Usługa polegających na organizacji i prowadzeniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 roku. (1)
Zamawiający Gmina Barlinek (Barlinek, Zachodniopomorskie) prowadzi postępowanie „Usługa polegających na organizacji i prowadzeniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów…”. Termin składania ofert upływa 9 października 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 9 października 2026, 10:0036d 15h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 709 934 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=701, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
28 sierpnia 2026
Termin ofert: 9 października 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług organizacji i prowadzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 roku.
- 2
ZakresZamawiający wymaga też odpowiednich dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia i dopuszcza certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych zamiast części środków dowodowych.
- 3
ZakresWykonawca musi mieć aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz aktualny wpis do BDO dotyczący gospodarowania odpadami w zakresie niezbędnym do realizacji umowy.
- 4
ZakresZakres obejmuje PSZOK i MPSZOK na terenie Gminy Barlinek, z realizacją w województwie zachodniopomorskim.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., który złożył jedyną ofertę.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 4 orzeczenia KIO, w tym 2 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 2 oddalono. Dla skali: 56 rozstrzygnięć tego zamawiającego w bazie.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Usługa polegających na organizacji i prowadzeniu Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2027 roku. (1) |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Dodatkowe kody CPV | 90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami; 90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów; 90512000-9 - Usługi transportu odpadów; 90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów; 90511300-5 - Usługi zbierania śmieci |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy najpóźniej w dniu jej zawarcia w wysokości 5 % ceny całkowitej brutto podanej w ofercie za wykonanie całości przedmiotu zamówienia. 2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, w szczególności: roszczeń odszkodowawczych, o zapłatę kar umownych, o odszkodowanie uzupełniające przewyższające wysokość zastrzeżonych kar umownych oraz obniżenie wynagrodzenia, a także roszczenia z tytułu rękojmi za wady. 3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku formach wskazanych w art. 450 ust. 1 ustawy Pz, to jest: 1) w pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych, lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 4. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego z dopiskiem na przelewie: zabezpieczenie w postępowaniu ZP.271.13.2026. 5. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia w formach określonych art. 450 ust.2 ustawy PZP. 6. Zamawiający nie wyraża zgody na tworzenie zabezpieczenia poprzez potrącenie należności za częściowo wykonane świadczenia. 7. W przypadku wniesienia zabezpieczenia w formie pieniężnej, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w formie pieniężnej z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 8. Zabezpieczenie wnoszone w formie innej niż w pieniądzu winno być dostarczone w postaci oryginału, do siedziby zamawiającego, najpóźniej w dniu zawarcia umowy – do chwili jej podpisania. 9. W przypadku, gdy zabezpieczenie, będzie wnoszone w formie innej niż pieniądz, Zamawiający zastrzega sobie prawo do akceptacji projektu ww. dokumentu. 10. Z treści zabezpieczenia przedstawionego w formie gwarancji/poręczenia winno wynikać, że bank, ubezpieczyciel, poręczyciel zapłaci, na rzecz Zamawiającego w terminie nie dłuższym niż 30 dni od pisemnego żądania kwotę zabezpieczenia, na pierwsze wezwanie Zamawiającego, bez odwołania, bezwarunkowo, niezależnie od kwestionowania czy zastrzeżeń Wykonawcy i bez dochodzenia czy wezwanie Zamawiającego jest uzasadnione czy nie. 11. Do zmiany formy zabezpieczenia umowy w trakcie realizacji umowy stosuje się art. 451 ustawy Pzp. 12. Zamawiający zwróci zabezpieczenie należytego wykonania umowy w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-09 10:00 |
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
- 7)Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Na podstawie art. 109 ust. 1 pkt. 4, tj. w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Wykonawca może zostać wykluczony przez zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia:
- 1)Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust 1 pkt 1 i 2, 4 ustawy Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
- 2)Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 8 do SWZ.
