AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego w podziale na części:

Zamawiający Zakład Ubezpieczeń Społecznych (Opole, Opolskie) prowadzi postępowanie „Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego…”. Termin składania ofert upływa 7 października 2026, 10:00. Planowany budżet: 1 232 027 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Zakład Ubezpieczeń SpołecznychOpole, Opolskieopublikowano 31 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
1 232 027 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
7 października 2026, 10:00
32d 20h
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    31 sierpnia 2026

    Termin ofert: 7 października 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego w podziale na 9 części.

  • 2

    ZakresUmowa ma trwać 36 miesięcy, a przedmiot zamówienia i warunki realizacji są opisane w Załącznikach nr 10 i 11 do SWZ.

  • 3

    ZakresPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, a zamawiający nie ogranicza liczby części możliwych do złożenia oferty w samym opisie przedmiotu.

  • 4

    ZakresCzęści obejmują relacje dla oddziałów ZUS w Zielonej Górze, Łodzi, Bydgoszczy, Kielcach, Płocku, Poznaniu, Rybniku, Toruniu i Gorzowie Wlkp.

  • 5

    RyzykoDla każdej części wskazano odrębne wadium, od 410,00 zł do 3 190,00 zł, a wybrany wykonawca ma wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej.

Kontekst Atlasu

  • KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 39 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 4 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 10 oddalono.
  • W tej branży w województwie opolskim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 2,0 ofert, wobec 1,2 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

NIP

5213017228

Adres

ul. Firmowa 1, 45-594 Opole

Region (NUTS)

PL524 – Opolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dzierżawy łącza światłowodowego/cyfrowego w podziale na części:

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

64220000-4 - Usługi telekomunikacyjne, z wyjątkiem usług telefonicznych i przesyłu danych

Dodatkowe kody CPV

64214400-3 - Wynajem kablowych łączy telefonicznych; 32562300-3 - Światłowodowe kable do przesyłu danych; 32520000-4 - Sprzęt i kable telekomunikacyjne

Szacunkowa wartość zamówienia

1 232 027 PLN

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium — część 1 - Zielona Góra

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Wadium — część 2 - Łódź

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Wadium — część 3 - Bydgoszcz

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Wadium — część 4 - Kielce

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Wadium — część 5 - Płock

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Wadium — część 6 - Poznań

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Wadium — część 7 - Rybnik

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Wadium — część 8 - Toruń

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Wadium — część 9 - Gorzów Wlkp

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą) w każdej części zamówienia najpóźniej przed zawarciem umowy, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 3 % wartości brutto ceny ofertowej / maksymalnego zobowiązania wynikającego z umowy.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-10-07 10:00

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

64220000-4Usługi telekomunikacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 07.10.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 1 232 027 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 64220000-4 - Usługi telekomunikacyjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.