Sprostowanie · Ta wersja ogłoszenia zmienia ogłoszenie nr 564968-2026Zobacz poprzednią wersję
ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa wyposażenia w postaci mebli biurowych, krzeseł, foteli i wieszaków na potrzeby Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zamawiający Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Dostawa wyposażenia w postaci mebli biurowych, krzeseł, foteli i wieszaków na potrzeby…”. Termin składania ofert minął 2 września 2026, 10:00.

Otwórz na TED
Zamawiający: Śląski Uniwersytet Medyczny w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 24 sierpnia 2026
Termin składania ofert
2 września 2026, 10:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin realizacji: 42 dni.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena ofertowa.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa wyposażenia w postaci mebli biurowych, krzeseł, foteli i wieszaków na potrzeby Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Kontekst Atlasu

  • To ponowione postępowanie: poprzednie podejście do tego zamówienia unieważniono.
  • W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 5 orzeczeń KIO; w 1 sprawie odwołanie uwzględniono, a w 1 oddalono.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

NIP

6340005301

Adres

ul. Poniatowskiego 15, 40-055 Katowice

Region (NUTS)

PL22A – Śląskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa wyposażenia w postaci mebli biurowych, krzeseł, foteli i wieszaków na potrzeby Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

39112000-0 - Krzesła

Dodatkowe kody CPV

39100000-3 - Meble; 39136000-4 - Wieszaki na odzież

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

Warunki udziału w postępowaniu

  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych n
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych n
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych n
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych n
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych n
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych n
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych na fo
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych na fo
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h i pkt 2 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień pu
  • Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia w powyższym zakresie, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych na fo
Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-02 10:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Wraz z ofertą należy złożyć

1) Wypełniony Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ). 2) Wypełnioną Specyfikację asortymentowo-cenową (załącznik nr 2.1 - 2.3 do SWZ); 3) Wypełnioną Specyfikację techniczną (załącznik nr 3.1-3.3 do SWZ); 4) Uzasadnienie dotyczące zastrzeżonej tajemnicy przedsiębiorstwa (jeżeli dotyczy); DO OFERTY ELEKTRONICZNEJ NALEŻY RÓWNIEŻ DOŁĄCZYĆ: 5) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia – JEDZ (załącznik nr 4 do SWZ); 6) Oświadczenie wykonawcy o braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz Oświadczenie wykonawcy o braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k wprowadzonego Rozporządzeniem Rady UE 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (z późn. zm.) – wzór zawiera załącznik nr 6 do SWZ. 7) Stosowne pełnomocnictwo w przypadku, gdy uprawnienie do podpisania oferty nie wynika z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego dla ustanowionego przez nich pełnomocnika. Do oferty należy załączyć pełnomocnictwo z określeniem jego zakresu. 2. Zamawiający przewidział następujące podstawy wykluczenia Wykonawców z postępowania: 1) podstawy wykluczenia określone w art. 108 ust. 1 pkt 1 – 6 ustawy Pzp; 2) podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jednolity Dz.U. z 2025 r., poz. 514) 3) podstawy wykluczenia określone w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1), z późn.zm. Dotyczy to również podwykonawców, dostawców i podmioty, na których zdolności wykonawca lub koncesjonariusz polega, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia lub koncesji, jeżeli taki podwykonawca, dostawca, podmiot, na którego zdolności wykonawca polega, należy do którejkolwiek z kategorii podmiotów wymienionych w art. 5k; 3. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu w oparciu o przesłanki wynikające z art. 109 ust. 1 Pzp. 4. Wykaz podmiotowych środków dowodowych, składanych przez Wykonawcę na wezwanie, w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania: 4.1. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, w zakresie: 1) wskazanym w ust. 1 pkt 1) i 2) Rozdziału 7 SWZ (art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp), dotyczącej prawomocnego skazania za określone przestępstwa oraz 2) wskazanym w ust. 1 pkt 4) Rozdziału 7 SWZ (art. 108 ust. 1 pkt 4 Pzp). 4.2. Oświadczenia Wykonawcy w zakresie wskazanym w ust. 1 pkt 5) Rozdziału 7 SWZ (art. 108 ust. 1 pkt 5 Pzp), o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 275) z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Oświadczenie Wykonawca może sporządzić zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. 4.3. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu: 1) JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w Rozdziale 7 ust. 1 pkt 3) – 6) (art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy Pzp). 1) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w Rozdziale 7 ust. 2 i 3 (art. 5k rozporządzenia (…), art. 7 ust. 1 ustawy (…)). Wzór takiego oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ. 5. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej. 6. Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze, tzw. odwróconej, tj. z zastosowaniem art. 139 ust. 1 ustawy Pzp; 7. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące postępowania zawiera ogólnodostępny SWZ, opublikowany na stronie prowadzonego postępowania pod adresem: https://sum.eb2b.com.pl dla postępowania nr: RZP/PN/57/26. Szczegółowe informacje dotyczące wynagrodzenia i warunków płatności zostały określone w paragrafie 4 Wzoru umowy (załącznik nr 5 do SWZ). Wymagany termin realizacji zamówienia: do 42 dni kalendarzowych (6 tygodni) od daty zatwierdzenia wzorników kolorystycznych przez Zamawiającego, przy czym Zamawiający nie dopuszcza realizacji przedmiotu zamówienia w terminie krótszym niż 7 dni kalendarzowych od daty zatwierdzenia wzorników (przez Zamawiającego). Wymagany termin realizacji zamówienia: do 35 dni kalendarzowych (5 tygodni) od daty zatwierdzenia wzorników kolorystycznych przez Zamawiającego, przy czym Zamawiający nie dopuszcza realizacji przedmiotu zamówienia w terminie krótszym niż 7 dni kalendarzowych od daty zatwierdzenia wzorników (przez Zamawiającego). Wymagany termin realizacji zamówienia: do 28 dni kalendarzowych (4 tygodnie) od daty zatwierdzenia wzorników kolorystycznych przez Zamawiającego, przy czym Zamawiający nie dopuszcza realizacji przedmiotu zamówienia w terminie krótszym niż 7 dni kalendarzowych od daty zatwierdzenia wzorników (przez Zamawiającego).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2026zwycięzca nieujawniony w ogłoszeniuwartość b.d.5 ofertwynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.09.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39112000-0 - Krzesła. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.