Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcówwg ogłoszenia, przed weryfikacją
Wybrany wykonawca
Akcja Edukacja Elżbieta Olczak· Konstancin-Jeziorna
Umowa zawarta
3 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
11 ofert
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

DZP.261.8.2026 - Świadczenie usług eksperckich, wspierających realizację projektu „Edukacja Obywatelska dla Zmiany – Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań metodycznych i dydaktycznych w zakresie edukacji obywatelskiej”.

Zamawiający Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „DZP.261.8.2026 - Świadczenie usług eksperckich, wspierających realizację projektu…”, wybierając 9 wykonawców. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Fundacja Rozwoju Systemu EdukacjiWarszawa, Mazowieckieopublikowano 3 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

NIP

5261000645

Adres

Al. Jerozolimskie 142a, 05-305 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

DZP.261.8.2026 - Świadczenie usług eksperckich, wspierających realizację projektu „Edukacja Obywatelska dla Zmiany – Opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań metodycznych i dydaktycznych w zakresie edukacji obywatelskiej”.

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne

Dodatkowe kody CPV

80521000-2 - Usługi opracowywania programów szkoleniowych; 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe; 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Wybrani wykonawcy

Akcja Edukacja Elżbieta Olczak, Konstancin-Jeziorna (NIP: 1230882145); ASCOLTO - EDUKACJA I SZKOLENIA. ANNA HUMINIAK, Wrocław (NIP: 8942406634); ANNA SZLĘK TRAINING LAB, Warszawa (NIP: 6491903015); Łukasz Zamęcki, Warszawa; Edu Marta Gontarska, Sulejówek (NIP: 8222185085); Projekty i ludzie - Michał Tragarz, Warszawa (NIP: 5213360096); MACIEJ MADEKSZA, Olsztyn (NIP: 5992701701); Dariusz Grzemny - Szkolenia i Konsultacje, Głogów (NIP: 6971470272); Agnieszka Tomasik, Gdańsk

Wartość wybranej oferty

4 277 PLN

Maksymalna wartość umowy ramowej

813 008 PLN

Liczba złożonych ofert

11

Data wyboru wykonawcy

2026-07-03+02:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    informację na temat doświadczenia osoby skierowanej do realizacji przedmiotu umowy – zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ. Brak złożenia załącznika nr 4 skutkować będzie odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 uPzp jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
  2. 2)
    zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale XI ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy);
  3. 3)
    pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub podmiotu udostępniającego zasoby, chyba że umocowanie do reprezentacji wynika z wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza);
  4. 4)
    oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy – w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp, złożone w Formularzu ofertowym;
    II. OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY, JAKIE ZOBOWIĄZANI SĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU WYKAZANIA BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA (PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE):
  5. 1.
    Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 i 2 uPzp, najpierw dokona w pierwszej kolejności badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający żąda złożenia oświadczenia JEDZ wyłącznie od wykonawców, których oferty zostały najwyżej ocenione.
  6. 2.
    Podmiotowe środki dowodowe żądane będą od Wykonawców, których oferty zostały ocenione najwyżej. Zamawiający przewiduje wezwanie Wykonawców, których oferty zostały ocenione najwyżej, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia następujących dokumentów:
  7. 1)
    informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
    a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 uPzp,
    b) art. 108 ust.1 pkt 4 uPzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  8. 2)
    oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust.1 pkt 5 uPzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji konsumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
  9. 3)
    oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 uPzp w zakresie podstaw wkluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego;
  10. 4)
    aktualnego na dzień składania ofert oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (dalej: „oświadczenie JEDZ”) zawierające w szczególności informacje o:
    a) tym, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego w Rozdziale VIII SWZ. Zamawiający informuje, że w Części IV JEDZ dopuszcza możliwość wypełnienia tego dokumentu jedynie w sekcji α (alfa) – „ogólne oświadczenie” i w związku z tym Wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w Części IV JEDZ
    b) tym, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z powodów wskazanych w Rozdziale IX SWZ,
    a) innych podmiotach, na zasoby których powołuje się w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu,
    b) części zamówienia, których wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom,
    c) podwykonawcach, na zasobach których wykonawca nie polega, jeśli jest już wiadome wykonawcy jakim podwykonawcom zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia.
    Wykonawca wypełnia JEDZ tworząc dokument elektroniczny. Może korzystać z narzędzia eESPD dostępnego na stronie Urzędu Zamówień Publicznych: https://espd.uzp.gov.pl lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. JEDZ przygotowany wstępnie przez Zamawiającego dla przedmiotowego postępowania (w formacie xml – do zaimportowania i edytowania w serwisie https://espd.uzp.gov.pl) zostanie przekazany Wykonawcy wraz z wezwaniem, o którym mowa w ust. 2.
  11. 5)
    oświadczenia JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby - w przypadku polegania wykonawcy na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu;
  12. 6)
    oświadczenie wykonawcy o braku istnienia okoliczności wskazanych w art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 r. poz. 507) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie;
  13. 7)
    oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku istnienia okoliczności wskazanych w art. 7 ust 1 pkt 1-3) ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U z 2024 r. poz. 507) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie – jeżeli dotyczy;
  14. 8)
    wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
    !!!Uwaga!!! Wzory wykazów i oświadczeń przekazane zostaną Wykonawcy wraz z wezwaniem, o którym mowa na wstępie.
  15. 3.
    Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli:
  16. 1)
    może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557), o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p dane umożliwiające dostęp do tych środków;
  17. 2)
    podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p.
  18. 4.
    Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia: 1) ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2) Składają oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 p.z.p., z którego musi wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (dotyczy wyłącznie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia).
  19. 5.
    Jeżeli wykonawca ma siedzibę poza granicami RP zastosowanie mają dla niego właściwe przepisy Rozporządzenia MRPiT z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (D.U. z 2020 r. poz. 2415).
  20. 6.
    Zmiany do umowy - patrz SWZ.
  21. 7.
    Wykonawca jest związany ofertą nie dłużej niż 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert.
  22. 8.
    Wadium nie jest wymagane.
  23. 9.
    Wykonawca przed zawarciem umowy nie jest zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
  24. 10.
    Warunki udziału w postępowaniu - patrz SWZ
    Podstawa prawna: Dyrektywa 2014/24/UE, art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

80400000-8Usługi edukacji osób dorosłych oraz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Nie potwierdziliśmy jeszcze kompletnego snapshotu wszystkich części tego ogłoszenia wynikowego. Do czasu ponownej weryfikacji nie publikujemy wykonawców, rozstrzygnięć części, kwot ani liczby ofert z pól zastępczych.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.