Modernizacja kina – wymiana foteli, wykładzin i oświetlenia przeszkodowego
Zamawiający Centrum Kultury 105 w Koszalinie (Koszalin, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „Modernizacja kina – wymiana foteli, wykładzin i oświetlenia przeszkodowego”. Termin składania ofert upływa 25 września 2026, 08:00. Wadium: 19 200 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 269 115 zł
- Wadium
- 19 200 zł
- Termin składania ofert
- 25 września 2026, 08:0023d 8h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=370, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 25 września 2026 08:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
28 sierpnia 2026
Zmienia wersję 578566-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 25 września 2026 roku o godzinie 08:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 30.10.2026 – 29.01.2027.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja kina – wymiana foteli, wykładzin i oświetlenia przeszkodowego.
- 5
RyzykoWadium: 19 200,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Centrum Kultury 105 w Koszalinie |
| NIP | 6691007320 |
| Adres | ul. Zwycięstwa 105, 75-001 Koszalin |
| Region (NUTS) | PL426 – Zachodniopomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Modernizacja kina – wymiana foteli, wykładzin i oświetlenia przeszkodowego |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 39111200-5 - Siedziska teatralne |
| Dodatkowe kody CPV | 39113000-7 - Różne siedziska i krzesła; 31527260-6 - Systemy oświetleniowe; 39531000-3 - Dywany; 45432112-2 - Kładzenie nawierzchni; 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1) Wykonawca przystępujący do postępowania jest obowiązany wnieść wadium w wysokości: 19.200,00 zł (słownie: dziewiętnaście tysięcy dwieście złotych 00/100). 2) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy PZP. 3) Wadium może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 3.1) pieniądzu; 3.2) gwarancjach bankowych; 3.3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 3.4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4) Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na poniższy rachunek bankowy: Centrum Kultury 105 w Koszalinie nr rachunku: 94 1020 2791 0000 7502 0068 9687 z dopiskiem: WADIUM: Modernizacja kina – wymiana foteli, wykładzin i oświetlenia przeszkodowego Informacja dla Wykonawcy Zagranicznego IBAN: PL94 1020 2791 0000 7502 0068 9687 BIC/SWIFT: PKOPL PW 5) Za termin wniesienia wadium w pieniądzu zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego, przy czym musi to nastąpić przed upływem terminu składania ofert. 6) Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w ppkt 3.2 – 3.4 Wykonawca przekazuje Zamawiającemu w oryginale w postaci elektronicznej. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-25 08:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Okresy wyrażone w latach lub miesiącach, o których mowa w ppkt 1.1 liczy się wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
- 2.Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw wykonywanych wspólnie
z innymi Wykonawcami, Wykaz, o którym mowa w ppkt 1.1, dotyczy dostaw, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy. - 3.Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.
- 4.Zamawiający nie wezwie do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli:
- 4.1.może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w Oświadczeniu, o którym mowa
w Rozdziale I pkt 6 ppkt 1 SWZ (JEDZ) dane umożliwiające dostęp do tych środków; - 4.2.podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi Oświadczenia, o którym mowa w Rozdziale I pkt 6 ppkt 1 SWZ (JEDZ).
- 5.Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy PZP Wykonawca, zamiast podmiotowych środków dowodowych, może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.
III. WYKONAWCY ZAGRANICZNI - 1)Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast Informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w Rozdziale I pkt 6.1 ppkt 2.1 SWZ – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w Rozdziale I pkt 6.1 ppkt 2.1 SWZ;
- 2)Dokument, o którym mowa w ppkt 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
- 3)Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ppkt 1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów
o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis ppkt 2 stosuje się.
IV. 1) Ofertę może złożyć tylko podmiot uprawniony do działania w imieniu Wykonawcy. 2) W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu pierwszym, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 3) Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 2 Zamawiający żąda od Wykonawcy Pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. 4) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy określające jego zakres winno być złożone wraz z ofertą. Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku gdy Pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, o którym mowa w zdaniu poprzednim dokonuje mocodawca lub może dokonać również notariusz. 5) Zapisy pkt 3 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego. Więcej informacji o Wykonawcach wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego
zawarto w pkt 5.1.6. niniejszego ogłoszenia. 6) Zapisy pkt 2 i 3 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach opisanych w Rozdziale I SWZ pkt 5.1. Więcej informacji o podmiotach udostępniających zasoby zawarto w pkt 5.1.6. niniejszego ogłoszenia.
