Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych na terenie Miasta Będzina w sezonie 2026/2027
Zamawiający Przedsiębiorstwo Techniczno-handlowo-usługowe "interpromex" Sp. z o.o. (Będzin, Śląskie) prowadzi postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych na terenie Miasta Będzina w…”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 12:00. Wadium: 25 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
- Wadium
- 25 000 zł
- Termin składania ofert
- 28 września 2026, 12:0026d 22h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1336, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
31 sierpnia 2026
Termin ofert: 28 września 2026 12:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 28 września 2026 roku o godzinie 12:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 15.10.2026 – 15.04.2027.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych na terenie Miasta Będzina w sezonie 2026/2027.
- 5
RyzykoWadium: 25 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 55% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 2,4 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc wyznaczonych na terenie Miasta Będzina w sezonie 2026/2027 |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90620000-9 - Usługi odśnieżania |
| Dodatkowe kody CPV | 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń; 90612000-0 - Usługi zamiatania ulic |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 25 000,00 zł Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny ofertowej brutto. Wykonawca może wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wybranej formie, zgodnie z art. 450 ust. 1 Ustawy. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-28 12:00 |
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp
- 2.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
- 1)zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie. - 2)uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia wymagań w tym zakresie. - 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający uzna spełnienie ww. warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia, przy czym wysokość sumy gwarancyjnej winna wynosić minimum 1 000.000,00 zł lub więcej.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający uzna spełnienie ww. warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) w ciągu ostatnich trzech lat przed terminem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał:
1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu odcinków dróg w ramach jednego sezonu o łącznej długości nie mniejszej niż 100 km i wartości nie mniejszej niż 1 300 000 zł brutto.
1 usługę polegającą na zimowym utrzymaniu chodników w ramach jednego sezonu o wartości nie mniejszej niż 300 000 zł brutto.
Ww. usługi mogą być wykazane w ramach realizacji jednej umowy.
b) dysponuje lub będzie dysponować w celu realizacji zamówienia następującym sprzętem gwarantującym wykonanie przedmiotu zamówienia w postaci:
Nazwa sprzętu Liczba sztuk
Pojazd samochodowy patrolowy do przeprowadzenia objazdów i kontroli realizacji zamówienia. 1 szt.
Pojazd samochodowy typu zamiatarka podciśnieniowa do czyszczenia ulic spełniająca normę PM 2,5 i 10 dotycząca zapylenia. 1 szt.
Koparko – ładowarka 2 szt.
Pojazd samochodowy typu pługopiaskarka o DMC nie przekraczającej 19 ton z zasobnikiem na materiał sypki o pojemności min. 5m3 5 szt.
Ciągnik z pługiem i rozrzutnikiem 2 szt.
Pojazd wielofunkcyjny wyposażony w pługi odśnieżne, piaskarko – solarki mechaniczne oraz zestaw szczotek do zamiatania powierzchni w przypadku występowania biernej akcji zima, o gabarytach umożliwiających świadczenie usługi na jezdniach o szerokości poniżej 2,5m. 1 szt.
Lekka pługopiaskarka lub ciągnik z pługiem i rozrzutnikiem o szerokości odśnieżania do 2,20 m 3 szt.
Zamawiający wymaga, aby 100% pojazdów samochodowych wykorzystywanych do realizacji przedmiotu zamówienia spełniało normę emisji spalin Euro6. Dodatkowo, minimum 1 z pojazdów wykorzystywanych do realizacji przedmiotu zamówienia x wyłączeniem pojazdu patrolowego, musi być elektryczny lub napędzany na gaz ziemny.
Wszystkie pojazdy wskazane do realizacji przedmiotu zamówienia muszą być wyposażone w pozycjonery GPS umożliwiające ich lokalizację w terenie.
c) dysponuje lub będzie dysponował w celu realizacji zamówienia osobami niezbędnymi do prawidłowego wykonania zamówienia, tj.:
minimum 4 osobami odpowiedzialnymi za świadczenie usług, posiadającymi doświadczenie (wymagane jest pełnienie funkcji dyspozytora w okresie co najmniej 1 sezonu zimowego)
minimum 15 pracownikami fizycznymi, 3 operatorami małych pługopiaskarek, przeznaczonymi do zimowego utrzymania chodników i miejsc wyznaczonych.
minimum 20 kierowcami z uprawnieniami prawa jazdy kategorii C i 5 operatorami urządzeń/pojazdów do zimowego utrzymania dróg.
Wszystkie wykazane osoby winny być zatrudnione na umowę o pracę.
d) dysponuje lub będzie dysponował na czas realizacji zamówienia co najmniej jedną bazą, na której zlokalizowany będzie sprzęt wykorzystywany do realizacji przedmiotu zamówienia znajdującą się w promieniu nie większym niż 15 km od siedziby Zamawiającego.
Przez bazę Zamawiający rozumie bazę wyposażoną w punkt dyspozytorski, miejsce do magazynowania soli, pomieszczenia socjalne dla pracowników, na terenie której stacjonują wszystkie wymagane umową pojazdy do zimowego utrzymania dróg. Z bazy rozdysponowane będą pojazdy i pracownicy dla akcji czynnej i biernej.
Na terenie bazy zostanie zapewnione miejsce do magazynowania minimalnej ilości: 800 Mg środków do zwalczania śliskości tj.: soli, zabezpieczone w sposób trwały przed emisją do gruntu oraz przed działaniem czynników atmosferycznych (hala magazynowa).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.