- 3)Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
- 4)Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 - załącznik nr 7 do SWZ; • Wykonawca może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych (zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Pzp), w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zamawiający nie może żądać od wykonawcy podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim brak podstaw wykluczenia wynika z przedłożonego certyfikatu.
• Na podstawie art. 124 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający przed udzieleniem zamówienia zastrzega sobie prawo do żądania od wykonawcy, który złożył certyfikat, podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstawy wykluczenia z postępowania, o której mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.1. Do oferty będącej załącznikiem nr 2 do SWZ należy dołączyć dokumenty w postaci elektronicznej: - 1)Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego złożone na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia – załącznik nr 3 do SWZ;
- 2)Oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 i 5 uwzględniające regulacje „sankcyjne” – załącznik nr 4 do SWZ;
- 3)W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie z pkt. 1 i 2) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia.
- 4)W oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (Załącznik nr 3 JEDZ oraz Załącznik nr 4 do SWZ), wykonawca zamierzający posłużyć się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych ma obowiązek wskazać ten fakt oraz podać w treści oświadczenia: numer i oznaczenie certyfikatu, pełną nazwę podmiotu certyfikującego, okres ważności certyfikacji oraz dokładny zakres podstaw wykluczenia, w odniesieniu do których posługuje się tym certyfikatem.
- 5)W przypadku dokonywania czynności związanych ze złożeniem wymaganych dokumentów przez osobę nie wymienioną w dokumencie rejestracyjnym Wykonawcy do oferty dołączyć należy stosowne pełnomocnictwo w formie oryginału dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Pełnomocnictwo powinno być opatrzone datą wystawienia, określać termin jego obowiązywania i zakres umocowania;
- 6)Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia – załącznik nr 5 do SWZ oraz załącznik nr 9 do SWZ;
- 7)Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia z art. 117 ust. 4 ustawy załącznik nr 10 do SWZ (dotyczy także spółek cywilnych)
- 1)Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie. - 2)Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej jeśli wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej (RDR) w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Barlinek, o którym mowa w art. 9b i 9c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733, z późn. zm.);
b) aktualny wpis do rejestru (BDO), o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.), dotyczący gospodarowania odpadami w zakresie niezbędnym do realizacji umowy, o kodach wymienionych a OPZ .
Zamawiający wyjaśnia, że wymagany wpis dotyczy podmiotu zbierającego, odbierającego i transportującego odpady w przypadku, gdy oferta zostanie złożona przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub w ramach wykorzystania potencjału podmiotu trzeciego - 3)Zdolności technicznej lub zawodowej.
Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie
W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie :
Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej jeśli wynika to z odrębnych przepisów. - 5)aktualny wpis do rejestru (BDO), o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.), dotyczący gospodarowania odpadami w zakresie niezbędnym do realizacji umowy, o kodach wymienionych a OPZ .
• Wykonawca może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych (zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Pzp), w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. Zamawiający nie może żądać od wykonawcy podmiotowych środków dowodowych w zakresie, w jakim brak podstaw wykluczenia wynika z przedłożonego certyfikatu.
• Na podstawie art. 124 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający przed udzieleniem zamówienia zastrzega sobie prawo do żądania od wykonawcy, który złożył certyfikat, podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstawy wykluczenia z postępowania, o której mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.
Przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu: - 1)Aktualny wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Barlinek, o którym mowa w art. 9b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, (kody odpadów w OPZ)
- 2)polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (kontraktowej i deliktowej) z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, obejmującej przedmiot niniejszej Umowy oraz z tytułu posiadania mienia, za szkody w mieniu lub na osobie wyrządzone przez Wykonawcę lub jego podwykonawców w trakcie realizacji przedmiotu niniejszej Umowy powstałe w związku z realizacją przedmiotu Umowy, przy sumie gwarancyjnej nie niższej niż 500.000,00 zł ( pięćset tysięcy złotych i 00/100) na jeden i wszystkie wypadki w okresie ubezpieczenia.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.