Wycinka i pielęgnacja drzew i krzewów na terenie Zarządu Zlewni w Gliwicach (umowy ramowe)
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Wycinka i pielęgnacja drzew i krzewów na terenie Zarządu Zlewni w Gliwicach (umowy ramowe)”. Termin składania ofert upływa 6 października 2026, 09:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 6 października 2026, 09:0032d 10h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 468 759 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=657, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,7 ofertumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
27 sierpnia 2026
Termin ofert: 6 października 2026 09:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wycinka i pielęgnacja drzew i krzewów na terenie Zarządu Zlewni w Gliwicach w 6 częściach obejmujących Cieszyn, Gliwice, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Rybnik i Racibórz.
- 2
ZakresZamawiający wskazuje, że drzewa zagrażają bezpieczeństwu życia i mieniu ludzi oraz sąsiedniej infrastrukturze technicznej, a w pobliżu znajdują się prywatne posesje, budynki, ogrodzenia, linie energetyczne i drogi publiczne.
- 3
ZakresZakres obejmuje m.in. ścinanie drzew piłą mechaniczną, mechaniczne karczowanie pni, oczyszczenie terenu po wykarczowaniu oraz załadunek i transport drewna w miejsce wskazane przez zamawiającego.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 11,9 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 22% miało jedną ofertę.
- W tej branży w województwie mazowieckim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 6,1 ofert, wobec 4,8 średnio w Polsce.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie |
| REGON | 368302575 |
| Adres | ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wycinka i pielęgnacja drzew i krzewów na terenie Zarządu Zlewni w Gliwicach (umowy ramowe) |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 77211400-6 - Usługi wycinania drzew |
| Dodatkowe kody CPV | 90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami; 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 12 786 986 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Dotyczy art.108 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp; art.108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; art. 108 ust. 2 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (DZ.U. z 2022, poz. 835); art. 5k Rozporządzenia rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany ro
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt2 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
- Dotyczy art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-10-06 09:00 |
Sekcja 5Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.