AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Usługa zbierania, transportu i przekazania do przetworzenia odpadów pochodzących z jednostek i instytucji wojskowych zlokalizowanych w obszarze właściwości miejscowej Oddziału Regionalnego w Bydgoszczy.

Zamawiający Agencja Mienia Wojskowego (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Usługa zbierania, transportu i przekazania do przetworzenia odpadów pochodzących z…”. Termin składania ofert upływa 9 października 2026, 09:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Agencja Mienia WojskowegoWarszawa, Mazowieckieopublikowano 25 sierpnia 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
9 października 2026, 09:00
36d 7h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 709 934 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    25 sierpnia 2026

    Termin ofert: 9 października 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 9 października 2026 roku o godzinie 09:00.

  • 2

    TerminTermin realizacji: 40 dni.

  • 3

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.

  • 4

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługa zbierania, transportu i przekazania do przetworzenia odpadów pochodzących z jednostek i instytucji wojskowych zlokalizowanych w obszarze właściwości miejscowej Oddziału….

Kontekst Atlasu

  • Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2026 r. wygrał MUDA Sp. z o.o.
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 6 orzeczeń KIO; w 2 sprawach odwołanie oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Agencja Mienia Wojskowego

NIP

5261038122

Adres

ul. Nowowiejska 26A, 00-911 Warszawa

Region (NUTS)

PL911 – Mazowieckie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Usługa zbierania, transportu i przekazania do przetworzenia odpadów pochodzących z jednostek i instytucji wojskowych zlokalizowanych w obszarze właściwości miejscowej Oddziału Regionalnego w Bydgoszczy.

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Dodatkowe kody CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-10-09 09:00

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia, na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy, Zamawiający wykluczy Wykonawcę:
  2. 1)
    będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
    a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
    b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
    c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054 i 2142) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 463, 974),
    d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa
    w art. 299 Kodeksu karnego,
    e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
    f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 2021, poz. 1745 t.j. z pózn. zm.),
    g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
    h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
    - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
  3. 2)
    jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo,
    o którym mowa w pkt 1);
  4. 3)
    wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzją administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
  5. 4)
    wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania sią o zamówienia publiczne;
  6. 5)
    jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi Wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
  7. 6)
    jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego Wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
  8. 2.
    Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
  9. 3.
    O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy niepodlegający zakazowi, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r., dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
    VIII. Informacja o warunkach udziału w postępowaniu
    Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
  10. 1)
    zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
    Zamawiający nie stawia warunku.
  11. 2)
    uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów tj.:
    O udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który:
    a) posiada uprawnienia do prowadzenia działalności w zakresie zbierania odpadów o kodach:
    03 01 05, 06 03 99, 08 01 17*, 15 01 10*, 15 02 02*, 15 02 03, 16 01 07*, 16 01 19, 16 01 20, 16 01 22, 16 01 99, 16 02 13*, 16 05 04*, 16 05 07*, 16 05 09.
  12. 3)
    sytuacji ekonomicznej lub finansowej,
    Zamawiający nie stawia warunku.
  13. 4)
    zdolności technicznej lub zawodowej.
    Zamawiający nie stawia warunku.
  14. 2.
    Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
    Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw wykluczenia:
  15. 1)
    informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  16. 2)
    informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy dotyczącej braku prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
  17. 3)
    Oświadczenie wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy – załącznik nr 8 do SWZ oraz oświadczenie dotyczące zakazu, o którym mowa w art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 – załącznik nr 8 do SWZ;
  18. 4)
    Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ;
  19. 5)
    Informacji z wykazów określonych w Rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. Urz. UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm.),
  20. 6)
    informacji z listy osób i podmiotów prowadzonej przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych i publikowanej w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej ministra właściwego do spraw wewnętrznych, zawierającej oznaczenie osoby lub podmiotu wobec których stosuje się środki o których mowa w art. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspierania agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2022 r. poz. 835), wraz z rozstrzygnięciem, który z tych środków ma do nich zastosowanie
  21. 7)
    informacji z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych,
  22. 8)
    odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
    POTWIERDZAJĄCYCH SPEŁNIANIE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
  23. 1)
    W PRZYPADKU WYKONAWCY MAJĄCEGO SIEDZIBĘ NA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ:
    a) aktualne zezwolenie w zakresie zbierania odpadów wydane zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.) lub ustawą z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 647ze zm.) o kodach:
    03 01 05, 06 03 99, 08 01 17*, 15 01 10*, 15 02 02*, 15 02 03, 16 01 07*, 16 01 19, 16 01 20, 16 01 22, 16 01 99, 16 02 13*, 16 05 04*, 16 05 07*, 16 05 09.
    określonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2020 r., poz. 10).
    W PRZYPADKU WYKONAWCY MAJĄCEGO SIEDZIBĘ POZA TERYTORIUM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ:
    a) aktualny dokument wydany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, właściwymi dla danego kraju potwierdzający, że Wykonawca posiada uprawnienia do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie zbierania odpadów o kodach:
    03 01 05, 06 03 99, 08 01 17*, 15 01 10*, 15 02 02*, 15 02 03, 16 01 07*, 16 01 19, 16 01 20, 16 01 22, 16 01 99, 16 02 13*, 16 05 04*, 16 05 07*, 16 05 09.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 709 934 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 709 934 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026wygrał(a): MUDA Sp. z o.o.138 tys. złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 09.10.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Agencja Mienia Wojskowego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.