Modernizacja systemu monitoringu wizyjnego CCTV w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Zamawiający Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „Modernizacja systemu monitoringu wizyjnego CCTV w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”. Termin składania ofert upływa 8 września 2026, 11:00. Wadium: od 770 zł do 22 000 zł (zależnie od części).
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- od 770 zł do 22 000 zł (zależnie od części)CZĘŚĆ nr I: 22 000 zł · CZĘŚĆ nr Ii: 7500 zł · CZĘŚĆ nr III: 770 zł
- Termin składania ofert
- 8 września 2026, 11:006d 20h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=73, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,8 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
31 lipca 2026
Termin ofert: 4 września 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
26 sierpnia 2026
Nowy termin: 8 września 2026 11:00Zmienia wersję 533001-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 8 września 2026 roku o godzinie 11:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 278 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja systemu monitoringu wizyjnego CCTV w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
- 5
RyzykoWadium: 770,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Modernizacja systemu monitoringu wizyjnego CCTV w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 35113300-2 - Instalacje bezpieczeństwa |
| Dodatkowe kody CPV | 35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium — CZĘŚĆ nr I | 22 000,00 PLN |
| Wadium — CZĘŚĆ nr Ii | 7 500,00 PLN |
| Wadium — CZĘŚĆ nr III | 770,00 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-08 11:00 |
Informacje dodatkowe
I. PODSTAWY WYKLUCZENIA: 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793). 2. Zamawiający przewiduje fakultatywne przesłanki wykluczenia Wykonawcy, o których mowa w art. 109 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2026 r., poz. 793). 3. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy.
4. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia. Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w punkcie 1 i 2, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem oświadczenia, o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w punkcie 3 i 4, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem oświadczenia, o niepodleganiu wykluczeniu według załącznika nr 7 i 8 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie JEDZ oraz oświadczenia oraz pozostałe oświadczenia składa każdy z wykonawców. 5. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 5 lub art. 109 ust. 1 pkt. 4 jeżeli udowodni zamawiającemu, że spełnił łącznie następujące przesłanki:
a) naprawił lub zobowiązał się do naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem lub wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem, w tym przez zadośćuczynienie pieniężne;
b) wyczerpująco wyjaśnił fakty i okoliczności związane z przestępstwem, wykroczeniem lub swoim nieprawidłowym postępowaniem oraz spowodowanymi przez nie szkodami, aktywnie współpracując odpowiednio z właściwymi organami, w tym organami ścigania, lub Zamawiającym;
c) podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom, wykroczeniom lub nieprawidłowemu postępowaniu, w szczególności;
zerwał wszelkie powiązania z osobami lub podmiotami odpowiedzialnymi za nieprawidłowe postępowanie wykonawcy;
zreorganizował personel;
wdrożył system sprawozdawczości i kontroli;
utworzył struktury audytu wewnętrznego do monitorowania przestrzegania przepisów wewnętrznych regulacji lub standardów;
wprowadził wewnętrzne regulacje dotyczące odpowiedzialności i odszkodowań za nieprzestrzeganie przepisów, wewnętrznych regulacji i standardów.
Zamawiający oceni, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w pkt 5, są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez wykonawcę czynności, o których mowa w pkt 5, nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, zamawiający wyklucza wykonawcę.
Wykluczenie, o którym mowa w pkt 2 i w pkt 4 powyżej następuje na okres trwania okoliczności określonych w rozporządzeniu i ustawie sankcyjnej.
Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania. Wykluczenie Wykonawcy na podstawie Pzp następuje zgodnie z art. 111 ustawy PZP z zastrzeżeniem pkt 5.
Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby Zamawiający zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy.
W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia Zamawiający bada, czy nie zachodzą podstawy wykluczenia wobec każdego z tych Wykonawców.
II.WYKAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH ORAZ DODATKOWE INFORMACJE - zgodnie z rozdziałem 14 SWZ.
III. Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień umowy w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy PZP oraz określonym we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio załącznik nr 7 do do SWZ.
IV. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków, które można wprowadzić do formularza treści ogłoszenia o zamówieniu, pozostałe informacje zawarto w SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
1) O udzielenie zamówienia na Część nr I mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie co najmniej dwa zamówienia, z których każde obejmowało swoim zakresem dostawę oraz konfigurację oraz wdrożenie oraz uruchomienie systemu VMS zarządzającego minimum 200 kamerami CCTV.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawców lub powoływania się na zasoby podmiotów trzecich w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wymaga się, by warunek określony powyżej spełniał samodzielnie co najmniej jeden z tych wykonawców lub tych podmiotów.
2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy skierują do jego realizacji co najmniej:
a) jedną osobę pełniącą funkcję specjalisty ds. wdrożenia systemu VMS, który łącznie posiada:
- ważny, imienny certyfikat wydany przez producenta oferowanego systemu VMS lub autoryzowany przez niego ośrodek szkoleniowy, potwierdzający ukończenie szkolenia w zakresie wdrażania, konfiguracji, administracji i uruchamiania oferowanego systemu;
- ważny, imienny certyfikat wydany przez producenta oferowanego systemu VMS lub autoryzowany przez niego ośrodek szkoleniowy, potwierdzający kwalifikacje w zakresie projektowania i instalowania oferowanego systemu; doświadczenie polegające na osobistym uczestnictwie w co najmniej dwóch zakończonych wdrożeniach oferowanego systemu VMS;
b) cztery osoby i każda z nich posiada:
ważny certyfikat dotyczący wdrożeniowca Systemu Integrującego PSIM/SMS.
SZCZEGOŁOWE ZAPISY DOTYCZĄCE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ZOSTAŁY OPISANE W ROZDZIALE 10 SWZ.
1) O udzielenie zamówienia na Część nr II mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie co najmniej dwa zamówienia, z których każde obejmowało swoim zakresem dostawę kamer monitoringu, o wartości jednostkowej każdego z zamówień równej lub wyższej niż 300 000 zł brutto.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawców lub powoływania się na zasoby podmiotów trzecich w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wymaga się, by warunek określony powyżej spełniał samodzielnie co najmniej jeden z tych wykonawców lub tych podmiotów.
2) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy skierują do jego realizacji co najmniej jedną osobę, która posiada ważny certyfikaty potwierdzający ukończenie szkolenia z zakresu zabezpieczeń technicznych SA1–SA4 do nadzorowania prac instalacyjnych.
SZCZEGOŁOWE ZAPISY DOTYCZĄCE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ZOSTAŁY OPISANE W ROZDZIALE 10 SWZ.
1) O udzielenie zamówienia na Część nr III mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonali należycie co najmniej dwa zamówienia, z których każde obejmowało swoim zakresem dostawę monitorów wielkoformatowych, o wartości jednostkowej każdego z zamówień równej lub wyższej niż 30 000 zł brutto.
W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawców lub powoływania się na zasoby podmiotów trzecich w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wymaga się, by warunek określony powyżej spełniał samodzielnie co najmniej jeden z tych wykonawców lub tych podmiotów.
SZCZEGOŁOWE ZAPISY DOTYCZĄCE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ZOSTAŁY OPISANE W ROZDZIALE 10 SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →