AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Usługa projektowa – kompletna dokumentacja wielobranżowa wraz z opracowaniami kosztorysowymi i STWiORB dla zadania inwestycyjnego: „Rozbudowa i przebudowa budynku zakwaterowania osadzonych OPC w Areszcie Śledczym w Łodzi”

Zamawiający Areszt Śledczy w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Usługa projektowa – kompletna dokumentacja wielobranżowa wraz z opracowaniami…”. Termin składania ofert upływa 5 października 2026, 10:00. Wadium: 15 000 zł.

Otwórz na TED
Zamawiający: Areszt Śledczy w ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 26 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 226 571 zł
Wadium
15 000 zł
Termin składania ofert
5 października 2026, 10:00
30d 23h
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    26 sierpnia 2026

    Termin ofert: 5 października 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 5 października 2026 roku o godzinie 10:00.

  • 2

    TerminTermin realizacji: 10 miesięcy.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 4

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługa projektowa – kompletna dokumentacja wielobranżowa wraz z opracowaniami kosztorysowymi i STWiORB dla zadania inwestycyjnego: „Rozbudowa i przebudowa budynku zakwaterowania….

  • 5

    RyzykoWadium: 15 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Krajowa Izba Odwoławcza

NIP

5262239325

Adres

ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Usługa projektowa – kompletna dokumentacja wielobranżowa wraz z opracowaniami kosztorysowymi i STWiORB dla zadania inwestycyjnego: „Rozbudowa i przebudowa budynku zakwaterowania osadzonych OPC w Areszcie Śledczym w Łodzi”

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Dodatkowe kody CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją; 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

WYMAGANIA ZAMAWIAJĄCEGO DOTYCZĄCE WADIUM - Wykonawca zobowiązany jest wpłacić wadium – przed upływem terminu składania ofert, na cały okres związania ofertą, od upływu terminu składania ofert do dnia upływu terminu związania ofertą w kwocie: 15 000,00 zł ( słownie: piętnaście tysięcy złotych 00/100 gr). Wadium przechowywane będzie przez Zamawiającego na nieoprocentowanym rachunku bankowym. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY- Do pokrycia roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania niniejszej umowy strony ustalają zabezpieczenie należytego wykonania umowy (dalej zwane także zabezpieczeniem) Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 3% maksymalnej łącznej ceny brutto podanej w ofercie, obejmującej zakres podstawowy oraz maksymalną wartość zakresu objętego prawem opcji.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-10-05 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
    a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
    b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
    c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
    d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
    e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
    f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
    g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
    h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
  2. 3)
    wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
  3. 4)
    wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
  4. 5)
    jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
  5. 6)
    jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
  6. 7)
    Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych przesłanek wykluczenia z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 ustawy Pzp.
  1. 1.
    informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
    a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp;
    b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp – dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego,
    sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  2. 2.
    oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o:
    a) braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu,
    albo
    b) przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej;
  3. 3.
    odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego albo z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
  4. 4.
    oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
    a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp;
    b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp – w zakresie dotyczącym orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego;
    c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp – w zakresie dotyczącym zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji;
    d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp;
    e) art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp;
    f) art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp;
    g) art. 109 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp;
    h) art. 109 ust. 1 pkt 10 ustawy Pzp;
    i) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – w zakresie, w jakim informacja ta została objęta odpowiednim oświadczeniem Wykonawcy;
  5. 5.
    oświadczenia dotyczącego braku podstaw do zastosowania zakazu, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014, sporządzonego w zakresie wymaganym przepisami
    i dokumentami zamówienia.
  6. 6.
    Zamawiający może korzystać ze wzorów oświadczeń sankcyjnych opracowanych przez Urząd Zamówień Publicznych dla postępowań o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. UZP publikuje takie wzory dla oświadczeń z art. 125 ust. 1 i 5 Pzp.

