Naprawa przekładni osiowych VAR 200 w pojazdach typu 45WE należących do spółki Koleje Dolnośląskie S.A.
Zamawiający Koleje Dolnośląskie S.A. (Legnica, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Naprawa przekładni osiowych VAR 200 w pojazdach typu 45WE należących do spółki Koleje…”. Termin składania ofert upływa 6 października 2026, 12:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 6 października 2026, 12:0033d 0h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=439, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
03 września 2026
Termin ofert: 6 października 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 6 października 2026 roku o godzinie 12:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 36 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Naprawa przekładni osiowych VAR 200 w pojazdach typu 45WE należących do spółki Koleje Dolnośląskie S.A.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Koleje Dolnośląskie S.A. |
| NIP | 6912402576 |
| Adres | ul. Kolejowa 2, 59-220 Legnica |
| Region (NUTS) | PL516 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Naprawa przekładni osiowych VAR 200 w pojazdach typu 45WE należących do spółki Koleje Dolnośląskie S.A. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50222000-7 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-06 12:00 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie | 1) art. 108 ust. 1 Pzp, z zastrzeżeniem, o którym mowa w art. 393 ust. 4 Pzp, 2) art. 109 ust. 1 pkt 4) Pzp, 3) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 08.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2033 z 23.10.2025), 4) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2. Zamawiający nie ustanowił żadnych warunków udziału w przedmiotowym postepowaniu. 3. Wykonawca dołącza do oferty: Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str.16). Oświadczenie to stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane podmiotowe środki dowodowe. 3.1. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w pkt 9.1. SWZ IDW, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. Wykonawca dołącza do oferty Oświadczenie Wykonawcy w związku z agresją Rosji na Ukrainę w zakresie określonym w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 08 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2033 z 23.10.2025), a także w zakresie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024, poz. 507) zgodnie z treścią Załącznika nr 3 do SWZ IDW. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie powyższe oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się z osobna. 5. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 9.3. SWZ IDW, a w przypadku Wykonawców zagranicznych w pkt 9.10. SWZ IDW. 6. Informacje dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia znajdują się w SWZ, w szczególności w pkt 9.8. SWZ IDW. 7. Informacje dotyczące podwykonawców znajdują się w SWZ, w szczególności w pkt 9.9. SWZ IDW. 8. Specyfikacja warunków zamówienia mając na uwadze art. 133 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zostanie udostępniona pod adresem https://kd.eb2b.com.pl od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Szczegółowy opis zasad płatności został uregulowany we Wzorze Umowy (II część SWZ). Uzupełnienie informacji o okresie obowiązywania. Termin realizacji zamówienia w pełnym zakresie wynosi 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, przy czym Wykonawca wykona naprawę każdego jednego kompletu przekładni osiowych w terminie do 30 dni roboczych, liczonych od daty jego przekazania Wykonawcy przez Zamawiającego. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →