Postępowanie zakończone — wybrano wykonawców
Wybrany wykonawca
Samindruk Sp. z o.o.· Brodnica

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Drukarnia Częstochowskie Zakłady Graficzne Sp. z o.o.

Cena wybranej oferty
15 990 800 zł
Umowa zawarta
30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Druk i dystrybucja materiałów egzaminacyjnych do przeprowadzenia egzaminu zawodowego w sesji ZIMA i sesji LATO w 2027 roku

Zamawiający Centralna Komisja Egzaminacyjna (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Druk i dystrybucja materiałów egzaminacyjnych do przeprowadzenia egzaminu zawodowego w…”, wybierając 2 wykonawców. Cena wybranej oferty: 15 990 800 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Centralna Komisja EgzaminacyjnaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 28 sierpnia 2026
Cena wybranej oferty
15 990 800 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano 2 wykonawców: Samindruk Sp. z o.o. (Brodnica) oraz Drukarnia Częstochowskie Zakłady Graficzne Sp. z o.o. (Częstochowa).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 15 990 799,61 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Centralna Komisja Egzaminacyjna

NIP

5272216679

Adres

Józefa Lewartowskiego 6, 00-190 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Druk i dystrybucja materiałów egzaminacyjnych do przeprowadzenia egzaminu zawodowego w sesji ZIMA i sesji LATO w 2027 roku

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

30199700-7 - Zadrukowane wyroby papiernicze, z wyjątkiem formularzy

Dodatkowe kody CPV

30197630-1 - Papier do drukowania; 30199230-1 - Koperty; 79800000-2 - Usługi drukowania i powiązane; 79820000-8 - Usługi związane z drukowaniem; 79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy; 79824000-6 - Usługi drukowania i dystrybucji; 33140000-3 - Materiały medyczne; 39712200-8 - Urządzenia fryzjerskie; 22993100-8 - Papier fotoczuły lub tektura; 30234300-1 - Płyty kompaktowe (CD); 33130000-0 - Instrumenty i urządzenia stomatologiczne i specjalistyczne; 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne; 33680000-0 - Wyroby farmaceutyczne; 31711100-4 - Elektroniczne elementy składowe; 32353000-2 - Nagrania dźwiękowe; 72322000-8 - Usługi zarządzania danymi; 72330000-2 - Usługi w zakresie standaryzacji i klasyfikacji zawartości lub danych; 30199100-1 - Kalka; papier samokopiujący; zestawy powielające oraz papier bez kalki

Szacunkowa wartość zamówienia

12 403 100 PLN

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Wybrani wykonawcy

Samindruk Sp. z o.o., Brodnica (NIP: 8740004766); Drukarnia Częstochowskie Zakłady Graficzne Sp. z o.o., Częstochowa (NIP: 5732555160)

Wartość wybranej oferty

15 990 800 PLN

Liczba złożonych ofert

1

Data wyboru wykonawcy

2026-06-30+02:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    JEDZ Wykonawca nie składa wraz z ofertą.
  2. 2.
    Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona składa w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, następujące oświadczenia i podmiotowe środki dowodowe:
  3. 1)
    JEDZ, w celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania. JEDZ stanowiący załącznik nr 2 do SWZ jest plikiem o rozszerzeniu xml. Instrukcja wypełnienia JEDZ udostępniona przez Urząd Zamówień Publicznych stanowi załącznik nr 2a do SWZ.
  4. 2)
    wykaz usług/dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 10 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – tym okresie, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku zdolności technicznej lub zawodowej, o którym mowa w rozdziale VII ust. 1 pkt 1) lit. a) i b) SWZ, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert – wg treści określonej w załączniku nr 3 do SWZ; Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji usług wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami w ww. wykazie Wykonawca wykazuje usługi, w których wykonaniu bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy;
  5. 3)
    informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem - w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku dot. sytuacji finansowej, o której mowa w rozdziale VII ust. 1 pkt 2) SWZ.
    Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć ww. informacji, składa inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie ww. warunku udziału w postępowaniu;
  6. 4)
    informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1), 2) oraz pkt 4) ustawy Pzp (dotyczącą orzeczenia zakazu ubiegania się
    o zamówienie publiczne tytułem środka karnego), sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  7. 5)
    oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Oświadczenie składane jest odpowiednio wg treści określonej w załączniku nr 8 lub 9 do SWZ.
  8. 3.
    W przypadku, gdy o zamówienie ubiegają się Wykonawcy występujący wspólnie (konsorcjum), Wykonawcy złożą podmiotowe środki dowodowe określone w ust. 2 pkt 2)-3), na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu, z uwzględnieniem postanowień rozdziału VII ust. 2 SWZ. Dodatkowo, ww. Wykonawcy wykazują brak podstaw do wykluczenia na podstawie dokumentów określonych w ust. 2 pkt 4)-5) oraz oświadczenia, o którym mowa w rozdziale IX ust. 2 SWZ – dokumenty składa każdy z ww. Wykonawców.
  9. 4.
    W przypadku, gdy Wykonawca powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu załącza podmiotowe środki dowodowe określone w ust. 2 pkt 2)-3), w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na ich zasoby (z uwzględnieniem postanowień rozdziału VII ust. 3 SWZ), oraz w celu potwierdzenia, że ww. podmioty nie podlegają wykluczeniu z postępowania, Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe określone w ust. 2 pkt. 4)-5) oraz oświadczenia, o którym mowa w rozdziale IX ust. 2 SWZ dotyczące każdego z tych podmiotów.
    II. Informacje o oświadczeniach i dokumentach, które mają dostarczyć Wykonawcy wraz z ofertą /pozostałe dokumenty/
  10. 1.
    Ofertę należy złożyć wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ. Szczegółowy sposób złożenia oferty został opisany w rozdziale XIV SWZ. Wraz z formularzem oferty należy złożyć formularze cenowe stanowiące załączniki nr 4a i 4 b do SWZ.
  11. 2.
    Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie potwierdzające, że wobec Wykonawcy nie zachodzą przesłanki zakazu udzielania zamówień, o których mowa w art. 5k rozporządzenia RADY (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, oraz że wobec Wykonawcy nie zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wg treści określonej w załączniku nr 10 do SWZ. Oświadczenie podlega rygorom określonym w art. 128 ustawy Pzp.
  12. 3.
    Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
  13. 4.
    Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w ust. 3, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
  14. 1)
    zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
  15. 2)
    sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
  16. 3)
    czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
  17. 5.
    Aktualny odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z ww. dokumentów, Wykonawca składa wraz z ofertą pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie tej osoby do reprezentowania Wykonawcy.
  18. 6.
    Oświadczenie składane wraz z ofertą, w którym Wykonawcy występujący wspólnie (konsorcjum) wykażą, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy - zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ.
  19. 7.
    Zobowiązanie lub inny środek dowodowy, o którym mowa w ust. 3-4 oraz pełnomocnictwo i oświadczenie, o którym mowa kolejno w ust. 5 i 6 należy sporządzić
    i podpisać zgodnie z zasadami określonymi w rozdziale XXIII SWZ.
  20. 8.
    Potwierdzenie wniesienia wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w rozdziale XVI – oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30199700-7Zadrukowane wyroby papiernicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
424 603 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
188 400 zł523 375 zł
Rozstęp międzykwartylowy
334 975 zł
Źródło próbki
CPV 30199· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
188 400 zł
Mediana
424 603 zł
Górny kwartyl
523 375 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Centralna Komisja Egzaminacyjna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 15 990 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30199700-7 - Zadrukowane wyroby papiernicze. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Samindruk Sp. z o.o. (Brodnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.