- UnieważnionaCzęść 21 oferta
- UnieważnionaCzęść 51 oferta
- UnieważnionaCzęść 281 oferta
- UnieważnionaCzęść 291 oferta
- UnieważnionaCzęść 121 oferta
- Umowa zawartaCzęść 6ARMED Dystrybucja Sprzętu Medycznego Tomasz Podesek· Busko-ZdrójCena wybranej oferty355 444 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 7Lohmann & Rauscher Polska Sp. z o.o.· PabianiceCena wybranej oferty1 203 334 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 16TORUŃSKIE ZAKŁADY MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH SA-· ToruńCena wybranej oferty50 175 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 27MÖLNLYCKE HEALTH CARE POLSKA Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty1 722 276 zł1 oferta
Dostawa jałowego sprzętu jednorazowego użytku do Apteki przez okres 24 miesięcy
Zamawiający Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. A. Grucy CMKP (Otwock, Mazowieckie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa jałowego sprzętu jednorazowego użytku do Apteki przez okres 24 miesięcy”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 3 331 230 zł. Złożono 9 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 3 331 230 zł
- Liczba ofert
- 9 ofertłącznie, 9 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,8 ofertograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
20 kwietnia 2026
Termin ofert: 25 maja 2026 09:45Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
29 kwietnia 2026
Nowy termin: 28 maja 2026 09:45Zmienia wersję 268247-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
08 maja 2026
Nowy termin: 9 czerwca 2026 07:45Zmienia wersję 292305-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
28 sierpnia 2026
9 ofert4 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Wszystkie oferty odrzucone.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. A. Grucy CMKP |
| NIP | 5321662948 |
| Adres | ul. Konarskiego 13, 05-400 Otwock |
| Region (NUTS) | PL912 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa jałowego sprzętu jednorazowego użytku do Apteki przez okres 24 miesięcy |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
| Dodatkowe kody CPV | 33141110-4 - Opatrunki |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0005 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0005 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0028 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0028 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0029 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0029 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0012 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0012 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0006 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0006 – Wybrany wykonawca | ARMED Dystrybucja Sprzętu Medycznego Tomasz Podesek, Busko-Zdrój (NIP: 6550002119) |
| Część LOT-0006 – Wartość wybranej oferty | 355 444 PLN |
| Część LOT-0006 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0006 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-21+02:00 |
| Część LOT-0007 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0007 – Wybrany wykonawca | Lohmann & Rauscher Polska Sp. z o.o., Pabianice (NIP: 5252517202) |
| Część LOT-0007 – Wartość wybranej oferty | 1 203 334 PLN |
| Część LOT-0007 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0007 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-03+02:00 |
| Część LOT-0016 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0016 – Wybrani wykonawcy | TORUŃSKIE ZAKŁADY MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH SA-, Toruń (NIP: 8790166790); Citonet-Warszawa Sp. z o.o., Toruń (NIP: 8790166790) |
| Część LOT-0016 – Wartość wybranej oferty | 50 175 PLN |
| Część LOT-0016 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0016 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-03+02:00 |
| Część LOT-0027 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0027 – Wybrany wykonawca | MÖLNLYCKE HEALTH CARE POLSKA Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5422588828) |
| Część LOT-0027 – Wartość wybranej oferty | 1 722 276 PLN |
| Część LOT-0027 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0027 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-03+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Z postępowania o udzielnie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę zgodnie z przesłankami zawartymi w:
a) art. 108 ust. 1 ustawy PZP
b) art. 109 ust. 1pkt. 4 ustawy PZP
c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego zw. Ustawą sankcyjną
d) art. 5k rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 roku zw. Rozporządzeniem UE - 2.W przypadku, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, każdy z Wykonawców musi wykazać brak podstaw do wykluczenia.
- 2.1.Podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw do wykluczenia w zakresie wskazanym w pkt V SWZ
- 1)Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
– sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; - 2)Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej- wzór stanowi załącznik nr 2 A do SWZ
- 3)Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
- 4)Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu za-kłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
- wzór stanowi załącznik nr 2 B do SWZ - 2.2.Podmiotowe środki dowodowe potwierdzające brak podstaw do wykluczenia w zakresie wskazanym w pkt V SWZ składane przez Wykonawcę mający siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej
- 1)Informacja z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 2.2. ppkt 1) SWZ – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w pkt 2.2 ppkt 1) SWZ wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem.
- 2)Odpis albo informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w 2.2 ppkt 3) SWZ – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem
- 3)Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem
- 4)Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej- wzór stanowi załącznik nr 2 A do SWZ
- 5)Oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy,
wzór stanowi załącznik nr 2 B do SWZ - 3.Weryfikacja podstaw wykluczenia, o których mowa w 7 ust. 1 Ustawy sankcyjnej oraz art. 5k Rozporządzenia UE
- 1)Zbadanie istnienia podstaw wykluczenia nastąpi na podstawie art. 2 ) Ustawy sankcyjnej w oparciu o:
a) Rozporządzenie Rady UE nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r dotyczącego środków organizacyjnych w związku z sytuacja na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy
b) Rozporządzenie Rady UE nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 roku w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną , suwerenności niezależność Ukrainy lub im zagrażających
c) Listę osób i podmiotów, wobec których są stosowane środki, o których mowa w art. 1 Ustawy sankcyjnej prowadzonej przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych publikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej ministra właściwego do spraw wewnętrznych
d) Oświadczenie własne wykonawcy – treść oświadczenia zawarta w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ)
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.