Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 603446-2026Zobacz poprzednią wersję
AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań

Zamawiający Gmina Myślenice (Myślenice, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę…”. Termin składania ofert upływa 7 października 2026, 09:00. Planowany budżet: 6 803 469 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Gmina MyśleniceMyślenice, Małopolskie (powiat Myślenicki →)opublikowano 3 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
6 803 469 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
7 października 2026, 09:00
32d 11h
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 7 października 2026 roku o godzinie 09:00.

  • 2

    TerminTermin realizacji: 18 lat.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena kredytu.

  • 4

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

  • 5

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 6 803 468,67 zł.

Kontekst Atlasu

  • Kolejna edycja powtarzanego zamówienia (wcześniej: 2024 i 2025). Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał MAŁOPOLSKI BANK SPÓŁDZIELCZY.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Gmina Myślenice

NIP

6811004414

Adres

Rynek 8/9, 32-400 Myślenice

Region (NUTS)

PL214 – Małopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Udzielenie kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetu w roku 2026 oraz spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Szacunkowa wartość zamówienia

6 803 469 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • art. 108 ust 1 pkt 6 ustawy pzp
  • art. 108 ust 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp
  • art. 108 ust 1 pkt 1 lit h i 2 ustawy pzp
  • art.108 ust 1 pkt 3 ustawy pzp
  • art. 108 ust 1 pkt 3 ustawy pzp
  • art. 108 ust 1 pkt 1 i 4 oraz art. 108 ust 2 ustawy pzp, a także: a) art. 5k rozporządzenia 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporz
  • art. 108 ust 1pkt 5 ustawy pzp
  • art. 108 ust 1 pkt 1i 2 ustawy pzp
  • art. 109 ust 1 pkt 7 ustawy pzp
  • art. 109 ust 1 pkt 8 i 10 ustawy pzp
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-10-07 09:00

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 678 405 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 018 514 zł4 721 904 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 703 390 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
1 018 514 zł
Mediana
2 678 405 zł
Górny kwartyl
4 721 904 zł
Ten przetarg (6 803 469 zł) znajduje się w górnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma niższy budżet. Prawdopodobnie większy zakres lub wyższe wymagania. +154% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): MAŁOPOLSKI BANK SPÓŁDZIELCZY6,1 mln złoferty b.d.wynik →
  2. 2025wygrał(a): Małopolski Bank Spółdzielczy6,2 mln złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 07.10.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Gmina Myślenice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Myślenice.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 6 803 469 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.