Podmiotowe środki dowodowe na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej

  1. 1.
    Wykazu usług
    a) Wykazu usług projektowych wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie. okres 5 lat należy liczyć wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert;
  2. 2.
    Dowodów należytego wykonania usług
    a) Do wykazu usług należy załączyć dowody określające, czy wskazane usługi zostały wykonane należycie.
    b) Dowodami są: referencje; inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane; jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać dokumentów, o których mowa powyżej – oświadczenie Wykonawcy.
  3. 3.
    Wykazu osób
    a) Wykazu osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności osób odpowiedzialnych za świadczenie usług projektowych, wraz z informacjami dotyczącymi:
     imienia i nazwiska osoby;
     funkcji przewidzianej przy realizacji zamówienia;
     posiadanych uprawnień budowlanych, wraz z określeniem ich specjalności i zakresu;
     kwalifikacji zawodowych;
     doświadczenia zawodowego;
     zakresu czynności powierzonych danej osobie przy realizacji zamówienia;
     podstawy dysponowania daną osobą.
     doświadczenia w wykonaniu dokumentacji dotyczącej obiektu o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa – jeżeli takie doświadczenie jest wymagane dla danej osoby zgodnie z pkt 5.2.1 SWZ;
  • 5.
    WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
  • 5.1.
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na zasadach określonych w pkt 6 SWZ.
  • 5.2.
    Spełniają warunki udziału w postępowaniu określone przez Zamawiającego spośród warunków o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczące:
    a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca jest zobowiązany wykazać w sposób szczególny;
    b) uprawnień do wykonywania określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie;
    c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
    d) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli:

5.2.1.Wykonawca wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował osobami posiadającymi kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania niniejszego zamówienia zgodnie z poniższymi wymaganiami:
a) minimum 1 osobą – która będzie pełniła funkcję projektanta branży architektonicznej, a jednocześnie Projektanta Głównego/Koordynatora zespołu projektowego. Osoba ta posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń oraz wykazuje co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w tej specjalności, a także posiada doświadczenie w wykonaniu co najmniej jednej dokumentacji projektowej dotyczącej budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektu o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa, zgodnie z definicją określoną w pkt 5.2.2 SWZ.
b) minimum 1 osobą – która będzie pełniła funkcję projektanta branży konstrukcyjno - budowlanej. Wskazana osoba posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz wykazuje co najmniej 2- letnie doświadczenie zawodowe w danej specjalności.
c) minimum 1 osobą – która będzie pełniła funkcję projektanta branży sanitarnej. Wskazana osoba posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń oraz wykazuje co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w danej specjalności.
d) minimum 1 osobą – która będzie pełniła funkcję projektanta branży elektrycznej. Wskazana osoba posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń oraz wykazuje co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe w danej specjalności.
e) Projektant branży telekomunikacyjnej – minimum 1 osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych, odpowiednie do zakresu zamówienia, oraz doświadczenie w projektowaniu systemów telekomunikacyjnych lub elektronicznych systemów zabezpieczeń w co najmniej jednym obiekcie o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa.

Uwagi:
□ Wymagania dotyczące osób wskazane w pkt 5.2.1. SWZ stanowią minimalny warunek udziału w postępowaniu i nie wyczerpują obowiązku zapewnienia przez Wykonawcę kompletnego zespołu projektowego niezbędnego do należytej realizacji przedmiotu zamówienia.
□ Niezależnie od powyższych warunków Wykonawca zobowiązany jest na etapie realizacji zamówienia zapewnić wszystkie osoby posiadające uprawnienia, kwalifikacje i doświadczenie wymagane ze względu na zakres poszczególnych opracowań, zgodnie z OPZ, w szczególności w obszarach ochrony przeciwpożarowej, drogownictwa i zagospodarowania terenu, geotechniki i geologii, technologii medycznej i ochrony radiologicznej, urządzeń podlegających dozorowi technicznemu, dostępności, kosztorysowania, technologii penitencjarnej, zabezpieczeń mechanicznych, integracji i cyberbezpieczeństwa systemów zabezpieczeń oraz etapowania robót w czynnej jednostce penitencjarnej.
□ Dopuszcza się odpowiadające uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz zrzeszoną/nymi we właściwym samorządzie zawodowym zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (tekst jednolity: Dz. U. z 2019r. poz. 1117) oraz dopuszcza w stosunku do wykonawców zagranicznych – równoważnych kwalifikacji, zdobytych w innych państwach na zasadach określonych w art. 12a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane, z uwzględnieniem postanowień ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 220).
□ Zamawiający dopuszcza łączenie kilku funkcji przez jedną osobą w przypadku posiadania przez nią kilku rodzajów wymaganych uprawnień budowlanych lub kwalifikacji.
□ Przez budynek użyteczności publicznej należy rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.

