AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawy materiałów eksploatacyjnych do Robota DaVinci IS4000

Zamawiający 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie (Kraków, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Dostawy materiałów eksploatacyjnych do Robota DaVinci IS4000”. Termin składania ofert upływa 15 września 2026, 08:00. Planowany budżet: 5 527 895 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w KrakowieKraków, Małopolskieopublikowano 26 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
5 527 895 zł
Wadium
Brak
Termin składania ofert
15 września 2026, 08:00
12d 11h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    26 sierpnia 2026

    Termin ofert: 15 września 2026 08:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 15 września 2026 roku o godzinie 08:00.

  • 2

    TerminTermin realizacji: 12 miesięcy.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 4

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawy materiałów eksploatacyjnych do Robota DaVinci IS4000.

  • 5

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 5 527 895,23 zł.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 16,3 ofert na postępowanie przy 23 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie

REGON

351506868

Adres

ul. Wrocławska 1-3, 30-901 Kraków

Region (NUTS)

PL213 – Małopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawy materiałów eksploatacyjnych do Robota DaVinci IS4000

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33141420-0 - Rękawice chirurgiczne

Dodatkowe kody CPV

33169000-2 - Przyrządy chirurgiczne

Szacunkowa wartość zamówienia

5 527 895 PLN

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-15 08:00

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

Początkowy okres zamówienia wskazany w ogłoszeniu został podany tylko i wyłączenie w celach orientacyjnych na potrzeby ogłoszenia. Faktyczny termin realizacji nastąpi niezwłocznie po rozstrzygnięciu postępowania zgodnie z SWZ w tym zakresie, czyli 12 miesięcy od podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33141420-0Rękawice chirurgiczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
685 762 zł
Próbka: 161 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
253 240 zł1 328 065 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 074 825 zł
Źródło próbki
CPV 33141· kategoria CPV (5 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
253 240 zł
Mediana
685 762 zł
Górny kwartyl
1 328 065 zł
Ten przetarg (5 527 895 zł) znajduje się znacznie powyżej typowego zakresu.
Budżet jest wyraźnie wyższy niż w większości podobnych postępowań, to może być duży lub złożony kontrakt. +706% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 15.09.2026, 08:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kraków.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 5 527 895 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33141420-0 - Rękawice chirurgiczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.