Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 6 częściach6 części
Łączna wartość wybranych ofert
3 845 606 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o.· Warszawa
    Cena wybranej oferty
    98 784 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Crossmed Sp. z o.o.· Poznań
    Cena wybranej oferty
    257 040 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 10
    Crossmed Sp. z o.o.· Poznań
    Cena wybranej oferty
    2 487 240 zł
    1 oferta
  4. Umowa zawarta
    Część 11
    Crossmed Sp. z o.o.· Poznań
    Cena wybranej oferty
    750 600 zł
    1 oferta
  5. Umowa zawarta
    Część 8
    SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· Katowice
    Cena wybranej oferty
    34 214 zł
    2 oferty
  6. Umowa zawarta
    Część 9
    Olympus Polska Sp. z o.o.· Warszawa
    Cena wybranej oferty
    217 728 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
7 ofert(łącznie na 6 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Pracowni Badań i Zabiegów Naczyniowych oraz Pracowni Bronchoskopii

Zamawiający Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej (Jelenia Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Pracowni Badań i Zabiegów Naczyniowych oraz…”, wybierając 4 wykonawców. Łączna wartość ofert: 3 845 606 zł. Złożono 7 ofert.

Łączna wartość ofert
3 845 606 zł
Liczba ofert
7 ofertłącznie, 6 części
Konkurencyjność
~4,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano 4 wykonawców: Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. (Warszawa), Crossmed Sp. z o.o. (Poznań), SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o. (Katowice) oraz Olympus Polska Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 3 845 606,40 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej

NIP

6111213469

Adres

ul. Ogińskiego 6, 58-506 Jelenia Góra

Region (NUTS)

PL515 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Pracowni Badań i Zabiegów Naczyniowych oraz Pracowni Bronchoskopii

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

Dodatkowe kody CPV

33140000-3 - Materiały medyczne; 33141200-2 - Cewniki; 33111730-7 - Wyroby do angioplastyki; 33141220-8 - Kaniula; 33141322-3 - Igły do tętnic

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część LOT-0001 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca

Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 1130020467)

Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty

98 784 PLN

Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-07+02:00

Część LOT-0002 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca

Crossmed Sp. z o.o., Poznań (NIP: 7773358865)

Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty

257 040 PLN

Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-07+02:00

Część LOT-0010 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0010 – Wybrany wykonawca

Crossmed Sp. z o.o., Poznań (NIP: 7773358865)

Część LOT-0010 – Wartość wybranej oferty

2 487 240 PLN

Część LOT-0010 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0010 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-07+02:00

Część LOT-0011 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0011 – Wybrany wykonawca

Crossmed Sp. z o.o., Poznań (NIP: 7773358865)

Część LOT-0011 – Wartość wybranej oferty

750 600 PLN

Część LOT-0011 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0011 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-07+02:00

Część LOT-0008 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0008 – Wybrany wykonawca

SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442)

Część LOT-0008 – Wartość wybranej oferty

34 214 PLN

Część LOT-0008 – Liczba złożonych ofert

2

Część LOT-0008 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-07+02:00

Część LOT-0009 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0009 – Wybrany wykonawca

Olympus Polska Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5221651738)

Część LOT-0009 – Wartość wybranej oferty

217 728 PLN

Część LOT-0009 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0009 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-07+02:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  • 9.
    Wykaz dokumentów i oświadczeń (podmiotowych oraz przedmiotowych środków dowodowych), jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
  • 1.
    Wykonawca zobowiązany jest złożyć ofertę według wzoru stanowiącego Załącznik Nr 2 do SWZ oraz załączyć do oferty aktualne na dzień składania ofert następujące oświadczenia
    i dokumenty:
  • 1)
    oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału
    w postępowaniu; oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, w skrócie: „JEDZ”, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia
  • 2)
    Załącznik nr 1 - Wykaz asortymentowo – ilościowy wraz z formularzem cenowym
    Uwaga! W Załączniku Nr 1 do SWZ należy podać nazwę producenta, nazwę handlową oferowanego wyrobu, rok produkcji, nr katalogowy w przypadku gdy jest on stosowany, w celu bezspornej identyfikacji produktu. Zamawiający wymaga wpisania wszystkich numerów katalogowych
  • 3)
    Załącznik nr 2 – Formularz oferty zarejestrowaną nazwę Wykonawcy, zarejestrowany adres Wykonawcy, numer telefonu, nr fax, numer REGON, numer NIP, e – mail, numer konta bankowego, dane osobowe i nr telefonu osoby upoważnionej do kontaktów;
  • 4)
    Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Do oferty należy dołączyć oryginał pełnomocnictwa lub notarialnie potwierdzoną kopię;
  • 5)
    Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawcy, złożone
    w oryginale, udzielone zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze
  • 6)
    Dowód wniesienia wadium (w sposób określony w pkt. 13 SWZ).
  • 2.
    Przedmiotowe środki dowodowe:
    Dla wszystkich pakietów:
  • 1)
    Katalogi, foldery (ze zdjęciami, rysunkami), do każdej pozycji, w języku polskim na podstawie których Zamawiający będzie mógł bezspornie zidentyfikować oferowany asortyment oraz zapoznać się z jego parametrami technicznymi, użytkowymi, bądź inny dokument potwierdzający wymogi Zamawiającego wystawiony przez wytwórcę, autoryzowanego przedstawiciela (dotyczy wszystkich pakietów). Zamawiający prosi o zaznaczenie w złożonych materiałach firmowych, którego pakietu
    i pozycji dotyczy dana pozycja.
    Dla wyrobów medycznych
  • 1)
    aktualna deklaracja zgodności oferowanego wyrobu
  • 2)
    oświadczenie dotyczące dokumentów przedmiotowych – Załącznik Nr 7 do SWZ
    Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne Zamawiający wezwie, w wyznaczonym terminie, do ich złożenia lub uzupełnienia. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
  • 3.
    Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, na wezwanie Zamawiającego zobowiązany jest złożyć w terminie wskazanym przez Zamawiającego, nie krótszym niż 10 dni aktualne na dzień złożenia następujące środki dowodowe:
  • 2)
    Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  • 3)
    Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie wskazanym w (art. 108 ust. 1 ustawy PZP), o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r.
    o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 594 ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Oświadczenie Wykonawca może sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 8.1. do SWZ. Dokument należy złożyć w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego opatrzonego kwalifikowanym podpisem. Dokument lub oświadczenie, sporządzane w języku obcym należy złożyć wraz
    z tłumaczeniem na język polski. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji
    w postępowaniu o udzielenie zamówienia. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie oświadczenie, o których mowa w zdaniu pierwszym, składa każdy z Wykonawców.
  • 4)
    Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji
    o działalności gospodarczej w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
  • 5)
    Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 – 6 ustawy PZP. Oświadczenie Wykonawca może sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 8.2. do SWZ.
  • 6)
    Zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej w myśl przepisów ustawy z dnia 06.03.2018 r. Prawo przedsiębiorców (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1480 ze zm.) lub złoży oświadczenie, iż zgodnie
    z ustawą o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1620 ze zm.), nie jest wymagane posiadanie koncesji na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej do obrotu wyrobami medycznymi zaoferowanymi w postępowaniu.
  • 10.
    Opis sposobu przygotowania oferty
  • 1.
    Ofertę należy sporządzić na Formularzu ofertowym, którego wzór stanowi Załącznik Nr 2 do SWZ w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) pod rygorem nieważności. Oferta ma być opracowana na podstawie załączonej do specyfikacji dokumentacji i ma obejmować wszystkie niezbędne dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia
    i materiały (główne i pomocnicze). Należy uwzględnić również wszystkie zdarzenia nieprzewidziane w SWZ, a niezbędne do prawidłowego wykonania w/w przedmiotu zamówienia.
  • 2.
    Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę w danym pakiecie.
  • 3.
    Oferta musi być podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy, tj. osobę (osoby) reprezentującą Wykonawcę, zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub osobę (osoby) upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, sporządzona według wzoru formularza oferty i wykazu asortymentowo-ilościowego wraz formularzem cenowym stanowiących załączniki do niniejszej SWZ.
  • 4.
    Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ.
  • 5.
    Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
  • 6.
    Jeżeli osoba (osoby) podpisująca ofertę (reprezentująca Wykonawcę lub Wykonawców występujących wspólnie) działa na podstawie pełnomocnictwa, pełnomocnictwo to w formie oryginału podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym osób uprawnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy musi zostać dołączone do oferty.
  • 7.
    Każdy dokument złożony wraz z ofertą sporządzony w języku innym niż polski musi być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski.
  • 8.
    Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Formularza do złożenia oferty dostępnego na: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1266132
  • 9.
    Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne
    z „Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji
    w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych” (Dz. U. z 2024 r. poz. 773).
  • 10.
    Oferta musi być sporządzona w języku polskim, z zachowaniem postaci elektronicznej, a do danych zawierających dokumenty tekstowe, tekstowo-graficzne lub multimedialne Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf; .doc; .xls; .jpg (.jpeg), ze szczególnym wskazaniem na .pdf.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
942 958 zł
Próbka: 218 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
278 858 zł2 315 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 036 386 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
278 858 zł
Mediana
942 958 zł
Górny kwartyl
2 315 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jelenia Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 845 606 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 - Urządzenia medyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Johnson & Johnson Poland Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.