obszaru inwestycji; 2) dla Zadania 2: a) przebudowę/przełączenie przyłączy wodociągowych nie ujętych w dokumentacji, b) montaż i regulację dodatkowej armatury w zakresie objętym zamówieniem podstawowym, c) zwiększenie ilości robót odtworzeniowych (w zakresie niezbędnym do prawidłowego odtworzenia nawierzchni po robotach podstawowych oraz do zamówień określonych w pkt. a, b). 4.2. Zamówienia zostaną udzielone w ramach odrębnych umów, które będą zgodne z umową dotyczącą zamówienia podstawowego, w zakresie terminów odbioru, płatności, sposobu naliczania kar. 2. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26.06.1974r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r., poz. 277 ze zm.), osób wykonujących następujące rodzaje czynności związane z realizacją zamówienia: roboty ziemne, montażowe, drogowe i instalacyjne. Powyższy wymóg dotyczy również Podwykonawców i dalszych Podwykonawców, którzy będą realizowali przedmiot umowy. Powyższy wymóg nie dotyczy sytuacji samozatrudnienia jak również wspólników spółki osobowej, której wspólnicy będą samodzielnie świadczyli pracę w zakresie ww. czynności. 3. Wykonawca zobowiązany jest wykazać brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu z powodu okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 i 2 ustawy Pzp (obligatoryjne przesłanki wykluczenia), oraz art. 109 ust. 1 pkt 1) i 4) ustawy Pzp (fakultatywne przesłanki wykluczenia), art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1 ze zm.), dalej: rozporządzenie 2022/576 i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025r., poz. 514). 4. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 25.11.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 5. Upoważnioną na podstawie przepisów art. 37 ust. 2 ustawy Pzp oraz na podstawie umowy in house nr FZ.270.15.2025.RP z dnia 30.12.2025 r. oraz umowy nr CUW-WE.263.1.15.2024 z dnia 01.08.2024 r. wraz z aneksami oraz na podstawie udzielonych pełnomocnictw do przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia i wyboru najkorzystniejszej oferty w imieniu i na rzecz Miasta Łódź - Zarządu Dróg i Transportu oraz "Zakładu Wodociągów i Kanalizacji" sp. z o.o. oraz zawarcia umowy w imieniu Miasta Łódź – Zarządu Dróg i Transportu jest spółka: Łódzkie Inwestycje sp. z o.o., ul. Wólczańska 17, 90-731 Łódź, NIP: 7272866705 REGON: 524493860. W zakresie przygotowania i przeprowadzenia procedury udzielenia zamówienia publicznego Łódzkie Inwestycje sp. z o.o. działają jako Pełnomocnik Zamawiających na podstawie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, z zastrzeżeniem, że Beneficjentami wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie innej niż pieniężna są odpowiednio: Miasto Łódź – Zarząd Dróg i Transportu oraz „Zakład Wodociągów i Kanalizacji” sp. z o.o. 6. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 139 ust. 1 Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona oceny kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.