Budowa obwodnicy Chmielnika w ciągu DK 73 i DK 78 odc. Holendry - Chmielnik
Zamawiający Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Kielce, Świętokrzyskie) prowadzi postępowanie „Budowa obwodnicy Chmielnika w ciągu DK 73 i DK 78 odc. Holendry - Chmielnik”. Termin składania ofert upływa 12 października 2026, 09:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 12 października 2026, 09:0039d 4h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 636 330 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2235, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
01 września 2026
Termin ofert: 12 października 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest budowa obwodnicy Chmielnika w ciągu DK 73 i DK 78 odc. Holendry - Chmielnik.
- 2
ZakresZakres obejmuje budowę odcinka drogi głównej ruchu przyśpieszonego klasy GP po nowym śladzie, 2 obiektów inżynierskich, dróg do obsługi przyległego terenu, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, chodników i systemu odwodnienia.
- 3
RyzykoCzas trwania zamówienia wynosi 33 miesiące, wadium 1 mln PLN, a finansowanie ze środków UE jest wskazane jako tak.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 5,7 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 19% miało jedną ofertę.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 3 orzeczenia KIO; w 2 sprawach odwołanie oddalono. Dla skali: 70 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad |
| NIP | 6570386703 |
| Adres | ul. Paderewskiego 43/45, 25-950 Kielce |
| Region (NUTS) | PL721 – Świętokrzyskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Budowa obwodnicy Chmielnika w ciągu DK 73 i DK 78 odc. Holendry - Chmielnik |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg |
| Dodatkowe kody CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 1 mln PLN (słownie złotych: jeden milion). |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-12 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).