Dostawa odczynników do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku jednoczesnego wykrywania DNA HBV, RNA HCV, RNA HIV w pulach osocza wraz z dzierżawą niezbędnej aparatury
Zamawiający Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi (Łódź, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Dostawa odczynników do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku…”. Termin składania ofert upływa 28 września 2026, 10:00. Wadium: 100 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 608 014 zł
- Wadium
- 100 000 zł
- Termin składania ofert
- 28 września 2026, 10:0027d 2h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1242, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
25 sierpnia 2026
Termin ofert: 28 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin składania ofert upływa 28 września 2026 roku o godzinie 10:00.
- 2
TerminTermin realizacji: 36 miesięcy.
- 3
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 4
ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa odczynników do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku jednoczesnego wykrywania DNA HBV, RNA HCV, RNA HIV w pulach osocza wraz z dzierżawą niezbędnej….
- 5
RyzykoWadium: 100 000,00 zł.
Kontekst Atlasu
- O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 48% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 2,2 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
- W tej branży w województwie łódzkim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 8,0 ofert, wobec 4,6 średnio w Polsce.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi |
| NIP | 7262292906 |
| Adres | ul. Franciszkańska 17/25, 91-433 Łódź |
| Region (NUTS) | PL711 – Łódzkie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa odczynników do wykonania badań metodami biologii molekularnej w kierunku jednoczesnego wykrywania DNA HBV, RNA HCV, RNA HIV w pulach osocza wraz z dzierżawą niezbędnej aparatury |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33696200-7 - Odczynniki do badania krwi |
| Dodatkowe kody CPV | 33124130-5 - Wyroby diagnostyczne; 38434520-7 - Analizatory krwi |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w wysokości: 100.000,00 zł. Szczegółowe informacje na temat wadium zostały określone w rozdz. IX SWZ. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-28 10:00 |
Informacje dodatkowe
1. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia, o którym mowa art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 58 ust. 1 ustawy Pzp: 1) W takim przypadku zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu lub do reprezentowania i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty. Zamawiający będzie prowadzić korespondencję wyłącznie z podmiotem występującym jako reprezentant pozostałych, 2) Warunki określone w art. 57 pkt 1 ustawy Pzp, każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi spełniać samodzielnie, 3) Warunki określone w art. 57 pkt 2 ustawy Pzp, w zakresie opisanym przez Zamawiającego, powinien spełniać co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia albo wszyscy ci Wykonawcy wspólnie, 4) Oferta składana przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia musi być podpisana i oznaczona w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkie te podmioty, 5) W przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający zastrzega prawo żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców (umowy konsorcjum). 3. W przypadku, gdy Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie zamówienia Podwykonawcom (zgodnie z art. 462 ust. 1 ustawy Pzp), wymagane jest wskazanie przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, oraz podanie nazw tych Podwykonawców w formularzu oferty, jeżeli są już znani. 4. Wykonawca może zmienić lub zrezygnować z Podwykonawcy. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż Podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 5. Powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. 6. Zamawiający nie zamierza zwołać zebrania Wykonawców. 7. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej (art. 230 ustawy Pzp). 8. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 9. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na podstawie art. 442 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 10. Przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzono konsultacji rynkowych. 11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 12. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. 13. Informacja o środkach komunikacji elektronicznej przy użyciu których Zamawiający będzie się komunikował z Wykonawcami oraz informacja o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały określone w rozdz. VII SWZ. 14. RODO - obowiązek informacyjny oraz ograniczenia stosowania określono w rozdz. XXIV SWZ. 15. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym (art. 112 ust 2 pkt 1 ustawy Pzp): Opis warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. b) uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów (art. 112 ust 2 pkt 2 ustawy Pzp): Opis warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. c) w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej (art. 112 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp): Opis warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. d) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej (art. 112 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp): Opis warunku: Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnianie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny. 16. Zamawiający prowadzi przedmiotowe postępowanie samodzielnie.
