- Umowa zawartaCzęść 1Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.· Tarnowskie Góry3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 2Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.· Tarnowskie Góry3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 3Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.· Tarnowskie Góry3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 4Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.· Tarnowskie Góry3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 5Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.· Tarnowskie Góry3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 6Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o.· Tarnowskie Góry3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 7Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o.· Chorzów2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 8Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o.· Chorzów2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 9Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o.· Chorzów2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 10FCC Polska Sp. z o.o.· Zabrze1 oferta
Odbiór odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez Komendy Miejskie i Powiatowe Policji garnizonu śląskiego – KMP Bytom, KP I Bytom, KP II Bytom, KP III Bytom, KP IV Bytom, KP V Bytom, KMP Chorzów, KP I Chorzów, KP II Chorzów, KMP Świętochłowice
Zamawiający Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez Komendy Miejskie i Powiatowe…”, wybierając 4 wykonawców. Złożono 25 ofert.
- Wartość całego ogłoszenia wynikowego
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 891 147 zł
- Liczba ofert
- 25 ofertłącznie, 10 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1336, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
28 maja 2026
Termin ofert: 3 lipca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
03 września 2026
25 ofert4 wykonawców
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach |
| NIP | 6340137913 |
| Adres | ul. Lompy, 40-038 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Odbiór odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez Komendy Miejskie i Powiatowe Policji garnizonu śląskiego – KMP Bytom, KP I Bytom, KP II Bytom, KP III Bytom, KP IV Bytom, KP V Bytom, KMP Chorzów, KP I Chorzów, KP II Chorzów, KMP Świętochłowice |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów |
| Dodatkowe kody CPV | 90512000-9 - Usługi transportu odpadów |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 149 440 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0001 – Wybrani wykonawcy | Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o., Tarnowskie Góry (NIP: 6450000204); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648); Reko Prime Sp. z o.o., Myszków (NIP: 5771995696) |
| Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty | 69 795 PLN |
| Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0002 – Wybrani wykonawcy | Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o., Tarnowskie Góry (NIP: 6450000204); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648); Reko Prime Sp. z o.o., Myszków (NIP: 5771995696) |
| Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty | 29 706 PLN |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0003 – Wybrani wykonawcy | Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o., Tarnowskie Góry (NIP: 6450000204); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648); Reko Prime Sp. z o.o., Myszków (NIP: 5771995696) |
| Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty | 38 274 PLN |
| Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0004 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0004 – Wybrani wykonawcy | Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o., Tarnowskie Góry (NIP: 6450000204); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648); Reko Prime Sp. z o.o., Myszków (NIP: 5771995696) |
| Część LOT-0004 – Wartość wybranej oferty | 38 274 PLN |
| Część LOT-0004 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0004 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0005 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0005 – Wybrani wykonawcy | Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o., Tarnowskie Góry (NIP: 6450000204); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648); Reko Prime Sp. z o.o., Myszków (NIP: 5771995696) |
| Część LOT-0005 – Wartość wybranej oferty | 27 252 PLN |
| Część LOT-0005 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0005 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0006 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0006 – Wybrani wykonawcy | Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o., Tarnowskie Góry (NIP: 6450000204); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648); Reko Prime Sp. z o.o., Myszków (NIP: 5771995696) |
| Część LOT-0006 – Wartość wybranej oferty | 27 661 PLN |
| Część LOT-0006 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0006 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0007 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0007 – Wybrani wykonawcy | Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o., Chorzów (NIP: 6270011376); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648) |
| Część LOT-0007 – Wartość wybranej oferty | 50 846 PLN |
| Część LOT-0007 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0007 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0008 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0008 – Wybrani wykonawcy | Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o., Chorzów (NIP: 6270011376); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648) |
| Część LOT-0008 – Wartość wybranej oferty | 30 958 PLN |
| Część LOT-0008 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0008 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0009 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0009 – Wybrani wykonawcy | Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o., Chorzów (NIP: 6270011376); FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648) |
| Część LOT-0009 – Wartość wybranej oferty | 30 958 PLN |
| Część LOT-0009 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0009 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
| Część LOT-0010 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0010 – Wybrany wykonawca | FCC Polska Sp. z o.o., Zabrze (NIP: 6762157648) |
| Część LOT-0010 – Wartość wybranej oferty | 10 234 PLN |
| Część LOT-0010 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0010 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-27+02:00 |
Informacje dodatkowe
Umowa obowiązuje od dnia zawarcia, z tym że termin realizacji świadczenia usług rozpoczyna się w dacie planowanego terminu rozpoczęcia realizacji usługi po pisemnym potwierdzeniu Zamawiającego (określono w kolumnie nr 3 formularza cenowego- załącznik nr 3a-3j do SWZ) przez okres 12 miesięcy lub do wyczerpania środków finansowych.
Szacunkowa wartość zamówienia "Odbiór odpadów komunalnych z obiektów administrowanych przez Komendy Miejskie i Powiatowe Policji garnizonu śląskiego" wynosi 1 214 594,44 zł. netto. Wartość szacunkowa niniejszego postępowania wynosi 149 439,82 zł. netto.
Zamawiający dopuszcza podwykonawców. W przypadku gdy Wykonawca będzie korzystał z podwykonawcy Zamawiający żąda wskazania części zamówienia, które zamierza powierzyć podwykonawcy oraz, o ile są już znane, wskazania nazw firm podwykonawców wraz z danymi kontaktowymi (załącznik nr 1 do SWZ – formularz ofertowy). Jednocześnie Zamawiający informuje, że najpóźniej na dzień zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podania danych podwykonawcy jeżeli wskaże że przy realizacji wskazanej części zamówienia będzie korzystał z podwykonawcy. Zapisy dotyczące podwykonawców znajdują się w sekcji XI SWZ
i w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 2 do SWZ).
Na podstawie art. 95 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę, dalszego podwykonawcę osób, które wykonują wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie dla tego zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia osobami zatrudnionymi na podstawie stosunku pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks Pracy (Dz.U. z 2025 poz. 277
z późn. zm.).
Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór zobowiązania stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w ust. 2, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów.
W przypadku polegania na zasobach innego podmiotu dokumenty i oświadczenia wskazane
w sekcji SWZ VIII pkt. 1.4 Wykonawca składa również w stosunku do podmiotu na którego zdolnościach Wykonawca polega.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą w skutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy.
Zapisy art. 119, 122, 123 ustawy Pzp stosuje się odpowiednio.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.