Postępowanie zakończone — wybrano wykonawców
Wybrany wykonawca
Hydrogeotechnika sp. z o.o.· Kielce

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: „PORT SERVICE” sp. z o.o., Zakład Utylizacji Odpadów sp. o.o., Econ Trader sp. z o.o.

Cena wybranej oferty
1 589 000 zł
Umowa zawarta
3 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 oferty
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Usunięcie składowiska odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne w miejscowości Szołajdy

Zamawiający Gmina Chodów (Chodów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Usunięcie składowiska odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne w…”, wybierając 4 wykonawców. Cena wybranej oferty: 1 589 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina ChodówChodów, Małopolskie (powiat Miechowski →)opublikowano 25 sierpnia 2026
Cena wybranej oferty
1 589 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano 4 wykonawców: Hydrogeotechnika sp. z o.o. (Kielce), „PORT SERVICE” sp. z o.o. (Gdańsk), Zakład Utylizacji Odpadów sp. o.o. (Konin) oraz Econ Trader sp. z o.o. (Wojkowice).

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 1 589 000,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Gmina Chodów

NIP

6662102441

Adres

ul. Chodów, 62-652 Chodów

Region (NUTS)

PL414 – Wielkopolskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Usunięcie składowiska odpadów niebezpiecznych oraz innych niż niebezpieczne w miejscowości Szołajdy

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

Dodatkowe kody CPV

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów; 90512000-9 - Usługi transportu odpadów; 90520000-8 - Usługi w zakresie odpadów radioaktywnych, toksycznych, medycznych i niebezpiecznych

Szacunkowa wartość zamówienia

1 420 000 PLN

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Wybrani wykonawcy

Hydrogeotechnika sp. z o.o., Kielce (NIP: 6570308784); „PORT SERVICE” sp. z o.o., Gdańsk (NIP: 5860104233); Zakład Utylizacji Odpadów sp. o.o., Konin (NIP: 6652223120); Econ Trader sp. z o.o., Wojkowice (NIP: 8992716354)

Wartość wybranej oferty

1 589 000 PLN

Liczba złożonych ofert

3

Data wyboru wykonawcy

2026-08-03Z

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

[CIĄG DALSZY Z PKT 2.1 OGŁOSZENIA, SEKCJA Główne aspekty procedury] d) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
− art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp,
− art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
− art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
− art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp,
− art. 109 ust. 1 pkt 5, 7 i 10 ustawy Pzp;
(sporządzonego zgodnie z załącznikiem nr 4B do SWZ),
e) zezwolenie, licencję, koncesję lub potwierdzenie wpisu do rejestru działalności regulowanej, jeżeli ich posiadanie jest niezbędne do świadczenia określonych usług w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, tj. dla instalacji gdzie będzie prowadzony proces odzysku lub unieszkodliwiania Odpadów ważne pozwolenie zintegrowane albo zezwolenie na przetwarzanie odpadów poprzez odzysk w którymś/w którychś z procesów R1 – R11 lub unieszkodliwienie w którymś/w którychś z procesów D1 - D12, odpadów o kodzie 07 02 14* lub 07 06 04* lub 08 01 11* lub 08 01 13* lub 08 01 19* lub 17 05 03* w ilości łącznej minimum 200,00 Mg/rok,
wraz z potwierdzeniem złożenia wniosku wynikającym z pkt 9.1.2. SWZ albo oświadczeniem Wykonawcy o dokonaniu tej czynności (jeżeli Wykonawca nie ma w/w zezwolenia wydanego po 5 marca 2020 r.).

