Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 594092-2026Zobacz poprzednią wersję
AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Zasilanie rezerwowe dla zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej w sytuacjach kryzysowych zgodnie z programem OLiOC część 1.

Zamawiający Miasto Opole (Opole, Opolskie) prowadzi postępowanie „Zasilanie rezerwowe dla zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej w sytuacjach…”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 11:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Miasto OpoleOpole, Opolskieopublikowano 3 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
28 września 2026, 11:00
24d 12h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 285 864 zł
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 28 września 2026 roku o godzinie 11:00.

  • 2

    TerminTermin realizacji: 60 dni.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 4

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zasilanie rezerwowe dla zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej w sytuacjach kryzysowych zgodnie z programem OLiOC część 1.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Miasto Opole

NIP

7543009977

Adres

Rynek 1A, 45-015 Opole

Region (NUTS)

PL524 – Opolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Zasilanie rezerwowe dla zapewnienia ciągłości dostaw energii elektrycznej w sytuacjach kryzysowych zgodnie z programem OLiOC część 1.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

Dodatkowe kody CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne; 45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia; 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych; 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego; 45317000-2 - Inne instalacje elektryczne; 45000000-7 - Roboty budowlane; 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-28 11:00

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Formularz „Oferta przetargowa” opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby/osób upoważnionych. Wzór formularza załączono do SWZ.
  2. 2.
    Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie składają oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (art. 117 ust. 4 Prawa). Wzór oświadczenia załączono do SWZ.
  3. 3.
    Zobowiązanie podmiotu, jeżeli Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
    W przypadku wykazania zdolności zawodowej, które udostępni inny podmiot Wykonawca do oferty załącza zobowiązanie podmiotu udostępniającego. Wzór zobowiązania załączono do SWZ.
  4. 4.
    Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 Prawa. Wzór oświadczenia załączono do SWZ.
  5. 5.
    Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5K Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainie oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 Prawa. Wzór oświadczenia załączono do SWZ.
  6. 6.
    Pełnomocnictwo, jeżeli Wykonawca ustanowił pełnomocnika, pełnomocnictwo obowiązkowe w przypadku konsorcjum.
  7. 7.
    Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji
    o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania -
    w przypadku niewskazania przez Wykonawcę w formularzu „Oferta przetargowa” adresu strony internetowej lub innej ogólnodostępnej, bezpłatnej bazy danych z danymi rejestrowymi Wykonawcy.
    Wykaz podmiotowych środków dowodowych składanych przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego.
    Zamawiający korzysta z procedury określonej w art. 139 ust. 1 i 2 Prawa.
    W procedurze, o której mowa powyżej Zamawiający najpierw dokonuje badania i oceny ofert, a następnie dokonuje kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału
    w postępowaniu. Wykonawca nie składa dokumentu JEDZ wraz z ofertą.
    Zgodnie z art. 126 ust. 1 oraz 139 ust. 2 Prawa Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
    W postępowaniu prowadzonym zgodnie z zasadami określonymi w art. 139 ust. 1 ma zastosowanie art. 128 ust. 1 Prawa.
    Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca złoży następujące podmiotowe środki dowodowe:
  8. 1.
    Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału
    w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (w skrócie JEDZ) aktualne na dzień składania ofert, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16) w zakresie określonym w Rozdziale I oraz II SWZ.
    W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie JEDZ składa każdy z Wykonawców. Jeżeli wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby ww. dokument składa również podmiot udostępniający. Oświadczenie ma potwierdzać brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca może ograniczyć się do złożenia w sekcji α w części IV (Kryteria kwalifikacji) formularza JEDZ, ogólnego oświadczenia o spełnieniu warunku udziału w niniejszym postępowaniu.
  9. 2.
    Wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
  10. 3.
    Oświadczenie Wykonawcy (w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców np. konsorcjum, spółkę cywilną, oświadczenie składa każdy
    z Wykonawców oraz podmiot udostępniający zasoby, jeżeli dotyczy) o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 Prawa w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6, art. 109 ust. 1 pkt 6 Prawa, w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie
    (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie
    (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji
    na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514). Oświadczenie winno być aktualne na dzień złożenia. Wzór oświadczenia załączono do SWZ.
  11. 4.
    Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 Prawa w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6, art. 109 ust. 1 pkt 6 Prawa, w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576
    w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie
    (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) oraz w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji
    na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514). Oświadczenie winno być aktualne na dzień złożenia. Wzór oświadczenia załączono do SWZ.
  12. 5.
    Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 Prawa, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Oświadczenie winno być aktualne na dzień złożenia. Wzór oświadczenia załączono do SWZ.
    Dokument składa Wykonawca (w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców np. konsorcjum, spółkę cywilną, oświadczenie składa każdy
    z Wykonawców).
  13. 6.
    Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2, pkt 4 Prawa – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
    Dokument składa Wykonawca (w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców np. konsorcjum, spółkę cywilną, oświadczenie składa każdy
    z Wykonawców) oraz podmiot udostępniający zasoby (jeżeli dotyczy). Informacji nie składa Podwykonawca, który nie udostępnia zasobów.
    Podmioty zagraniczne:
  14. 1.
    Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:
    a. informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o którym mowa w pkt. 6 powyżej – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument. Dokument wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem.
  15. 2.
    Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów,
    o których mowa w pkt. 1 lit. a powyżej, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się
    do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy. Dokumenty winny być wystawione w okresach, o których mowa odpowiednio w pkt. 1 lit. a powyżej.
    Ciąg dalszy w Ogłoszeniu w pkt 5.1.6. Informacje ogólne: Informacje dodatkowe.

Ciąg dalszy z Ogłoszenia z pkt 2.1.4. Informacje ogólne: Informacje dodatkowe: Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wskazanych w SWZ, złożyć albo powołać się na certyfikat, o którym mowa w art. 124 ust. 2 Prawa, w zakresie certyfikacji niepodlegania wykluczeniu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

31122000-7Jednostki prądotwórcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
285 864 zł
Próbka: 92 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
167 667 zł524 228 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 561 zł
Źródło próbki
CPV 31122000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
167 667 zł
Mediana
285 864 zł
Górny kwartyl
524 228 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 28.09.2026, 11:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Miasto Opole prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.