- 1.Ofertę stanowi: 1) Formularz ofertowy (wg zał. nr 1 do SWZ). 2) Formularz asortymentowo-cenowy (wg zał. nr 9 do SWZ).
- 2.Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty dokumenty: Podstawowe dokumenty:
- 1)Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) – sporządzony na podstawie załącznika nr 10 do SWZ w formie określonej w pkt 3. niniejszego rozdziału.
- 2)Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania w zakresie okoliczności, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 oraz w art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej (wg zał. nr 3 do SWZ).
- 3)Oryginał pełnomocnictwa w postaci elektronicznej podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem, jeżeli osobą podpisującą ofertę nie będzie osoba upoważniona na podstawie dokumentu określającego status prawny Wykonawcy.
- 4)Dowód wniesienia wadium.
Przedmiotowe środki dowodowe: - 5)Oświadczenie Wykonawcy (wg zał. nr 4 do SWZ), że w odniesieniu do oferowanego przedmiotu zamówienia będącego wyrobem medycznym posiada dokumenty potwierdzające spełnianie wymagań określonych w ustawie z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1620) umożliwiające jego zgodne z prawem udostępnianie na rynku i używania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Oświadczenie nie dotyczy asortymentu, który nie jest wyrobem medycznym i w związku z tym nie podlega wymaganiom wynikających z ustawy z dnia z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych.
- 6)Deklaracja zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2016 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz. U. 2016 poz. 211) albo deklarację zgodności z wymaganiami rozporządzenia (UE) 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych albo dyrektywy 93/42/EWG albo deklarację zgodności z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro (t.j. Dz.U. 2013 poz. 1127) albo deklarację zgodności z wymaganiami rozporządzenia (UE) 2017/746 w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro albo dyrektywy 98/79/WE, o ile jest ona wymagana przepisami prawa - jeżeli deklaracja zgodności nie jest wymagana, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o braku takiego obowiązku wraz z uzasadnieniem.
- 7)Certyfikat Jednostki Notyfikowanej w przypadku wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro, w których ocenie zgodności musi wziąć udział jednostka notyfikowana (obok znaku CE wymagany jest numer jednostki notyfikowanej) - jeżeli Certyfikat Jednostki Notyfikowanej nie jest wymagany, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o braku takiego obowiązku wraz z uzasadnieniem.
- 8)Potwierdzenie producenta testów (oświadczenie producenta, karta katalogowa, ulotka firmowa, itp.) o wykrywaniu RNA-HIV-1 w co najmniej 2 regionach genomu.
- 9)Potwierdzenie producenta testów (oświadczenie producenta, karta katalogowa, ulotka firmowa, itp.):
a) o czułości zaoferowanych metod w IU/ml przy 95% LOD ocenianej na podstawie standardów WHO;
b) o możliwości ładowania próbek pulowanych i indywidualnych (IDT) w trybie ciągłym, w dowolnym momencie pracy analizatora.
Dokumenty wymagane wyłącznie na potrzeby oceny oferty w ramach kryterium oceny ofert. - 10)Pozytywna opinia Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie dla oferowanych testów, analizatorów i urządzenia pulującego. Dokument wymagany wyłącznie na potrzeby oceny oferty w ramach kryterium oceny ofert.
- 3.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych - w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu:
- 1)Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenie Wykonawcy (wg zał. nr 5 do SWZ), w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. Dz.U. 2025 poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – Zamawiający zastosuje niniejsze wezwanie jedynie w przypadku, gdy wpłynie więcej niż jedna oferta.
- 3)Oświadczenie Wykonawcy (wg zał. nr 6 do SWZ), o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (rozdz. V SWZ pkt 2, lp. 1 i 2 tabeli), w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego.
- 4)Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
- 4.Umowa będzie obowiązywała: od dnia zawarcia umowy do upływu 36 miesięcy od dnia protokolarnego otrzymania pozytywnego wyniku kwalifikacji operacyjnej, procesowej analizatorów i walidacji metody badań, potwierdzonej uzyskaniem zaświadczenia z Instytutu Hematologii i Transfuzjologii o przydatności wdrażanego systemu analitycznego w krwiodawstwie.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).