  • 2.1.
    Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast:
    a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 2 lit. a - składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w pkt 2 lit. a,
    b) odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o których mowa w pkt 2 lit. c - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
  • 2.2.
    Dokument, o którym mowa w pkt 2.1 lit. a, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w pkt 2.1 lit. b, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
  • 2.3.
    Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 2.1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Zapisy pkt 2.2. stosuje się.
  • 2.4.
    W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Wykonawcy składają w odniesieniu do każdego z nich dokumenty wymienione w pkt 2 lit. a – d, z zastrzeżeniem postanowień pkt 2.1–2.3. Pozostałe dokumenty wymienione w pkt 2 mogą być złożone wspólnie.
  • 2.5.
    Wykonawca, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, zobowiązany będzie do przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w pkt 2 lit. a, c, d, dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania. Do podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp, mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zapisy pkt 2.1-2.3 stosuje się odpowiednio.
  • 2.6.
    Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia podmiotowych środków dowodowych, które Zamawiający posiada, jeżeli Wykonawca wskaże te środki oraz potwierdzi ich prawidłowość i aktualność.
  • 2.7.
    Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703 ze zm.), o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1.1, dane umożliwiające dostęp do tych środków.
    III. FAKULTATYWNA PRZESŁANKA UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA: Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, w przypadku gdy środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
    IV. Zamawiający wymaga złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawcę wizji lokalnej w miejscu zgromadzenia i magazynowania Odpadów. UWAGA: zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp Zamawiający informuje, że oferta Wykonawcy, który przed jej złożeniem nie odbył wizji lokalnej podlegała będzie odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
    V. Wskazanie powodów niepodzielenia zamówienia na części znajduje się w dokumentach zamówienia tj. w SWZ.
    VI. Zamawiający przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług, tj. usunięcie odpadów niebezpiecznych, co do których usunięcia zobowiązana jest Gmina Chodów, zgromadzonych i magazynowanych na terenie nieruchomości zlokalizowanej pod adresem Szołajdy 18 (gmina Chodów, powiat kolski, województwo wielkopolskie), działka nr ew. 210/1, obręb ewidencyjny Szołajdy oraz poddanie ich odpowiednim co do właściwości Odpadów ostatecznym procesom odzysku, a w przypadku Odpadów, co do których odzysk nie jest możliwy poddanie ich procesom ostatecznego unieszkodliwiania, do kwoty 306720,00 zł brutto.
    UWAGA: Wszelkie informacje dot. postępowania (w tym dotyczące wszystkich wymaganych od wykonawców oświadczeń i dokumentów), których ze względu na ograniczoną liczbę znaków niniejszego formularza ogłoszenia, nie można było w nim umieścić, znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz z załącznikami, udostępnionej na Platformie eZamówienia https://ezamowienia.gov.pl/ wraz z opublikowanym w Dz.U. UE niniejszym ogłoszeniem.

I. Z uwagi na ograniczenia formularz ogłoszenia eNotices w Części 5 pkt 5.1.3 Szacowany okres obowiązywania, Zamawiający informuje, że wskazana Data początkowa tj. 15.07.2026 r. wskazana jest jedynie orientacyjnie. Zgodnie z pkt 7 SWZ:
Termin realizacji przedmiotu zamówienia:
- Etap nr 1 – Usunięcie i przetworzenie Odpadów – do dnia 30 października 2026 r. Wykonawca usunie i przetworzy Odpady w ostatecznym procesie odzysku lub ostatecznym procesie unieszkodliwienia. Za zakończenie realizacji Etapu nr 1 rozumie się dzień zgłoszenia przez Wykonawcę usunięcia i przetworzenia Odpadów (tj. poddania ich ostatecznemu procesowi odzysku lub ostatecznemu procesowi unieszkodliwienia);
- Etap nr 2 – Odbiór Usługi – do dnia 13 listopada 2026 r. nastąpi odbiór wykonania usługi, potwierdzony podpisaniem protokołu odbioru końcowego.
II. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ: Wykonawca będzie związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 15 września 2026 roku, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
III. Przedmiot zamówienia dofinansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 3.3 „Gospodarka o obiegu zamkniętym, w tym gospodarowanie odpadami, ochrona wód i gospodarka wodna Usuwanie nielegalnie nagromadzonych odpadów”.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 709 934 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 709 934 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chodów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chodów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 589 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 - Usługi związane z odpadami. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Hydrogeotechnika sp. z o.o. (Kielce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.