- Umowa zawartaCzęść 1FTHM sp. z o.o.· WrocławCena wybranej oferty1 614 772 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 2IZABELA ŻURAW Zakład Usługowo Produkcyjny ROMA· TychyCena wybranej oferty74 240 zł2 oferty
Dostawa umundurowania z podziałem na części – buty taktyczne długie, buty taktyczne krótkie, półbuty taktyczne, buty sportowe.
Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa - Straż Miejska Miasta Stołecznego Warszawy (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa umundurowania z podziałem na części – buty taktyczne długie, buty taktyczne…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość ofert: 1 689 012 zł. Złożono 4 oferty.
- Łączna wartość ofert
- 1 689 012 zł
- Liczba ofert
- 4 ofertyłącznie, 2 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=295, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
12 maja 2026
Termin ofert: 15 czerwca 2026 08:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 maja 2026
Nowy termin: 19 czerwca 2026 08:00Zmienia wersję 326553-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
24 sierpnia 2026
4 oferty2 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcyWybrano 2 wykonawców: FTHM sp. z o.o. (Wrocław) oraz IZABELA ŻURAW Zakład Usługowo Produkcyjny ROMA (Tychy).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 1 689 012,10 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA - STRAŻ MIEJSKA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY |
| NIP | 5262150068 |
| Adres | Straż Miejska m.st. Warszawy, 01-170 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa umundurowania z podziałem na części – buty taktyczne długie, buty taktyczne krótkie, półbuty taktyczne, buty sportowe. |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 18100000-0 - Odzież branżowa, specjalna odzież robocza i dodatki |
| Dodatkowe kody CPV | 18800000-7 - Obuwie; 18810000-0 - Obuwie inne niż sportowe oraz ochronne; 18832000-0 - Obuwie specjalne; 18820000-3 - Obuwie sportowe |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca | FTHM sp. z o.o., Wrocław (NIP: 8971750736) |
| Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty | 1 614 772 PLN |
| Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-29+02:00 |
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca | IZABELA ŻURAW Zakład Usługowo Produkcyjny ROMA, Tychy (NIP: 6461016686) |
| Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty | 74 240 PLN |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-10+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu Platformy zakupowej znajdującej się pod adresem: http://strazmiejska-waw.logintrade.net/rejestracja/.
- 2.Zamawiający zaleca, aby Wykonawca przed przystąpieniem do postępowania zapoznał się z Regulaminem Korzystania z Platformy zakupowej oraz Instrukcją Użytkowników znajdującymi się pod adresem:
https://strazmiejska-waw.logintrade.net/rejestracja/regulamin.html w zakładce REGULAMIN oraz pod adresem:
https://strazmiejska-waw.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html w zakładce INSTRUKCJE. - 3.Korzystanie z Platformy jest bezpłatne i nie jest wymagana rejestracja, ani logowanie na Platformie, tym niemniej Zamawiający zaleca rejestrację oraz logowanie co najmniej przy składaniu oferty.
- 4.Do połączenia używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający konto na Platformie ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności pozwalających na zadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Zamawiającym w pozostałych obszarach.
- 5.Dopuszczalne przeglądarki internetowe:
a) Internet Explorer 10 i nowsze, Edge,
b) Google Chrome,
c) Mozilla Firefox,
d) Opera. - 6.Pozostałe wymagania techniczne:
a) dostęp do sieci Internet,
b) obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest – ajax,
c) włączona obsługa JavaScript,
d) zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s,
e) zainstalowany Acrobat Reader,
f) zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy. - 7.Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy zakupowej, określone w Regulaminie Platformy oraz zobowiązuje się korzystając z Platformy przestrzegać postanowień tego regulaminu.
- 8.Za datę i godzinę złożenia oferty, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowych środków dowodowych, przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu, przyjmuje się datę ich przekazania na Platformie tj. datę i godzinę (z dokładnością do 1 sekundy). Zamawiający wyjaśnia, że data, godzina, minuta i sekunda wysłania przez Wykonawcę oferty na platformę, to czas, w którym zostanie potwierdzone złożenie oferty przez Wykonawców.
- 9.Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452).
Klauzula dotycząca przetwarzania danych osobowych: Zasady dotyczące RODO zostały określone w Rozdziale XXIII SWZ.
- 1.Termin związania ofertą upływa 16.09.2026 r.
- 2.Zamawiający nie żąda wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
- 3.Na potwierdzenie zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami zawartymi w Opisie przedmiotu zamówienia oraz kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przed upływem terminu składania ofert:
- 1)jednej pary butów taktycznych długich - w rozmiarze 42 EU;
- 2)jednej pary butów taktycznych krótkich - w rozmiarze 42 EU;
- 3)jednej pary półbutów taktycznych - w rozmiarze 42 EU.
- 4.Zamawiający oceni zgodność próbki pod kątem wymagań postawionych w Załączniku do OPZ – Wymagania dla próbek, natomiast w zakresie jakości – zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozdziale XIX SWZ.
- 1.Termin związania ofertą upływa 16.09.2026 r.
- 2.Zamawiający nie żąda wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
- 3.Na potwierdzenie zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami zawartymi w Opisie przedmiotu zamówienia oraz kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia przed upływem terminu składania ofert:
- 1)jednej pary butów sportowych (męskich) - w rozmiarze 42 EU;
- 2)jednej pary butów sportowych (damskich) - w rozmiarze 40 EU.
- 4.Zamawiający oceni zgodność próbki pod kątem wymagań postawionych w Załączniku do OPZ – Wymagania dla próbek, natomiast w zakresie jakości – zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozdziale XIX SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.