Wersja archiwalnaTo ogłoszenie z 2024-10-08 zostało zastąpione nowszą wersją.Przejdź do aktualnej wersji →
To ogłoszenie ma nowszą wersję (sprostowanie).

Dane na tej stronie, w tym termin składania ofert, mogą być nieaktualne.

Otwórz aktualną wersję ogłoszenia →
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Remont istniejącego wejścia do Portu Morskiego Ustka realizowanego w ramach Projektu: Budowa morskiego terminalu serwisowego offshore w Ustce,

Zamawiający Urząd Zamówień Publicznych (Gdynia, Pomorskie) prowadził postępowanie „Remont istniejącego wejścia do Portu Morskiego Ustka realizowanego w ramach Projektu:…”. Termin składania ofert minął 22 października 2024, 10:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Urząd Zamówień PublicznychGdynia, Pomorskieopublikowano 8 października 2024
Termin składania ofert
22 października 2024, 10:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni

Miejscowość

Gdynia

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Remont istniejącego wejścia do Portu Morskiego Ustka realizowanego w ramach Projektu: Budowa morskiego terminalu serwisowego offshore w Ustce,

Główny Kod CPV

45243200-4 - Roboty budowlane w zakresie falochronów

Część nr LOT-0001

część nr 1: Remont falochronu Wschodniego i nabrzeża Pilotowego w Ustce

Część nr LOT-0002

Część nr 2: Remont falochronu Zachodniego z nabrzeżem Niskim, nabrzeża Skarpowego wraz ze slipem, modernizacja ostrogi Helskiej oraz modernizacja ostrogi Falochronu Zachodniego.

Sekcja 3

Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne

PoleWartość
Wadium

1. Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium w wysokości: Dla części 2: 3 mln zł (słownie: trzy miliony zero tysięcy złotych 00/100). 2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku z niżej wymienionych form: 1) pieniądzu – przelewem na następujący rachunek bankowy Urzędu Morskiego w Gdyni, prowadzony przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Gdańsku, ul. Okopowa 1, 80-958 Gdańsk, Kod IBAN (IBAN Code): PL 81 1010 1140 0065 7813 9120 0000 Kod Swift (Swift Code): NBPLPLPW Tytuł: „wadium do postępowania ZP.371.48.2024.KCH” 2) gwarancji bankowej, 3) gwarancji ubezpieczeniowej, 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 299 ze zm.). 3. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i musi obejmować okres związania ofertą. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu uważa się za wniesione w sposób prawidłowy, gdy środki pieniężne wpłyną na rachunek bankowy Zamawiającego przed upływem terminu składnia ofert. 5. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz Wykonawca wnosi w formie elektronicznej opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób upoważnionych do jego wystawienia. 6. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, gwarancja lub poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i powinna zawierać, w szczególności następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni), gwaranta/poręczyciela (instytucji udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedziby; 2) wskazanie przedmiotu niniejszego postępowania; 3) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/ poręczeniem; 4) kwotę gwarancji/poręczenia; 5) termin ważności gwarancji/poręczenia, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą; 6) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do nieodwołalnego i bezwarunkowego zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia w wysokości odpowiadającej kwocie wadium na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż: a) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 Ustawy, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 Ustawy, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3) Ustawy, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej; b) Wykonawca, którego ofertę wybrano: • odmówił podpisania Umowy w sprawie Zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, • nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania Umowy; c) zawarcie Umowy w sprawie Zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana; 7) w treści gwarancji/poręczenia powinna zostać zamieszczona klauzula stanowiąca, że wszystkie spory odnoście gwarancji/poręczenia będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. 7. Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności: 1) upływu terminu związania ofertą, 2) zawarcia umowy w sprawie Zamówienia, 3) unieważnienia postępowania o udzielenie Zamówienia, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 8. Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium Wykonawcy: 1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; 2) którego oferta została odrzucona, 3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza; 4) po unieważnieniu Postępowania, w przypadku, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia. 9. Złożenie wniosku o zwrot wadium, o którym mowa w pkt 24.8, powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w Dziale IX Ustawy PZP. 10. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu - Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. 11. Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 Ustawy, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli: 1) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 107 ust. 2 lub art. 128 ust. 1 Ustawy, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 57 lub art. 106 ust. 1 Ustawy, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 223 ust. 2 pkt 3) Ustawy PZP, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej; 2) Wykonawca, którego oferta została wybrana: a) odmówił podpisania Umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie, b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania Umowy; zawarcie Umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Procedura otwarta

Sekcja 5

Informacje dodatkowe


1. Zamawiający informuje, że na podstawie przepisu art. 139 ustawy PZP, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.

2. Na podstawie art. 139 ust. 2 w związku z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, w zakresie wskazanym w niniejszej SWZ. Zamawiający będzie żądał oświadczenia wyłącznie, od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie.

4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez poszczególnych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany treści Umowy, na podstawie Ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Szczegóły zawiera Załącznik nr 1 a) i b) do SWZ projekt umowy w § 18.6. Zamawiający nie przewiduje możliwość odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej. 7. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług stanowiących przedmiot zamówienia, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt. 7) ustawą PZP. 8. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się nazwą postępowania oraz nr ogłoszenia (DUUE) lub nr referencyjnym. 9. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Platformy Market planet znajdującej się pod adresem: https://umgdy.ezamawiajacy.pl. 10.Zamawiający informuje, że postępowanie na Platformie prowadzone jest z wykorzystaniem formularzy własnych.

11. Ogólne zasady korzystania z Platformy Market Planet zawiera rozdział 14 SWZ. 12. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanymi z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca powinien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma Zakupowa Urzędu Morskiego w Gdyni, tel. +48 (22) 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.0017.00) email:oneplace@marketplanet.pl.

13. Ofertę należy sporządzić w języku polskim pod rygorem nieważności w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy dostępnej pod adresem: https://umgdy.ezamawiajacy.pl. 14.Zamówienie planowane jest do sfinansowania ze środków z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy PZP przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w przypadku, jeżeli środki publiczne na realizację zamówienia w całości lub w części nie zostaną przyznane. 15. Dokumenty składane razem z ofertą wymienione są szczegółowo w rozdziale 17 SWZ są to m.in.: formularz oferty, 15.2. wypełnione kosztorysy ofertowe (dla danej części zamówienia, 15.3. Na podstawie art. 139 ust. 2 w związku z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, w zakresie wskazanym w niniejszej SWZ. Zamawiający będzie żądał oświadczenia wyłącznie, od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wykonawca, który składa ofertę na część 2 przedmiotu zamówienia ti na „Remont falochronu Zachodniego z nabrzeżem Niskim, nabrzeża Skarpowego wraz ze slipem, modernizacja ostrogi Helskiej oraz modernizacja ostrogi Falochronu Zachodniego”, wypełnia informacje w JEDZ dotyczącą art. 108 ust 2., Pełnomocnictwo, gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych. Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia są oni zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia, należy załączyć do oferty. Oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy PZP, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie. Zobowiązanie podmiotu trzeciego jeśli dotyczy. Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY O SZCZEGÓLNYCH ROZWIĄZANIACH W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA WSPIERANIU AGRESJI NA UKRAINĘ ORAZ SŁUŻĄCYCH OCHRONIE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy PZP (Załącznik nr 5 do SWZ). Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7 UST. 1 USTAWY O SZCZEGÓLNYCH ROZWIĄZANIACH W ZAKRESIE PRZECIWDZIAŁANIA WSPIERANIU AGRESJI NA UKRAINĘ ORAZ SŁUŻĄCYCH OCHRONIE BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO składane na podstawie art. 125 ust. 5 ustawy PZP (Załącznik nr 6 do SWZ). Dowód wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia; 16. Ochrona danych osobowych w toku postępowania opisana jest w rozdziale 29 SWZ. 17. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, podmiotowych środków dowodowych. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu. Więcej informacji w dokumentach zamówienia rozdział 23. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu:
informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie, art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Ustawy PZP,art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275 ze zm.), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia
o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 10 do SWZ), oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP (tj. w jednolitym dokumencie JEDZ), oraz w oświadczeniu z art. 5k Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, a także art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835) sporządzone wg wzoru stanowiącego (Załącznik nr 9 do SWZ), odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o którym mowa w pkt 23.2.4. SWZ, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury,
dokumenty, o których mowa, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tego dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
Informacja z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych , w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy PZP, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru , sporządzona nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem. dotyczy tylko Części 2 przedmiotu zamówienia. 17.2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa 17.2.1. wykazu robót budowlanych, wykaz osób szczegóły zawiera rozdział 23 SWZ. 18. Przed podpisaniem umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu następujące dokumenty: 19.1. w przypadku udzielenia zamówienia wykonawcom wspólnie ubiegającym się o zamówienie, (np. konsorcjum) – umowę regulującą współpracę tych Wykonawców, 19.2. dane osób umocowanych do podpisania umowy, 19.3. osoby reprezentujące Wykonawcę przy podpisywaniu umowy powinny posiadać ze sobą dokumenty potwierdzające ich umocowanie do podpisania umowy, o ile umocowanie to nie będzie wynikać z dokumentów załączonych do oferty, 19.4. przedłożenie do akceptacji umów z podwykonawcami, 19.5. przedłożenie potwierdzenia wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy,

19.6. polisę ubezpieczeniową, o której mowa w § 12 projektu umowy, wraz z potwierdzeniem opłacenia składki. Szczegółowe informacje na temat składania dokumentów, znajdują się w dokumentach zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.