Budowa osiedlowej sieci cieplnej 2DN300 i długości ok. 1186m ul. Niepodległości, ul. Rudnickiej i ul. Rumiankowej, ul. Koryznowej od komory Kb do pkt. A. – ETAP I, Nr budżetu: I/00408/TO/25.
Zamawiający Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka Akcyjna (Lublin, Lubelskie) prowadzi postępowanie „Budowa osiedlowej sieci cieplnej 2DN300 i długości ok. 1186m ul. Niepodległości, ul.…”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 10:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 10 września 2026, 10:008d 10h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 829 356 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4140, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,3 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 10 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiot zamówienia: Budowa osiedlowej sieci cieplnej 2DN300 i długości ok. 1186m ul. Niepodległości, ul. Rudnickiej i ul. Rumiankowej, ul. Koryznowej od komory Kb do pkt. A. – ETAP I, Nr budżetu….
- 2
TerminTermin składania ofert upływa 10 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 3
TerminTermin realizacji: 6 miesięcy.
- 4
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 5
RyzykoWadium: 1 PLN.
Kontekst Atlasu
- Kolejna edycja powtarzanego zamówienia, wcześniejsze pojawiały się w 2025 r.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka Akcyjna |
| NIP | 7120150496 |
| Adres | ul. Puławska 28, 20-822 Lublin |
| Region (NUTS) | PL814 – Lubelskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Budowa osiedlowej sieci cieplnej 2DN300 i długości ok. 1186m ul. Niepodległości, ul. Rudnickiej i ul. Rumiankowej, ul. Koryznowej od komory Kb do pkt. A. – ETAP I, Nr budżetu: I/00408/TO/25. |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Zamawiający, zgodnie z art. 449 i następne ustawy, wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 2. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana w wyniku przeprowadzonego postępowania zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości: 5% ceny całkowitej podanej w ofercie, w jednej lub kilku z następujących formach: a) w pieniądzu - w formie przelewu należy wpłacić na konto Zamawiającego w banku: Santander Bank Polska S.A., Nr konta: 68 1090 2688 0000 0001 3526 4823 Na przelewie należy umieścić informację: "Nr postępowania NZ11.35.309/2026 – zabezpieczenie należytego wykonania umowy o nr: …..”. Za termin wniesienia zabezpieczenia przyjmuje się datę uznania rachunku Zamawiającego, b) w poręczeniach bankowych, lub pieniężnych poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej; z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, c) w gwarancjach bankowych, d) w gwarancjach ubezpieczeniowych; e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3. Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy najpóźniej przed zawarciem umowy. 4. Jeżeli zabezpieczenie zostanie wniesione w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy. 5. W trakcie realizacji umowy wykonawca może dokonać zmiany formy zabezpieczenia na jedną lub kilka form, o których mowa w ust. 2. Zmiana formy zabezpieczenia jest dokonywana z zachowaniem ciągłości zabezpieczenia i bez zmniejszenia jego wysokości. 6. Zabezpieczenie wniesione przez Wykonawcę zostanie zwrócone lub zwolnione w terminach: a) 70% zabezpieczenia - w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane, b) pozostała kwota zabezpieczenia w wysokości 30%, pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady, zostanie zwrócona nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-10 10:00 |
Informacje dodatkowe
Warunki rozliczeń i płatności faktur określa Załącznik Nr 5 do SWZ (Dokumenty zamówienia).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).