Zawarcie umowy ramowej na dostawę komputerów przenośnych typu laptop podstawowy w ilości maksymalnie 2000 sztuk w okresie 24 miesięcy obowiązywania umowy ramowej (ID: 1356776)
Zamawiający Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) prowadzi postępowanie „Zawarcie umowy ramowej na dostawę komputerów przenośnych typu laptop podstawowy w ilości…”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 09:30.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 28 września 2026, 09:3025d 10h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 155 572 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=548, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,6 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
28 sierpnia 2026
Termin ofert: 28 września 2026 09:30
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zawarcie umowy ramowej na dostawę komputerów przenośnych typu laptop podstawowy w ilości maksymalnie 2000 sztuk w okresie 24 miesięcy.
- 2
ZakresZamówienie nie jest dzielone na części, a oferta ma obejmować całość asortymentu jednego typu laptopa spełniającego wymagania minimalne z załączników do SWZ i PPU.
- 3
ZakresZamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej z 5 wykonawcami, a zasady udzielania zamówień wykonawczych są opisane w SWZ i w projekcie umowy wykonawczej.
- 4
ZakresMiejscem dostaw są magazyny Zamawiającego we Wrocławiu lub inny magazyn wskazany w zaproszeniu, a terminy realizacji umów wykonawczych są określane każdorazowo w zależności od rodzaju i ilości sprzętu.
- 5
ZakresWykonawca składa JEDZ oraz przedmiotowe środki dowodowe, a zamawiający żąda także wykazu elementów ICT i dopuszcza zaliczki na poczet wykonania zamówienia.
Kontekst Atlasu
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 4 orzeczenia KIO; w 2 sprawach odwołanie oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu |
| NIP | 8960004780 |
| Adres | ul. Podwale 31-33, 50-040 Wrocław |
| Region (NUTS) | PL514 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zawarcie umowy ramowej na dostawę komputerów przenośnych typu laptop podstawowy w ilości maksymalnie 2000 sztuk w okresie 24 miesięcy obowiązywania umowy ramowej (ID: 1356776) |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 30213100-6 - Komputery przenośne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 3 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 Pzp
- 108 ust. 1 pkt 5 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 6 Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przec
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-28 09:30 |
Informacje dodatkowe
- 1.Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do składanej oferty przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające że oferowana dostawa spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, cechy i kryteria.
- 1.1 Wykaz przedmiotowych środków dowodowych, które należy złożyć wraz z ofertą:
- 1.1.1 opis techniczny oferowanego sprzętu potwierdzający spełnianie wymagań określonych w załączniku nr 1.1 do SWZ – sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 1.1 do SWZ.
- 1.1.2 Zamawiający zastrzega możliwość zwrócenia się do producenta lub przedstawiciela producenta o potwierdzenie parametrów technicznych oferowanego sprzętu.
- 1.1.3 W opisie należy skreślić odpowiednio sformułowanie „spełnia” lub „nie spełnia” oraz podać dane wymagane przez Zamawiającego (wg tabeli w kolumnie Parametry oferowane).
- 1.1.4 Zamawiający wymaga również podania marki oraz typu (modelu) oferowanego sprzętu.
- 1.3.Wykaz elementów ICT wykorzystywanych podczas realizacji zamówienia – sporządzony zgodnie z załącznikiem nr 1.2 do SWZ.
- 1.3.1.W wykazie należy skreślić odpowiednio sformułowanie „Nie objęte rekomendacjami” lub „objęte rekomendacjami” oraz podać dane wymagane przez Zamawiającego (wg tabeli w kolumnie Szczegóły ICT).
- 2.Forma przedmiotowych środków dowodowych została o0kreślona w Rozdziale VII pkt 2 SWZ
- 3.Uzupełnianie i wyjaśnianie treści przedmiotowych środków dowodowych:
- 3.1.Jeżeli wykonawca nie złoży dokumentów i oświadczeń stanowiących przedmiotowe środki dowodowe wskazanych w Rozdziale VII pkt 1 SWZ lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
- 3.2.Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
Dodatkowy warunek zamówienia - 1.Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem:
a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji;
b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub
c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu,
w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. - 2.W celu potwierdzenia, że Wykonawca zapoznał się w ww. warunkiem i zamierza go respektować oraz że nie dotyczą go zakazy z artykułu 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033, Wykonawca zobowiązany jest załączyć do oferty oświadczenie w tym zakresie. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3.1 do SWZ. Oświadczenie należy złożyć wraz z ofertą w formie elektronicznej, tzn. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
- 3.Oświadczenie to podlega uzupełnieniu na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy PZP jako inny dokument/oświadczenie. Konsekwencją niezłożenia oświadczenia (pomimo wezwania do jego uzupełnienia) bądź braku potwierdzenia respektowania powyższego warunku zamówienia będzie odrzucenie oferty wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy PZP.
- 3.Konsekwencją niewykazania spełnienia powyższego warunku zamówienia będzie odrzucenie oferty wykonawcy.
Podstawy wykluczenia oraz informacja o warunkach udziału w postępowaniu - 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 i 2 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514 ze zm.).
- 2.Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawcy w zakresie podstaw określonych w art. 109 ustawy Pzp.
- 3.Niepodleganie wykluczeniu w zakresie następujących podstaw wykluczenia określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1–5 ustawy Pzp, może zostać potwierdzone:
- 1)podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w Rozdziale XI pkt 2 SWZ, składanymi na wezwanie zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp;
- 2)ważnym certyfikatem wykonawcy, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu w zakresie danej podstawy wykluczenia, a dane zawarte w oświadczeniu JEDZ składanym wraz z ofertą, umożliwiają zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie.
Niepodleganie wykluczeniu w zakresie następujących podstaw wykluczenia: - 1)art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
- 2)art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego,
- 3)art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014, str. 1) – o ile w tym zakresie przewidziano obowiązek złożenia podmiotowych środków dowodowych
może zostać potwierdzone wyłącznie podmiotowymi środkami dowodowymi wskazanymi w Rozdziale XI pkt sekcja II SWZ, składanymi na wezwanie zamawiającego na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy Pzp. - 4.Zamawiający nie określił warunków udziału w postępowaniu.
OŚWIADCZENIE JEDZ
I. Oświadczenie z art. 125 Pzp – JEDZ: - 3.1.Wykonawca składa JEDZ, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Wzór oświadczenia JEDZ stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
- 3.2.Wykonawca może wypełnić JEDZ, który został dołączony do SWZ w wersji edytowalnej albo wypełnić JEDZ poprzez pobranie ze strony internetowej Zamawiającego wersji elektronicznej w formacie XML i korzystając z dostępnych narzędzi lub oprogramowania i zaimportować plik JEDZ zapisany w formacie XML do narzędzia, które umożliwia wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego np. https://www.uzp.gov.pl/e-uslugi/jedz.
- 3.2.1.Instrukcja wypełniania formularza JEDZ znajduje się na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych pod adresem: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0015/32415/Instrukcja-wypelniania-JEDZ-ESPD.pdf
- 3.3.Wykonawca wypełniając formularz JEDZ:
- 3.3.1.część I (Informacje dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia oraz instytucji zamawiającego lub podmiotu zamawiającego) – wypełnia ją obowiązkowo;
- 3.3.2.część II (Informacje dotyczące wykonawcy) - wypełnia ją obowiązkowo w zakresie stosownym do wymagań określonych przez Zamawiającego w przedmiotowym postępowaniu;
- 3.3.2.1.UWAGA: Informację o certyfikacie wykonawca zamieszcza w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające:
- 3.3.2.1.1.identyfikację certyfikatu;
- 3.3.2.1.2.ustalenie podmiotu certyfikującego;
- 3.3.2.1.3.odnalezienie certyfikatu w bazie;
- 3.3.2.1.4.ustalenie zakresu, w jakim wykonawca zamierza się nim posługiwać.
- 3.3.2.2.Uwaga: Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany wypełnić część II sekcja D JEDZ, w tym, jeśli jest to wiadome, podać firmy podwykonawców.
- 3.3.3.w zakresie części III (Podstawy wykluczenia) wykonawca wypełnia pola, wskazane przez zamawiającego w zamieszczonym pliku XML formularza JEDZ;
- 3.3.3.1.UWAGA: W związku z tym, że podstawa wykluczenia wskazana w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2022 r. poz. 835), stanowi krajową podstawę wykluczenia wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, wykonawcy składają wstępne oświadczenie w zakresie tej podstawy w ramach części III D formularza.
- 3.3.4.w części IV (Kryteria kwalifikacji) należy wypełnić tylko pole alfa (ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji)
- 3.3.5.część V formularza JEDZ nie dotyczy trybu przetargu nieograniczonego, wobec czego wykonawca nie wypełnia tej części formularza,
- 3.3.6.część VI (Oświadczenia końcowe) wykonawca uzupełnia obowiązkowo.
JEDZ sporządza odrębnie: - 3.4.1.wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu;
- 3.4.2.podmiot trzeci, na którego potencjał powołuje się wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku JEDZ potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby wykonawcy;
- 3.4.3.Zamawiający w post. nie weryfikuje podstaw wykluczenia w odniesieniu do podwykonawcy i nie żąda złożenia przez podwykonawcę oświadczenia JEDZ
- 1.W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Zamawiający wezwie Wykonawców, których oferty zostały najwyżej ocenione (maksymalnie pięciu), do przedstawienia:
- 1.1.Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
– sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - 1.2.Oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
- 1.3.Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
e) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 514).
Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ. - 2.Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:
- 2.1.Informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 1.1 – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w pkt 1.1. Dokument ten, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
- 2.2.Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2.1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 USTAWY PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Dokument ten (oświadczenie), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
- 2.3.Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcja, spółki cywilne). Podmiotowe środki dowodowe, o których mowa wyżej w pkt 1 w sekcji II, dotyczące każdego z tych podmiotów i potwierdzające niepodleganie wykluczeniu z postępowania, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, tzn. każdy konsorcjant, każdy wspólnik spółki cywilnej.
- 2.4.Zamawiający nie żąda od wykonawcy przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 1.1 i 1.2, dotyczących podwykonawców, potwierdzających, że wobec tych podwykonawców nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania.
- 3.Podmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 1 mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, wyłącznie w zakresie, w jakim certyfikat potwierdza brak podstaw wykluczenia albo spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie odpowiadającym wymaganiom określonym w SWZ. Certyfikat nie zastępuje podmiotowych środków dowodowych dotyczących podstaw wykluczenia nieobjętych certyfikacją, w szczególności art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także okoliczności zaistniałych w toku niniejszego postępowania oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31 lipca 2014 r., str. 1)
- 3.1.Certyfikat zastępuje podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie objętym ważną certyfikacją oraz wskazanym przez wykonawcę w oświadczeniu JEDZ. Jeżeli certyfikat obejmuje jedynie część podstaw wykluczenia albo część warunku udziału w postępowaniu, albo potwierdza spełnianie warunku na poziomie niższym niż wymagany w SWZ, wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe w pozostałym zakresie.
- 3.2.W zakresie wynikającym z ważnego certyfikatu zamawiający nie żąda od wykonawcy innych podmiotowych środków dowodowych, z zastrzeżeniem art. 124 ust. 4 ustawy Pzp oraz art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
- 3.3.Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wskazanych w pkt 1, w zakresie, w jakim nie zostały one zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, z uwzględnieniem pkt 6–13 poniżej.
- 3.4.Jeżeli z oświadczenia JEDZ, wynika, że wykonawca będzie posługiwał się certyfikatem, oraz wykonawca podał dane umożliwiające samodzielne jego pobranie, zamawiający samodzielnie zweryfikuje certyfikat w bazie certyfikacji i nie wezwie wykonawcy do złożenia podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim okoliczności wymagane przez zamawiającego wynikają z tego certyfikatu, zgodnie z art. 127 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.
- 3.5.Jeżeli certyfikat nie obejmuje wszystkich okoliczności wymaganych przez zamawiającego, zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych wyłącznie w zakresie nieobjętym certyfikacją.
- 3.6.Jeżeli dane wskazane przez wykonawcę nie pozwalają na odnalezienie albo weryfikację certyfikatu w bazie certyfikacji, zamawiający może wezwać wykonawcę do złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub wyjaśnienia tych danych na zasadach określonych w art. 128 ust. 1 lub 4 ustawy Pzp. Jeżeli mimo wezwania zamawiający nie będzie mógł zweryfikować certyfikatu, certyfikat nie zostanie uwzględniony w zakresie, którego nie można zweryfikować.
- 3.7.Jeżeli dane niezbędne do oceny okoliczności potwierdzanych certyfikatem nie zostały ujawnione w certyfikacie albo w bazie certyfikacji ze względu na ich prawnie chroniony charakter, zamawiający może żądać od wykonawcy udostępnienia tych danych albo wyrażenia zgody na ich udostępnienie zamawiającemu przez podmiot certyfikujący, na podstawie art. 31 ust. 6 ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
- 3.8.W przypadku powzięcia przez zamawiającego informacji wskazujących, że wykonawca wprowadził podmiot certyfikujący w błąd, co mogło mieć istotny wpływ na udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych, albo że wykonawca przestał spełniać warunki udzielenia tej certyfikacji, zamawiający, na podstawie art. 128a ust. 1 ustawy Pzp, wezwie wykonawcę do złożenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania. Jeżeli zamawiający uzna wyjaśnienia wykonawcy za niewystarczające, zastosuje art. 128a ust. 2 ustawy Pzp.
- 3.9.W przypadku zawieszenia ważności certyfikacji wykonawców zamówień publicznych w toku postępowania zamawiający, na podstawie art. 128a ust. 3 ustawy Pzp, wezwie wykonawcę do złożenia, w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim złożony certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu na potrzeby niniejszego postępowania. Przepisy art. 128 ust. 2–5 ustawy Pzp stosuje się odpowiednio.
- 3.10.W przypadku utraty ważności certyfikatu w całości albo w części w toku postępowania certyfikat nie będzie uwzględniany w zakresie, w jakim utracił ważność. W takim przypadku zamawiający wezwie wykonawcę do złożenia odpowiednich podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim certyfikat miał potwierdzać brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
III. Forma składania podmiotowych środków dowodowych żądanych na wezwanie - sekcja III Rozdziału XI SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.