AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

ZAGOSPODAROWANIE w okresie od 01-01-2027r. do 31-12-2027r. SELEKTYWNIE ZBIERANYCH ODPADÓW OPAKOWANIOWYCH Z TWORZYW SZTUCZNYCH O KODACH 15 01 02 i 20 01 39

Zamawiający Kom-lub" Sp. z o.o. (Luboń, Wielkopolskie) prowadzi postępowanie „ZAGOSPODAROWANIE w okresie od 01-01-2027r. do 31-12-2027r. SELEKTYWNIE ZBIERANYCH ODPADÓW…”. Termin składania ofert upływa 9 października 2026, 10:50.

Otwórz na TED
Zamawiający: Kom-lub" Sp. z o.o.Luboń, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 1 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
9 października 2026, 10:50
36d 2h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 660 176 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    01 września 2026

    Termin ofert: 9 października 2026 10:50

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie selektywnie zbieranych odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych o kodach 15 01 02 i 20 01 39 w okresie od 01-01-2027r. do 31-12-2027r., do 1500 Mg, z odbiorem i transportem ze stacji przeładunkowej w Luboniu do instalacji wykonawcy.

  • 2

    ZakresZamówienie jest podzielone na 1 część, a szczegółowy opis, zakres, warunki i sposób realizacji określają Załącznik nr 1 do SWZ oraz wzór umowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.

  • 3

    ZakresZakres obejmuje odpady pochodzące z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Miasta Luboń oraz z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, a realizacja odbywa się poprzez odbiór, przetransportowanie i zagospodarowanie w instalacji komunalnej wykonawcy.

  • 4

    ZakresPostępowanie prowadzi się w języku polskim za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, a wykonawca musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na tej platformie.

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał WROCŁAWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA ALBA SPÓŁKA AKCYJNA.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

"KOM-LUB" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

NIP

7770005209

Adres

ul. ul. Niepodległości 11, 62-030 Luboń

Region (NUTS)

PL418 – Wielkopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

ZAGOSPODAROWANIE w okresie od 01-01-2027r. do 31-12-2027r. SELEKTYWNIE ZBIERANYCH ODPADÓW OPAKOWANIOWYCH Z TWORZYW SZTUCZNYCH O KODACH 15 01 02 i 20 01 39

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Dodatkowe kody CPV

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami; 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów; 90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-10-09 10:50

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

Warunki udziału w postępowaniu oraz podstawy wykluczenia z postępowania określają dokumenty zamówienia, w tym szczególnie rozdział VII i VIII SWZ.

  1. 1.
    Postępowanie jest prowadzone w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl/pl/). Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości, (instrukcja interaktywna dot. komunikacji w postępowaniu dostępna pod adresem https://media.ezamowienia.gov.pl/pod/2021/10/Komunikacja-w-postepowaniu-5.1.pdf. W przypadku załączników, które są zgodne z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego.
  2. 2.
    Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia.
  3. 3.
    Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
  4. 4.
    Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji interaktywnej „oferty, wnioski i prace konkursowe” pod linkiem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/instrukcje/
  5. 5.
    Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
  6. 6.
    Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
  7. 7.
    W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej; https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
  8. 8.
    Dokumenty elektroniczne, oświadczenia, elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń a także poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń, elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń a także poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu ws. Komunikacji elektronicznej (Dz. U. z 2020r. poz. 2452) oraz Rozporządzeniu ws. Podmiotowych środków dowodowych (Dz. U. z 2020r. poz. 2415).
  9. 9.
    Sposób sporządzania oraz sposób przekazywania ofert, oświadczeń, podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów; wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz wymagania techniczne i organizacyjne użycia środków komunikacji elektronicznej służące do odbioru dokumentów elektronicznych (oferta, oświadczenia, podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów przekazywanych w postępowaniu) zawiera SWZ oraz Rozporządzenie ws. Komunikacji elektronicznej (Dz.U. z 2020r. poz. 2452).
  10. 10.
    Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
  11. 11.
    Korespondencja z Zamawiającym winna być sporządzana w postaci elektronicznej, podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym [należy przez to rozumieć podpis, o którym mowa art. 3 pkt 14a ustawy z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne tj. Dz.U. 2020 poz. 346] lub (nie dotyczy składania ofert i wniosków) w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym [należy przez to rozumieć podpis, o którym mowa w art. 3 ust. 12 Rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym] lub (nie dotyczy składania ofert i wniosków) elektronicznym podpisem osobistym [należy przez to rozumieć podpis, o którym mowa w art. 2 ust. 1 pkt 9 ustawy z 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych tj. Dz.U. 2020 poz. 332].
    a) W uzasadnionych przypadkach, w szczególności w przypadku braku działania Platformy e-Zamówienia (nie dotyczy składania ofert i wniosków) zamawiający może również komunikować się z wykonawcami za pomocą aktualnie dostępnej poczty elektronicznej.
  12. 12.
    Pełna treść informacji dotyczących głównych aspektów procedury w Dokumentach zamówienia dostępnych na stronie internetowej postępowania.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): WROCŁAWSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA ALBA SPÓŁKA AKCYJNA1,2 mln złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.10.2026, 10:50. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Kom-lub" Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Luboń.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.