Zagospodarowanie odpadów komunalnych przekazanych przez podmioty odbierające odpady na rzecz Związku Gmin Wierzyca od wskazanych właścicieli nieruchomości z terenu gmin – uczestników Związku Gmin Wierzyca
Zamawiający Związek Gmin Wierzyca (Starogard Gdański, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Zagospodarowanie odpadów komunalnych przekazanych przez podmioty odbierające odpady na…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 11:30. Wadium: 140 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 709 934 zł
- Wadium
- 140 000 zł
- Termin składania ofert
- 10 września 2026, 11:307d 16h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=869, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
11 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 11:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
31 sierpnia 2026
Nowy termin: 10 września 2026 11:30Zmienia wersję 554065-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest przyjmowanie i zagospodarowanie odpadów komunalnych przekazanych przez podmioty odbierające odpady na rzecz Związku Gmin Wierzyca od właścicieli nieruchomości z terenu wskazanych gmin.
- 2
ZakresWykonawca musi posiadać zezwolenie na zbieranie, przetwarzanie lub składowanie odpadów albo zezwolenie zintegrowane w zakresie objętym przedmiotem zamówienia.
- 3
RyzykoZamawiający żąda wadium w wysokości 140 000,00 zł, a brak wniesienia lub utrzymywania wadium skutkuje odrzuceniem oferty.
- 4
ZakresZakres obejmuje odpady z gmin Bobowo, Kościerzyna gmina wiejska, Kościerzyna gmina miejska, Lubichowo, Nowa Karczma, Przywidz, Skórcz gmina wiejska, Skórcz gmina miejska, Smętowo Graniczne i Stara Kiszewa oraz wiele wskazanych frakcji odpadów.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Związek Gmin Wierzyca |
| NIP | 5922260172 |
| Adres | ul. gen. Władysława Sikorskiego 18, 83-200 Starogard Gdański |
| Region (NUTS) | PL638 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zagospodarowanie odpadów komunalnych przekazanych przez podmioty odbierające odpady na rzecz Związku Gmin Wierzyca od wskazanych właścicieli nieruchomości z terenu gmin – uczestników Związku Gmin Wierzyca |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Dodatkowe kody CPV | 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów; 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający żąda od Wykonawców składających ofertę wniesienia wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości 140 000,00 złotych (sto czterdzieści tysięcy złotych 00/100). 2. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium na termin związania ofertą. 3. W przypadku niewniesienia wadium lub wniesienia wadium w sposób nieprawidłowy lub nieutrzymywania wadium nieprzerwalnie do upływu terminu związania ofertą lub złożenia wniosku o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona z postępowania o udzielenie zamówienia. 4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2025 r., poz. 98). 5. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, o którym mowa w ust. 4 pkt 2 - 4 wyżej z jej treści winno wynikać bezwarunkowe, nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego (w terminie związania ofertą) zobowiązanie Gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium w okolicznościach określonych w art. 98 ust. 6 ustawie Pzp. 6. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeń, o których mowa w ust. 4 pkt 2-4 należy przekazać Zamawiającemu w formie oryginału gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej i należy przekazać Zamawiającemu przed terminem składania ofert. 7. Wadium wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego - numer 55 8340 0001 2002 0002 1021 0004: 1) o uznaniu przez Zamawiającego, że wadium w pieniądzu wpłacono w wymaganym terminie, decyduje data i godzina wpływu środków na rachunek Zamawiającego; 2) przy wnoszeniu wadium Wykonawca winien podać nazwę przedmiotu zamówienia oraz numer sprawy. 8. Zamawiający zwraca lub zatrzymuje wadium na zasadach określonych w art. 98 ustawy Pzp. 9. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wadium może być wniesione przez dowolny podmiot (podmioty). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp), Zamawiający wymaga, aby dokument wadialny obejmował swą treścią jako zobowiązanych wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jego treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-10 11:30 |
Informacje dodatkowe
Warunki udziału w postępowaniu: Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zezwolenie na zbieranie odpadów, przetwarzanie odpadów, składowanie odpadów lub zezwolenie tzw. zintegrowane w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, o których mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach lub w ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo ochrony środowiska.
Zapłata wynagrodzenia odbywać się będzie począwszy od października 2026 r. (a w przypadku zawarcia umowy w terminie uniemożliwiającym rozpoczęcie realizacji zamówienia we wskazanym terminie - od miesiąca rzeczywistego rozpoczęcia wykonywania przedmiotu Umowy) i będzie realizowana z dołu po uprzednim pisemnym odbiorze wykonanych usług za dany miesiąc kalendarzowy, na podstawie miesięcznych prawidłowo wystawionych faktur przez Wykonawcę, płatnych w terminie 30 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu faktury, na rachunek bankowy Wykonawcy
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.