5.2.2.Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli:
□ Wykonawca wykaże, iż nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał w sposób należyty co najmniej 1 usługę polegającą na opracowaniu kompletnej dokumentacji projektowej (projektowo-kosztorysowej) dotyczącej budowy, przebudowy lub rozbudowy obiektu o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa, obejmującej łącznie co najmniej branże: architektoniczną, konstrukcyjno-budowlaną, sanitarną, elektryczną oraz telekomunikacyjną lub systemów zabezpieczeń elektronicznych, dla obiektu o powierzchni użytkowej co najmniej 2.500 m².
□ Dokumentacja referencyjna powinna obejmować co najmniej projekt budowlany oraz projekty techniczne lub wykonawcze, a usługa powinna zostać zakończona należytym wykonaniem dokumentacji oraz uzyskaniem na jej podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę albo innego właściwego rozstrzygnięcia administracyjnego umożliwiającego realizację zaprojektowanych robót, jeżeli było ono wymagane przepisami prawa.
□ Przez obiekt o podwyższonych wymogach bezpieczeństwa Zamawiający rozumie obiekt, którego funkcja lub sposób użytkowania wymaga stosowania szczególnych rozwiązań organizacyjnych, architektonicznych, technicznych lub instalacyjnych służących ochronie osób, mienia lub informacji, kontroli dostępu, wydzielaniu stref bezpieczeństwa, monitorowaniu lub zabezpieczeniu przed nieuprawnionym dostępem.
□ Za obiekty takie mogą być uznane w szczególności: jednostki penitencjarne, obiekty Policji, Straży Granicznej, Sił Zbrojnych, służb specjalnych, sądy i prokuratury wyposażone w strefy o ograniczonym dostępie, obiekty infrastruktury krytycznej, obiekty o szczególnych wymaganiach ochrony fizycznej albo inne obiekty o porównywalnym stopniu złożoności systemów bezpieczeństwa i kontroli dostępu.

  1. 1.
    Mając na uwadze art. 117 ust. 1 ustawy Pzp w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub korzystania z zasobów podmiotów trzecich na podstawie art. 118 ustawy Pzp minimum jeden wykonawca lub jeden podmiot udostępniający zasoby musi posiadać pełne doświadczenie wskazane w warunku udziału w postępowaniu. Zamawiający tym samym nie dopuszcza sumowania [łączenia potencjału] w zakresie tego warunku udziału w postępowaniu, gdyż wypaczałoby to cel, który powinien zostać osiągnięty poprzez tak postawiony warunek.
  2. 2.
    W przypadku, gdy usługi referencyjne w rzeczywistości były wykonywane przez Wykonawcę w ramach konsorcjum wraz z innym Wykonawcą lub Wykonawcami, należy w Wykazie usług, wskazać, jakie czynności w ramach tych usług były wykonywane przez Wykonawcę ubiegającego się o niniejsze zamówienie. Faktyczny wkład konsorcjanta w prowadzeniu działań może polegać w szczególności na osobistym wykonaniu usług.
  3. 3.
    Jeżeli zakres usług przedstawionych w dokumencie złożonym na potwierdzenie, że usługi zostały wykonane w sposób należyty oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone jest szerszy od powyżej określonego przez Zamawiającego należy w wykazie usług podać wartość usług odpowiadających zakresowi warunku.
  4. 4.
    W przypadku wskazania przez Wykonawcę, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wartości wyrażonej w walucie innej niż polski złoty (PLN), Zamawiający dokona jej przeliczenia według średniego kursu NBP obowiązującego w dniu przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, a jeżeli w tym dniu NBP nie opublikuje tabeli kursów – według średniego kursu NBP z ostatniego dnia poprzedzającego, w którym tabela taka została opublikowana.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
226 571 zł
Próbka: 246 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
140 077 zł388 862 zł
Rozstęp międzykwartylowy
248 785 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
140 077 zł
Mediana
226 571 zł
Górny kwartyl
388 862 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 05.10.2026, 10:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Areszt Śledczy w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Tak. Wadium określono na 15 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.