228/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych dla UCK.
Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „228/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych dla UCK”. Termin składania ofert upływa 9 października 2026, 09:30.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 9 października 2026, 09:3035d 17h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2648, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
28 sierpnia 2026
Termin ofert: 6 października 2026 09:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
02 września 2026
Nowy termin: 9 października 2026 09:30Zmienia wersję 594389-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych dla UCK w 4 zadaniach, obejmujących tomograf komputerowy zabiegowy, angiograf dwupłaszczyznowy oraz dwa typy aparatów rentgenowskich.
- 2
TerminZadania 1, 2 i 3 są dofinansowane ze środków Funduszu Medycznego, a termin realizacji całego zamówienia wynosi 84 dni.
- 3
ZakresDla Zadania 1 wykonawca musi wykazać co najmniej 2 dostawy tomografu komputerowego wraz z pracami adaptacyjnymi o wartości nie mniejszej niż 3 200 000,00 zł brutto każda, dla Zadania 2 co najmniej 2 dostawy angiografu o wartości nie mniejszej niż 5 500 000,00 zł brutto każda, a dla Zadań 3 i 4 co najmniej 2 dostawy aparatu rentgenowskiego o wartości nie mniejszej niż 1 200 000,00 zł brutto każda.
- 4
ZakresZakres obejmuje także dostawę kompletnych zestawów jednorazowych wyrobów medycznych oraz instalację, uruchomienie i przeszkolenie personelu Zamawiającego.
Kontekst Atlasu
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 3,7 oferty na postępowanie przy 254 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 54% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 11 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego, w tym 6 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Uniwersyteckie Centrum Kliniczne |
| NIP | 9570730409 |
| Adres | ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | 228/PN/2026 Dostawa sprzętu medycznego wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych dla UCK. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33115100-0 - Skanery do tomografii komputerowej |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Dotyczy wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w pr
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i 2 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej ocenio
- Dotyczy wykluczenia z art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy Pzp oraz postaw wykluczenia wskazanych art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 – o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz.
- Dotyczy wykluczenia z art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp Brak podstaw do wykluczenia, o którym mowa powyżej zostanie wstępnie zweryfikowana na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona w przedm
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-09 09:30 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://uck-gdansk.ezamawiajacy.pl/pn/UCK-GDANSK/demand/311976/notice/public/details 2. Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert oraz warunków udziału w postępowaniu został określone w dokumentacji postępowania. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający wymaga złożenia ofert w postaci elektronicznej. Szczegółowy opis (instrukcja) składania ofert w postaci elektronicznej zawarty został w rozdz. XIV SWZ. 5. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zastosowana zostanie tzw. „odwrócona kolejność oceny ofert”, o której mowa w art.139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę, w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. Brak podstaw do wykluczenia o którym mowa w art. 108 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP zostanie wstępnie zweryfikowany na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514). - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 5k dodanego do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014) na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2025/2033 - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 1 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 roku nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczającego dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031. 7. Wykaz podmiotowych środków dowodowych zawiera rozdział IX SWZ. 8. Dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą zostały wskazane w Rozdziale XIV SWZ. 9. Wszelkie nieuregulowane w niniejszym SWZ czynności, uprawnienia, obowiązki Wykonawców i Zamawiającego, których ustawa nie nakazała zawierać Zamawiającemu w SWZ, a które mogą przyczynić się do właściwego przebiegu postępowania, reguluje ustawa PZP. 10. Zamawiający przewiduje dokonanie zmian umowy w toku jej realizacji w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 455 ustawy PZP. 11. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy zgodnie z Załącznikiem nr 3a, 3b i 3c do SWZ. 12. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w przedmiotowym postępowaniu. Szczegółowe informacje Rozdział XXII SWZ. 13. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w Rozdziale X SWZ. 14. Opis sposobu przygotowania i złożenia oferty został wskazany w Rozdziale XIV SWZ. 15. Szczegóły opis dotyczący składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Zamawiający umieścił w SWZ. 16. Klauzula informacyjna dotycząca Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) - szczegółowy opis w ust. XXVI SWZ. 17. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: Zdolności technicznej lub zawodowej; Warunek dotyczący doświadczenia Wykonawców: Zadanie 1 Wykonawca musi wykazać, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 2 dostawy tomografu komputerowego wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych o wartości nie mniejszej niż 3 200 000,00 zł brutto każda dostawa. Zadanie 2 Wykonawca musi wykazać, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 2 dostawy angiografu wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych o wartości nie mniejszej niż 5 500 000,00 zł brutto każda dostawa. Zadanie 3 i 4 Wykonawca musi wykazać, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 2 dostawy aparatu rentgenowskiego wraz z wykonaniem prac adaptacyjnych o wartości nie mniejszej niż 1 200 000,00 zł brutto każda dostawa. Przez dostawę Zamawiający rozumie świadczenie zrealizowane w ramach jednej umowy. Warunek zostanie wstępnie zweryfikowany na podstawie wypełnionej Części IV: Kryteria kwalifikacji poprzez złożenie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji w pkt α (alfa) w JEDZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →