Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Oferty w postępowaniu
6 ofert
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Kompleksowa organizacja dwóch dwudniowych wizyt studyjnych na terenie województw dolnośląskiego i łódzkiego, realizowanych przez Województwo Małopolskie w ramach projektu pt. „Regiony Rewitalizacji Edycja 3.0”, z prawem opcji

Postępowanie „Kompleksowa organizacja dwóch dwudniowych wizyt studyjnych na terenie województw…” zamawiającego Województwo Małopolskie (Kraków, Małopolskie) zostało unieważnione. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Województwo MałopolskieKraków, Małopolskieopublikowano 2 września 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 141 300 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Inny powód.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Województwo Małopolskie

REGON

351554287

Adres

ul. Basztowa 22, 31-156 Kraków

Region (NUTS)

PL213 – Małopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Kompleksowa organizacja dwóch dwudniowych wizyt studyjnych na terenie województw dolnośląskiego i łódzkiego, realizowanych przez Województwo Małopolskie w ramach projektu pt. „Regiony Rewitalizacji Edycja 3.0”, z prawem opcji

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

63500000-4 - Usługi biur podróży, podmiotów turystycznych i pomocy turystycznej

Szacunkowa wartość zamówienia

141 300 PLN

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Zamknięte bez wyboru

Liczba złożonych ofert

6

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 2) lit a) i lit. b), pkt. 3), pkt 8) i pkt 10) ustawy.
  2. 2)
    nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
  3. 3)
    nie podlegają zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie artykułu 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.).
    Z uwagi na wartość zamówienia Zamawiający odstępuje od przesłanki wykluczania wykonawcy z postępowania, o której mowa w art. 108 ust. 2 ustawy, ponieważ nie ma ona zastosowania w niniejszym postępowaniu.
    II. Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie Zamawiającego:
    Przed wyborem najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie:
  4. 1.
    Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
  5. 1)
    informacji z Krajowego Rejestru Karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie:
    a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”,
    b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania
    się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
    c) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy,
    d) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu,
    e) art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy, dotyczącej skazania za przestępstwo lub ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu;
  6. 2)
    oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.
    Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 4 do swz;
  7. 3)
    oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 9.2) ust. 1 swz, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
    a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
    b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
    c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
    d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
    e) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy, dotyczących ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę ograniczenia wolności lub karę grzywny,
    f) art. 109 ust. 1 pkt 3 ustawy, dotyczących ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę ograniczenia wolności lub karę grzywny,
    g) art. 109 ust. 1 pkt 8 i 10) ustawy,
    Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do swz.
  8. 2.
    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w ust. 1 pkt 1) – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1).
  9. 3.
    Dokument, o którym mowa w ust. 2 powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
  10. 4.
    Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsca zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis ust. 3 stosuje się.
  11. 5.
    W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia wymienione w ust. 1 składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
  12. 6.
    Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.
  13. 7.
    Zamawiający nie wezwie wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile wykonawca wskazał w jednolitym dokumencie lub w formularzu oferty dane umożliwiające dostęp do tych środków.
    III. 1. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia, że Wykonawca:
    a) nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
    b) nie podlega zakazowi udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych na podstawie artykułu 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 229 z 31.07.2014, str. 1, z późn. zm.),
    – oświadczenia są ujęte w załączniku nr 2C do swz.
  14. 2.
    W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa każdy z wykonawców.
  15. 3.
    Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie, o którym mowa w ust. 1 podmiotu udostępniającego zasoby.

dot. 2.1.3. oraz 5.1.5.
Wskazana szacunkowa wartość bez VAT: 141 300,00 PLN to łączna wartość netto zamówienia podstawowego i zamówienia w ramach opcji (wartość netto zamówienia podstawowego: 126 300,00 PLN, wartość netto zamówienia w ramach opcji: 15 000,00 PLN).
dot. 5.1.3
Zamówienie podstawowe oraz zamówienie w ramach prawa opcji należy wykonać w terminie do 14 miesięcy od dnia zawarcia umowy.
dot. 5.1.6
Informacje ogólne: Projekt zamówienia w pełni lub częściowo finansowany z funduszy UE - Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków UE w ramach budżetu zadania z dotacji celowej z programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich 2021-2027; Priorytet 2: Skuteczni beneficjenci, w ramach projektu „Regiony Rewitalizacji Edycja 3.0”.
dot. 6.1 Wyniki
Nie wyłoniono zwycięzcy, a procedura konkurencyjna została zamknięta. - Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza 3 lipca 2026 r., tj. Sun & More sp. z o.o., ul. Madalińskiego 8 lok. 215, 70-101 Szczecin, uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z powyższym, Zamawiający na podstawie art. 263 ustawy dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców. Jedynym wykonawcą pozostałym w postępowaniu był wykonawca, który złożył ofertę nr 1, tj. Karolina Blitek K&F, os. Tysiąclecia 19/21, 31-607 Kraków. W związku z faktem, że termin związania ofertą upłynął przed wyborem najkorzystniejszej oferty (tj. 22 lipca 2026 r.), zamawiający wezwał wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, tj. Karolina Blitek K&F, os. Tysiąclecia 19/21, 31-607 Kraków, do wyrażenia w wyznaczonym przez zamawiającego terminie, pisemnej zgody na wybór jego oferty. Wykonawca do upływu terminu wskazanego w wezwaniu (tj. do 18 sierpnia 2026 r.) nie wyraził pisemnej zgody na wybór jego oferty po upływie terminu związania ofertą.
Zgodnie z:
• art. 252 ust. 3 ustawy: „W przypadku braku zgody, o której mowa w ust. 2, zamawiający zwraca się o wyrażenie takiej zgody do kolejnego wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, chyba że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania”,
• art. 255 pkt 7 ustawy: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca (…) uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263”,
• art. 263 ustawy: „Jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (…) zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie”.
Zamawiający nie mógł ani dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców, ani zwrócić się o wyrażenie zgody na wybór oferty po upływie terminu związania ofertą do kolejnego wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, ponieważ w postępowaniu nie została już żadna oferta.
W związku z powyższym, zaszła przesłanka do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 7 w zw. z art. 263 ustawy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

63500000-4Usługi biur podróży
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
141 300 zł
Próbka: 17 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
71 000 zł264 688 zł
Rozstęp międzykwartylowy
193 688 zł
Źródło próbki
CPV 63500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
71 000 zł
Mediana
141 300 zł
Górny kwartyl
264 688 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Małopolskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 63500000-4 - Usługi biur podróży. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.