Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. z siedzibą w Lubinie· Lubin
Cena wybranej oferty
1 825 643 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofert
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

DOWOZY WRAZ Z OPIEKĄ UCZNIÓW DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLA PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ LUBIN W ROKU SZKOLNYM 2026/2027.

Zamawiający GMINA LUBIN - Urząd Gminy w Lubinie (Lubin, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „DOWOZY WRAZ Z OPIEKĄ UCZNIÓW DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLA PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ LUBIN W ROKU…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. z siedzibą w Lubinie. Cena wybranej oferty: 1 825 643 zł. Złożono 5 ofert.

Cena wybranej oferty
1 825 643 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. z siedzibą w Lubinie (Lubin).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 1 825 642,63 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

GMINA LUBIN - Urząd Gminy w Lubinie

NIP

6922256461

Adres

ul. Księcia Ludwika I 3, 59-300 Lubin

Region (NUTS)

PL516 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

DOWOZY WRAZ Z OPIEKĄ UCZNIÓW DO SZKÓŁ I PRZEDSZKOLA PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ LUBIN W ROKU SZKOLNYM 2026/2027.

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Dodatkowe kody CPV

85312110-3 - Usługi opieki dziennej nad dziećmi

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Wybrany wykonawca

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. z siedzibą w Lubinie, Lubin (NIP: 6922370352)

Wartość wybranej oferty

1 825 643 PLN

Liczba złożonych ofert

5

Data wyboru wykonawcy

2026-08-06+02:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Postępowanie prowadzone jest w trybie PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO na podstawie ustawy z dnia 11 września
    2019 r. Prawo zamówień publicznych. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej,
    przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami szczegóły zawiera
    SWZ. 3. Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej szczegóły
    zawiera SWZ. 4. RODO (obowiązek informacyjny): Administratorem Państwa danych
    osobowych, przetwarzanych w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia
    publicznego jest Gmina Lubin. Szczegółowe zapisy dot. RODO zawiera SWZ. 5. Wymagania
    dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
    zamówienia zostały określone w SWZ. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania
    ofert częściowych. Zamówienie nie zostało podzielone na części, gdyż z uwagi na specyfikę
    położenia szkół i przedszkola na terenie Gminy Lubin, przy obecnej formie realizacji
    zamówienia istnieje możliwość połączenia relacji przewozów kilku szkół, nawet po przeciwnej
    stronie Lubina, co minimalizuje koszty. W przeszłości był rozpatrywany podział zamówienia na
    części oraz rozliczanie się z przewoźnikiem na podstawie liczby kilometrów, lecz takie
    rozwiązanie okazało się droższe przy większej liczbie odwozów z poszczególnych szkół.
  2. 7.
    Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust.
    1 pkt 7 ustawy Pzp. 8. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie
    podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają
    określone w SWZ przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 9. Oświadczenia i
    dokumenty jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania
    warunków udziału w postępowaniu oraz wykazania braku podstaw wykluczenia (podmiotowe
    środki dowodowe), a także dokumenty od Wykonawców, którzy mają siedzibę lub miejsce
    zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, określone zostały w SWZ. 10. Wraz z
    ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) wypełniony Formularz Oferty - Załącznik nr 1
    do SWZ; 2) oświadczenie w formie Jednolitego Europejski Dokumentu Zamówienia, o którym
    mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ – Załącznik nr 2 do SWZ; 3) dowód wniesienia wadium; 4)
    dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli
    dotyczy); 5) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, oraz oświadczenie tego
    podmiotu w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, o których mowa w
    Rozdziale XI ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ (jeżeli dotyczy); 6) Oświadczenie Wykonawcy DOTYCZĄCE
    PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z ART. 5K ROZPORZĄDZENIA 833/2014 ORAZ ART. 7
    UST. 1 USTAWY o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu
    agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (załącznik nr 9 do
    SWZ); 7) tabelę cen jednostkowych biletów miesięcznych, o której mowa w Rozdziale XV pkt
    1 SWZ. 11. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania
    umowy. 12. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez
    Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, zgodnie z art. 95 ustawy Prawo
    zamówień publicznych, zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy. 13.
    Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia zostały określone w Rozdziale
    XXII SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

GMINA LUBIN - Urząd Gminy w Lubinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 825 643 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. z siedzibą w Lubinie (Lubin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.