Utrzymanie sprawności technicznej lodołamaczy stacjonujących w porcie obiektu hydrotechnicznego we Włocławku
Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Utrzymanie sprawności technicznej lodołamaczy stacjonujących w porcie obiektu…”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 10:00. Wadium: 10 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 10 000 zł
- Termin składania ofert
- 21 września 2026, 10:0017d 17h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1484, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 21 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 21 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena brutto.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Utrzymanie sprawności technicznej lodołamaczy stacjonujących w porcie obiektu hydrotechnicznego we Włocławku.
- 5
RyzykoWadium: 10 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 11,9 ofert na postępowanie przy 295 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie |
| REGON | 368302575 |
| Adres | ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Utrzymanie sprawności technicznej lodołamaczy stacjonujących w porcie obiektu hydrotechnicznego we Włocławku |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 50241000-6 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji statków |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp
- art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp
- art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp
- art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp
- art. 108 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 oraz pkt 4 ustawy Pzp, - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2025, poz. 514 t.j.)
- art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833 /2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. (Dz. Urz. UE nr L 111
- art. 109 ust. 1 pkt 8 i 10 ustawy Pzp
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-21 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.1 Zakres zamówienia wskazany w pkt 4.1.2.2 SWZ będzie mógł zostać zrealizowany w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji.
Zasady zastosowania prawa opcji podane zostały we Wzorze umowy stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ.
Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji w sytuacji, gdy będzie zamierzał realizować, zakres usługi przewidziany do realizacji w ramach prawa opcji oraz będzie posiadał środki finansowe na realizację zakresu usługi przewidziany do realizacji w ramach prawa opcji - 1.2 Maksymalna wartość opcji:
- powtórzenie takiej samej usługi co w zamówieniu podstawowym na kolejne 12 miesięcy – tj. zakres o którym mowa w pkt 4.1.2.2 SWZ
(wartość szacunkowa: 992 500,00 zł netto)............................................
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu:
dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej
1 w zakresie doświadczenia - w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie zrealizowali: - 1.1 co najmniej jedno zamówienie przez okres minimum 6 m-cy w ramach jednego kontraktu/umowy, obejmujące swym zakresem serwisowanie jednostek pływających (o długości min. 25 m i mocy silnika głównego min. 500 kW). W zakres serwisu wchodzą przeglądy techniczne lub/i naprawy lub/i konserwacje w zakresie mechanicznym, elektrycznym i elektronicznym
Jako wykonanie zamówienia należy rozumieć podpisanie protokołu odbioru lub dokumentu równoważnego.
Uwagi:
- Nie zostanie uznane za potwierdzenie spełniania tego warunku legitymowanie się nabyciem doświadczenia w realizacji zadania wykonanego przez grupę wykonawców (np. konsorcjum) jedynie poprzez fakt bycia jednym z członków tej grupy (np. członkiem konsorcjum), jeżeli faktycznie nie zrealizowało się w ramach tego zadania prac wskazanych w treści tego warunku, chyba że Wykonawca wykaże, iż nawet pomimo braku faktycznej realizacji w ramach danego zadania wskazanych w warunku prac to jednak zakres i przedmiot czynności, obowiązków i odpowiedzialności faktycznie odnosił się do całości zadania (tj. również do prac faktycznie niewykonywanych), co oznaczałoby nabycie doświadczenia odnośnie całości jego / ich przedmiotu.
- Zamawiający wymaga, aby określony powyżej warunek, był spełniony w całości przez jeden podmiot (wykonawcę lub podmiot oddający do dyspozycji wykonawcy niezbędne zasoby na potrzeby zamówienia).........................
- 2.1 pieniądzu;
- 2.2 gwarancjach bankowych;
- 2.3 gwarancjach ubezpieczeniowych;
- 2.4 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3 Dokument potwierdzający wniesienie wadium w jednej z form wymienionych w pkt 2.2-2.4 musi być załączony do oferty w formie oryginału, tj. dokumentu elektronicznego, podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez wystawcę dokumentu.
Zamawiający nie dopuszcza złożenia tego dokumentu w jakiejkolwiek innej formie, np. pisemnej albo elektronicznej kopii opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Beneficjentem takich dokumentów musi być Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie,
ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa.
4 W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu kwotę należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego prowadzony przez: Bank Gospodarstwa Krajowego
Nr: 43 1130 1017 0020 1510 6790 0007
W tytule przelewu należy wpisać:
„ Wadium w sprawie nr W.ROZ.270.2.90.2026/ZZWŁ”.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →