Świadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia w budynkach i na parkingach wewnętrznych MKiDN w Warszawie wraz ze świadczeniem usług nadzoru przeciwpożarowego oraz z obsługą recepcji na potrzeby Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zamawiający Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Świadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia w budynkach i na parkingach…”. Termin składania ofert upływa 29 września 2026, 10:00. Wadium: 135 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 575 610 zł
- Wadium
- 135 000 zł
- Termin składania ofert
- 29 września 2026, 10:0028d 2h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2630, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
28 sierpnia 2026
Termin ofert: 29 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 29 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena brutto oferty.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Świadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia w budynkach i na parkingach wewnętrznych MKiDN w Warszawie wraz ze świadczeniem usług nadzoru przeciwpożarowego oraz z obsługą….
- 5
RyzykoWadium: 135 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 11,9 ofert na postępowanie przy 296 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego |
| REGON | 000274068 |
| Adres | ul. Krakowskie Przedmieście 15, 00-071 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Świadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia w budynkach i na parkingach wewnętrznych MKiDN w Warszawie wraz ze świadczeniem usług nadzoru przeciwpożarowego oraz z obsługą recepcji na potrzeby Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
| Dodatkowe kody CPV | 79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu; 79992000-4 - Usługi recepcyjne; 75251110-4 - Usługi ochrony przeciwpożarowej |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Zamawiający wymaga wniesienie wadium. 1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: • 135 000,00 zł (słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych); 2. Okres zabezpieczenia oferty wadium musi obejmować pełen okres związania ofertą tj. do dnia 23.12.2026r. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach wskazanych w art. 97 ust. 7 Ustawy. 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić na konto bankowe Zamawiającego przelewem na nr rachunku bankowego 33 1010 1010 0010 4913 9120 0000 z dopiskiem: „Wadium – świadczenie usług w zakresie ochrony osób i mienia w budynkach i na parkingach wewnętrznych MKiDN w Warszawie wraz ze świadczeniem usług nadzoru przeciwpożarowego oraz z obsługą recepcji na potrzeby Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Nr postępowania: 24/US/2026 5. Wadium musi wpłynąć na wskazany rachunek bankowy Zamawiającego nie później niż przed upływem terminu wskazanego na składanie ofert (decyduje data wpływu na rachunek bankowy Zamawiającego). 6. Wadium wnoszone w poręczeniach lub gwarancjach należy załączyć do oferty w oryginale w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez wystawcę dokumentu i powinno zawierać następujące elementy: 1) nazwę dającego zlecenie - Wykonawcy zlecającego wystawienie dokumentu wadialnego, nazwę beneficjenta gwarancji – Zamawiającego, nazwę gwaranta/poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib; 2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem; 3) kwotę gwarancji/poręczenia; 4) termin ważności gwarancji/poręczenia; 5) zobowiązanie gwaranta do zapłacenia kwoty gwarancji/poręczenia bezwarunkowo, na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, w sytuacjach określonych w art. 98 ust. 6 Ustawy; 6) adres e-mail, na jaki należy przekazać oświadczenie o zwolnieniu gwaranta. 7. W przypadku, gdy Wykonawca nie wniesie wadium lub wniósł wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium, w przypadku o który mowa w art. 98 ust. 3 pkt 3 Ustawy Pzp, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 14 Ustawy. 8. Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 98 ust. 1 -5 Ustawy Pzp. 9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami na podstawie art. 98 ust. 6 Ustawy Pzp. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-29 10:00 |
Informacje dodatkowe
I. Wykaz dokumentów składanych wraz z ofertą na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1.1 JEDZ oraz oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu z art 5k Rozp. 833/2014 oraz art 7 ust 1 ustawy o szczeg. rozwiązaniach w zakresie p-działania wspieraniu agresji na Ukrainę (…) 2.1 Pełnomocnictwo, odpowiednio: - upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik - dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wyk. wspólnie ubiegających się o udz. zam. – dot. Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia 3.1 „Samooczyszczenie” – oświadczenie 4.1 Oświadczenie Wyk. wspólnie ubiegających się o udz. zam. 5.1 Formularz ofertowy 6.1 Przedmiotowe środki dowodowe (jeśli dotyczy) 7.1 Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy) 8.1 Dokument potwierdzający zabezpieczenie oferty akceptowalną formą wadium (jeżeli dotyczy) 9.1 Wykaz rozwiązań równoważnych (jeżeli dotyczy) 10.1 Oświadczenie o zastrzeżenie określonych inf. jako tajemnicy przedsięb.(jeżeli dotyczy) II. Wykaz dokumentów składanych na wezwanie Zamawiającego zgodnie z art. 126 ust. 1 PZP : 1.2 informacja z KRK sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem w zakresie art 108 ust 1 pkt 1 i 2 oraz art 108 ust 1 pkt 4 ustawy PZP (…) 2.2. odpis lub infor. z KRS lub z CEiIDG, sporządzone nie wcześniej niż 3 m-ce przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art 109 ust 1 pkt 4 ustawy pzp. 3.2 oświadczenie Wyk. w zakresie art 108 ust 1 pkt 5, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (…) 4.2.oświadczenie Wyk. o aktualności inform. zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art 125 ust 1 Ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego tj. art. 108 ust. 1 pkt. 3, pkt 4, pkt 5, pkt 6; art. 109 ust. 1 pkt 5, art. 109 ust. 1 pkt 7-10, w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego ,na podstawie art. 5k rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (…) III. Zamawiający będzie żądał Wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odrębnie dla każdej Części (…) składanych w celu potwierdzenia spełniania warunków udz. w postępowaniu określonych przez Zamawiającego IV. Dokumenty składane przez Wyk. zagranicznych: Jeżeli Wyk. ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP, zamiast: 1.4 informacji z KRK składa inf. z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administ. kraju, w którym Wyk. ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument . Dokument, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 m-cy przed jego złożeniem; 2.4 odpisu albo informacji z KRS lub CEIDG - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wyk. ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że wobec Wyk. nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gosp. nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 m-ce przed jego złożeniem. 3.4 Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. IV.1.4 i IV.2.4., lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust 1 pkt 1, 2 lit a i b oraz pkt 3 ustawy Pzp (zakres przypadków w wymaganych dokumentach zależy od wymagań określonych w niniejszej SWZ) zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wyk., ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zam. lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administr., notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze wzgl. na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
Uwaga: Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu (jeżeli dotyczy).
Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji. Szczegółowe informacje dot. możliwości posłużenia się przez Wykonawcę certyfikatem zostały zamieszczone w Rozdz. 5 SWZ.
Wypłata wynagrodzenia nastąpi przelewem na rachunek bankowy wskazany na fakturze VAT w terminie 21 dni od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT po zaakceptowaniu i podpisaniu przez Zamawiającego poprawnego miesięcznego protokołu wykonywania usługi. Przez prawidłowo wystawioną fakturę strony rozumieją fakturę wystawioną zgodnie z obowiązującymi przepisami, postanowieniami umowy oraz pozytywnie zweryfikowanym rachunkiem bankowym w wykazie podmiotów, o których mowa w art. 96b ustawy o podatku od towarów i usług
Termin wykonania zamówienia:
Umowa obowiązuje przez okres 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia jej realizacji.
Termin realizacji umowy nastąpi nie wcześniej niż od dnia 05.02.2027 r. Wykonawca rozpocznie realizację przedmiotu umowy w danym dniu od godz. 00:00 w zakresie pracy pracowników ochrony oraz pracowników nadzoru przeciwpożarowego natomiast pracownicy recepcji rozpoczną pracę zgodnie warunkami określonymi w OPZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.