- Umowa zawartaCzęść 1Marcin Seliga Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe· PrzybyszewCena wybranej oferty196 200 zł3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 2P.P.H.U. MAMBA SPÓŁKA JAWNA ZDZISŁAW I WALDEMAR MROCZKOWSKI· MakówCena wybranej oferty132 914 zł4 oferty
ZP/CZD/066/26 Dostawa owoców i wędlin - 2 pakiety
Zamawiający Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „ZP/CZD/066/26 Dostawa owoców i wędlin - 2 pakiety”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość ofert: 329 114 zł. Złożono 7 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 329 114 zł
- Liczba ofert
- 7 ofertłącznie, 2 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=199, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,1 ofertywysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
11 czerwca 2026
Termin ofert: 13 lipca 2026 08:55Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
26 sierpnia 2026
7 ofert2 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcyWybrano 2 wykonawców: Marcin Seliga Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe (Przybyszew) oraz P.P.H.U. Mamba Sp.J. Zdzisław i Waldemar Mroczkowski (Maków).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 329 113,70 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" |
| NIP | 9521143675 |
| Adres | Al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | ZP/CZD/066/26 Dostawa owoców i wędlin - 2 pakiety |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 03222000-3 - Owoce i orzechy |
| Dodatkowe kody CPV | 15131130-5 - Wędliny |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 342 034 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca | Marcin Seliga Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe, Przybyszew (NIP: 7981421790) |
| Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty | 196 200 PLN |
| Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-04+02:00 |
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca | P.P.H.U. MAMBA SPÓŁKA JAWNA ZDZISŁAW I WALDEMAR MROCZKOWSKI, Maków (NIP: 7962219366) |
| Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty | 132 914 PLN |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy | 2026-08-04+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ustawy Pzp, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 Pzp;
- 2)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz. U. z 2025 poz. 514);
- 3)nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 z późn. zm.).
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia i w takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
II. Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu
III. Wykaz podmiotowych środków dowodowych wymaganych do złożenia przez Wykonawcę (w odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego w trybie art. 126.1. ustawy Pzp), którego oferta została najwyżej oceniona:
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia: - 1.Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust 1 pkt 1), 2) i 4) ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem,
- 2.Oświadczenie w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jedn. Dz. U. 2024 poz. 1616 z póżn. zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – wg zał. nr 7 do SWZ – dotyczy pakietu nr…..,
- 3.Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy, oraz Rozdziale XV pkt. 1.5 SWZ w zakresie podstaw wykluczenia – wg zał. nr 8 do SWZ.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, zamiast dokumentów o których mowa w pkt 1. składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w art. 108 ust 1 pkt 1), 2) i 4) ustawy Pzp.
Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
IV. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY
Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą: - 1.Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp – wg zał. nr 4 do SWZ.
Zamawiający przygotował formularz JEDZ w formacie .xml. W części IV formularza JEDZ „Kryteria kwalifikacji” Wykonawca wypełnia tylko sekcję oznaczoną literą α (alfa) „Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji” zaznaczając pozycję „TAK” lub „NIE”
Narzędzie do wypełnienia JEDZ-a: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia
Powyższe oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe.
a) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia,
b) Oświadczenia JEDZ podmiotów składających ofertę wspólnie, muszą mieć postać elektroniczną, podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez każdy z tych podmiotów w zakresie w jakim potwierdzają okoliczności, o których mowa w treści art. 57 ustawy Pzp. - 2.Formularz ofertowy – zał. nr 3 do SWZ;
- 3.Formularz cenowy dla oferowanych pakietów – zał. 5 do SWZ;
- 4.Przedmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone wymagania: etykieta ze składem produktu dotyczy pakietu nr 2 poz. 2, 3, 6, 7, 8, 10.
Zamawiający wymaga, aby składane przedmiotowe środki dowodowe były dokładnie opisane (np. zaznaczone miejsce znacznikiem lub kolorem) wskazując potwierdzenie spełnienia wymagań swz, by ułatwić Zamawiającemu szybką identyfikację. - 5.Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz nie podleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz. U. z 2025 poz. 514) – wg zał. nr 6 do SWZ.
- 6.Odpis lub informacja z KRS, CEiDG lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zgodnie z § 13 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dn. 23.12.2020 r. (Dz.U. 2020 poz. 2415 z późn. zm.) w formie dokumentowej.
Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa powyżej w trybie art. 107 ust 2 ustawy Pzp w przypadku gdy wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne.
V. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w postępowaniach
o udzielenie zamówienia publicznego ogłaszanych przez Instytut „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (U E) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływ takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (zwanego „RODO'') informujemy Państwa, że: - 1.Administratorem Państwa danych osobowych (dalej, jako: „Administrator”) jest Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” z siedzibą w Warszawie (04-730), przy Al. Dzieci Polskich 20, wpisanym do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy KRS, pod nr 0000092381
- 2.W Instytucie został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez adres email iod@ipczd.pl lub pisemnie na adres Administratora.
- 3.Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit c) RODO. Przetwarzanie Państwa danych osobowych odbywa się w celu prowadzenia postepowania o udzielenie zamówienia jego rozstrzygnięcia, zawarcia i realizacji umowy, oraz archiwizacji.
- 4.Państwa dane osobowe są lub mogą być przekazywane następującym kategoriom odbiorców:
a) dostawcom usług zaopatrującym Administratora Danych Osobowych w rozwiązania techniczne oraz organizacyjne umożliwiające zarządzanie organizacją Administratora Danych Osobowych
b) dostawcom usług prawnych oraz wpierającym Administratora Danych Osobowych w dochodzeniu należnych roszczeń.
c) instytucjom państwowym upoważnionym z mocy prawa. - 5.Administrator Danych Osobowych przechowuje Państwa dane osobowe przez okres wskazany w przepisach ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (t. j. Dz. U. z 2020 poz. 164).
- 6.Przysługują Państwu następujące uprawnienia: prawo do żądania od Administratora Danych Osobowych dostępu do swoich danych osobowych, częściowe prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do sprostowania. W celu skorzystania z powyższych praw, należy skontaktować się poprzez kanały komunikacji wskazane w pkt 1 i 2 powyżej.
- 7.Przysługuje Państwu prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie przetwarzania danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu ochrony Danych Osobowych.
- 8.Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
- 9.Państwa dane nie będą przekazywane do Państw trzecich ani organizacji międzynarodowych, chyba, że taki obowiązek wynika z przepisów prawa.
Projektowane postanowienia umowy stanowią załącznik nr 2 do SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.