Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
6 041 191 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    Clar System S.A.· Poznań
    Cena wybranej oferty
    5 386 279 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Clar System S.A.· Poznań
    Cena wybranej oferty
    654 912 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Sprzątanie budynków i terenu zewnętrznego dla Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze

Zamawiający Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze (Jelenia Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Sprzątanie budynków i terenu zewnętrznego dla Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w…”, wybierając ofertę wykonawcy Clar System S.A. Łączna wartość ofert: 6 041 191 zł. Złożono 5 ofert.

Łączna wartość ofert
6 041 191 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)

    04 czerwca 2026

    Termin ofert: 8 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Clar System S.A. (Poznań).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 6 041 190,60 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze

NIP

6112172838

Adres

ul. Lwówecka 18, 58-506 Jelenia Góra

Region (NUTS)

PL515 – Dolnośląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Sprzątanie budynków i terenu zewnętrznego dla Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

Dodatkowe kody CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków; 90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania; 90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic; 90620000-9 - Usługi odśnieżania

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część LOT-0001 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca

Clar System S.A., Poznań (NIP: 7781027841)

Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty

5 386 279 PLN

Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert

3

Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy

2026-08-07Z

Część LOT-0002 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca

Clar System S.A., Poznań (NIP: 7781027841)

Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty

654 912 PLN

Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert

2

Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy

2026-08-07Z

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 194 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 688 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 194 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jelenia Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 041 191 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 - Usługi sprzątania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Clar System S.A. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.