Konsorcjum, pozostali wykonawcy: BUDIMEX KOLEJNICTWO S.A.
Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Modernizacja odcinka linii kolejowej nr 16 Łęczyca – Kutno” realizowanego w ramach projektu pn.: „Wybrane prace w obszarach węzłów kolejowych”
Zamawiający PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.:…”, wybierając 2 wykonawców. Cena wybranej oferty: 302 464 588 zł. Złożono 12 ofert.
- Cena wybranej oferty
- 302 464 588 zł
- Liczba ofert
- 12 ofert
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
20 marca 2026
Termin ofert: 24 kwietnia 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
14 kwietnia 2026
Nowy termin: 28 kwietnia 2026 10:00Zmienia wersję 194677-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
23 kwietnia 2026
Nowy termin: 7 maja 2026 10:00Zmienia wersję 253773-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
29 kwietnia 2026
Nowy termin: 12 maja 2026 10:00Zmienia wersję 279891-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
08 maja 2026
Nowy termin: 18 maja 2026 09:00Zmienia wersję 293029-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
24 sierpnia 2026
2 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcyWybrano 2 wykonawców: Budimex S.A. (Warszawa) oraz Budimex Kolejnictwo S.A. (Warszawa).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 302 464 588,00 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. |
| NIP | 1132316427 |
| Adres | ul. Targowa 74, 03-734 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Modernizacja odcinka linii kolejowej nr 16 Łęczyca – Kutno” realizowanego w ramach projektu pn.: „Wybrane prace w obszarach węzłów kolejowych” |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| Dodatkowe kody CPV | 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej; 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu; 45234000-6 - Roboty budowlane w zakresie budowy kolei i systemów transportu; 45234100-7 - Budowa kolei; 45234113-1 - Rozbiórka torów; 45234116-2 - Budowa torów; 45234115-5 - Roboty w zakresie sygnalizacji kolejowej; 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 431 349 565 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Wybrani wykonawcy | BUDIMEX S.A., Warszawa (NIP: 5261003187); BUDIMEX KOLEJNICTWO S.A., Warszawa (NIP: 5272653629) |
| Wartość wybranej oferty | 302 464 588 PLN |
| Liczba złożonych ofert | 12 |
| Data wyboru wykonawcy | 2026-06-30+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Postępowanie jest prowadzone na podstawie Działu V ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (tekst jedn. Dz.U. 2024, poz. 1320 z późn. zm.), przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie oraz Specyfikacji Warunków Zamówienia.
- 2.Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
- 3.Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. Zamawiający nie ustanowił dynamicznego systemu zakupów.
- 4.Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. c) Ustawy. Zakres zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2) lit. c) Ustawy oraz warunki na jakich zostaną udzielone określa PFU.
- 5.Ofertę należy przygotować i złożyć ściśle według wymagań określonych w Dokumentach Zamówienia, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Zamawiającego, dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.plk-sa.pl
- 6.Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, z zachowaniem – pod rygorem nieważności - postaci elektronicznej, podpisana przez osobę upoważnioną kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnym z obowiązującymi przepisami prawa. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę w Postępowaniu musi posiadać konto na Platformie Zakupowej.
- 7.Kwalifikowany podpis elektroniczny musi spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku wewnętrznym oraz uchylającego dyrektywę 1999/93/WE.
- 8.Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, z wyjątkiem przypadków określonych w Ustawie. Potwierdzeniem prawidłowego złożenia oferty jest otrzymanie przez Wykonawcę stosownego komunikatu na Platformie Zakupowej oraz raport, który Wykonawca może wygenerować na Platformie po prawidłowym złożeniu oferty za pomocą akcji Wygeneruj Raport.
- 9.W Postępowaniu komunikacja prowadzona jest drogą elektroniczną z wykorzystaniem Platformy Zakupowej.
- 10.Zamawiający nie dopuszcza sposobu komunikowania się z Wykonawcami innego niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wskazanych w pkt 25.1 IDW.
- 11.Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
- 12.Zgodnie z § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020 r., poz. 2452), oferty, Jednolite Dokumenty, Podmiotowe Środki Dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust 4 Ustawy, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art.118 ust 3 Ustawy, przedmiotowe środki dowodowe o ile Zamawiający przewidział złożenie takich środków , Pełnomocnictwo, informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone powyżej, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art.18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1557).
- 13.Stosownie do treści art. 139 ust. 1 Ustawy. Zamawiający oświadcza, iż w pierwszej kolejności dokona oceny ofert a następnie zbada czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w Postępowaniu.
- 14.Okres realizacji Zamówienia: 1784 dni w tym:
- 1)zakończenie wszystkich Robót (z zastrzeżeniem punktu poniżej), stwierdzone dokonaniem przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego, w tym przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej oraz, dostarczenie Zamawiającemu kompletu dokumentów związanych z procesem certyfikacji, 1544 dni od daty zawarcia Umowy,
- 2)dostarczenie Zamawiającemu zezwoleń na dopuszczenie do eksploatacji podsystemów strukturalnych, zgodnie z Ustawą o transporcie kolejowym – nie dłużej niż w ciągu 240 dni od daty dokonania przez Zamawiającego Ostatniego Odbioru Końcowego, zgodnie z § 4 Warunków Umowy, znajdujących się w Tomie II SWZ.
- 15.Należy podać imiona i nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe członków personelu wyznaczonych do realizacji zamówienia na potrzeby wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu na dalszym etapie procedury – po wezwaniu przez Zamawiającego (do oferty te informacje nie są wymagane).
- 16.Numer Postępowania: 9090/IREZA5/01108/01155/26/P Numer sprawy: PZ.292.458.2026
UWAGA: Szczegółowe informacje dot. m.in.: formy, sposobu złożenia oferty, rodzaju i formy dokumentów, warunków udziału, kryteriów oceny, oświadczeń i dok. składanych wraz z ofertą w toku postępowania na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia oraz potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu znajdują się w SWZ na stronie: https://platformazakupowa.plk-sa.pl
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.