Informacje na temat finansowania i realizacji płatności wynikających z realizacji zamówienia zawarte są w Rozdziale V SWZ Projektowane postanowienia umowy.
- 1)Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
- 2)W przypadku, o którym mowa w ppkt 1, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
- 3)W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
- 4)W przypadku, o którym mowa w ppkt 3, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty Oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy, według wzoru określonego w Rozdziale III pkt 4 SWZ.
- 5)Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazują:
- 5.1)każdy samodzielnie brak podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale I pkt 5 ppkt 1 SWZ;
- 5.2)łącznie spełnianie warunków określonych w Rozdziale I pkt 5 ppkt 2 SWZ.
- 6)W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, OŚWIADCZENIE, o którym mowa w Rozdziale I pkt 6 ppkt 1 SWZ (JEDZ) oraz Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str.1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str.1) i późniejszymi zmianami, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te winny potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
III. POLEGANIE NA ZDOLNOŚCIACH TECHNICZNYCH LUB ZAWODOWYCH PODMIOTÓW UDOSTĘPNIAJĄCYCH ZASOBY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU - 1)Wykonawca w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale I pkt 5 ppkt 2 SWZ, w stosownych sytuacjach, może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
- 2)Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, ZOBOWIĄZANIE podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
- 3.1)Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z Oświadczeniem, o którym mowa w Rozdziale I pkt 6 ppkt 1 SWZ (JEDZ), także OŚWIADCZENIE podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 125 ust. 5 ustawy PZP (JEDZ), według wzoru określonego w Rozdziale III SWZ pkt 1, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału
w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. - 3.2)Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa ponadto Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str.1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str.1) i późniejszymi zmianami, według wzoru określonego w Rozdziale III SWZ pkt 3.
- 4)Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale I pkt 6.1 ppkt 2.1 i 2.3 SWZ – dotyczących tych podmiotów potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania.
- 5)Do podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP, mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zapisy w Rozdziale I pkt 7 stosuje się odpowiednio.
- 6)Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający zażąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego:
- 6.1)zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo
- 6.2)wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
- 7)W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
- 8)Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby.
IV. INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE MUSZĄ ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie, przedłoży Zamawiającemu przed zawarciem umowy: - 1)informację dotyczącą wartości netto przedmiotowego zamówienia;
- 2)dokument potwierdzający kwalifikacje zawodowe osoby odpowiedzialnej za montaż i podłączenie systemu oświetlenia przeszkodowego LED;
- 3)kopię polisy ubezpieczeniowej lub innego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem umowy, obejmującej w szczególności ryzyka związane z wykonywaniem czynności demontażowych, montażowych oraz instalacyjnych objętych przedmiotem umowy wraz z dowodem opłacenia należnej składki lub jej pierwszej raty; suma gwarancyjna ubezpieczenia OC musi wynosić co najmniej 500.000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia;
- 4)w przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – kopię umowy regulującej współpracę tych Wykonawców;
- 5)dowód wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej.
V. Szacowany okres obowiązywania wskazany w pkt 5.1.3. niniejszego ogłoszenia wpisano z uwagi na konieczność wynikającą z funkcjonalności systemu eNotices2. Wskazana "Data początkowa: 30/10/2026" jest teoretyczną i niezobowiązującą Zamawiającego i Wykonawcę. Faktyczny i wymagany przez Zamawiającego termin realizacji zamówienia to: od dnia zawarcia umowy do 29.01.2027 r., z zastrzeżeniem, że wykonywanie przedmiotu umowy w sali kinowej CK105 w Koszalinie może być rozpoczęte od 10.12.2026 r.
VI. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy PZP, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).