- Umowa zawartaCzęść 101Bialmed Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty2450 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 102Urtica Sp. z o. o.· WrocławCena wybranej oferty1399 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 103Delfarma Sp. z o. o.· ŁódźCena wybranej oferty4644 zł3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 104SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty432 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 105FARMACOL-LOGISTYKA SP. Z O.O.· KatowiceCena wybranej oferty455 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 106Medyk-Lek Panek Sp. z o.o. Sp.k.· WarszawaCena wybranej oferty800 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 107SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty2100 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 108Tramco sp. z o. o.· PłochocinCena wybranej oferty25 320 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 110SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty20 535 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 112Medyk-Lek Panek Sp. z o.o. Sp.k.· WarszawaCena wybranej oferty3750 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 113SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty8048 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 114Delfarma Sp. z o. o.· ŁódźCena wybranej oferty20 940 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 117SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty90 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 118FARMACOL-LOGISTYKA SP. Z O.O.· KatowiceCena wybranej oferty80 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 119Urtica Sp. z o. o.· WrocławCena wybranej oferty32 250 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 123SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty257 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 128Urtica Sp. z o. o.· WrocławCena wybranej oferty164 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 129SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty160 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 130SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty415 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 131ASCLEPIOS S.A.· WrocławCena wybranej oferty1097 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 132SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty644 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 135NEUCA S.A.· ToruńCena wybranej oferty9184 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 136SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty4851 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 137SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty127 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 138Urtica Sp. z o. o.· WrocławCena wybranej oferty42 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 139SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty1874 zł3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 140Urtica Sp. z o. o.· WrocławCena wybranej oferty84 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 141SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty402 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 142SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty10 299 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 143SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty777 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 144FARMACOL-LOGISTYKA SP. Z O.O.· KatowiceCena wybranej oferty1438 zł3 oferty
- Umowa zawartaCzęść 147ZARYS International sp. z o. o.· ZabrzeCena wybranej oferty120 062 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 148Citonet Śląski Sp. z o.o. ( lider)· CzeladźCena wybranej oferty118 909 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 149SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty3347 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 150Urtica Sp. z o. o.· WrocławCena wybranej oferty406 485 zł2 oferty
„Dostawa: leków , preparatów do żywienia pozajelitowego i dojelitowego, cytostatyków, leków z programów lekowych, kontrastów, środków opatrunkowych, sprzętu jednorazowego użytku, środków do dezynfekcji, materiałów szewnych i formaliny buforowanej”
Zamawiający Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu (Sosnowiec, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa: leków , preparatów do żywienia pozajelitowego i dojelitowego, cytostatyków,…”, wybierając 11 wykonawców. Łączna wartość ofert: 803 910 zł. Złożono 66 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 803 910 zł
- Liczba ofert
- 66 ofertłącznie, 35 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
9 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
22 grudnia 2025
Termin ofert: 26 stycznia 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
20 stycznia 2026
Nowy termin: 3 lutego 2026 09:00Zmienia wersję 853347-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
29 stycznia 2026
Nowy termin: 11 lutego 2026 09:00Zmienia wersję 39791-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
03 lutego 2026
Nowy termin: 13 lutego 2026 09:00Zmienia wersję 67286-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
10 lutego 2026
Nowy termin: 19 lutego 2026 09:00Zmienia wersję 77699-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: bez wyboru
08 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
25 czerwca 2026
45 ofert25 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
07 lipca 2026
73 ofert18 wykonawcówOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
24 sierpnia 2026
66 ofert11 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcyWybrano 11 wykonawców: Bialmed Sp. z o.o. (Warszawa), Urtica Sp. z o. o. (Wrocław), Delfarma Sp. z o. o. (Łódź), SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o. (Katowice), Farmacol-logistyka Sp. z o.o. (Katowice) oraz 6 kolejnych.
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 803 909,93 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 66 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu |
| NIP | 6442876726 |
| Adres | Plac Medyków 1, 41-200 Sosnowiec |
| Region (NUTS) | PL22B – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | „Dostawa: leków , preparatów do żywienia pozajelitowego i dojelitowego, cytostatyków, leków z programów lekowych, kontrastów, środków opatrunkowych, sprzętu jednorazowego użytku, środków do dezynfekcji, materiałów szewnych i formaliny buforowanej” |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0101 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0101 – Wybrany wykonawca | Bialmed Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 8490000039) |
| Część LOT-0101 – Wartość wybranej oferty | 2 450 PLN |
| Część LOT-0101 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0102 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0102 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o. o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0102 – Wartość wybranej oferty | 1 399 PLN |
| Część LOT-0102 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0103 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0103 – Wybrany wykonawca | Delfarma Sp. z o. o., Łódź (NIP: 9471902089) |
| Część LOT-0103 – Wartość wybranej oferty | 4 644 PLN |
| Część LOT-0103 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0104 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0104 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0104 – Wartość wybranej oferty | 432 PLN |
| Część LOT-0104 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0105 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0105 – Wybrany wykonawca | FARMACOL-LOGISTYKA SP. Z O.O., Katowice (NIP: 5252409576) |
| Część LOT-0105 – Wartość wybranej oferty | 454 PLN |
| Część LOT-0105 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0106 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0106 – Wybrany wykonawca | Medyk-Lek Panek Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa (NIP: 5242755182) |
| Część LOT-0106 – Wartość wybranej oferty | 800 PLN |
| Część LOT-0106 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0107 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0107 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0107 – Wartość wybranej oferty | 2 100 PLN |
| Część LOT-0107 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0108 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0108 – Wybrany wykonawca | Tramco sp. z o. o., Płochocin (NIP: 5242625887) |
| Część LOT-0108 – Wartość wybranej oferty | 25 320 PLN |
| Część LOT-0108 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0110 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0110 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0110 – Wartość wybranej oferty | 20 535 PLN |
| Część LOT-0110 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0112 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0112 – Wybrany wykonawca | Medyk-Lek Panek Sp. z o.o. Sp.k., Warszawa (NIP: 5242755182) |
| Część LOT-0112 – Wartość wybranej oferty | 3 750 PLN |
| Część LOT-0112 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0113 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0113 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0113 – Wartość wybranej oferty | 8 048 PLN |
| Część LOT-0113 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0114 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0114 – Wybrany wykonawca | Delfarma Sp. z o. o., Łódź (NIP: 9471902089) |
| Część LOT-0114 – Wartość wybranej oferty | 20 940 PLN |
| Część LOT-0114 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0117 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0117 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0117 – Wartość wybranej oferty | 90 PLN |
| Część LOT-0117 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0118 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0118 – Wybrany wykonawca | FARMACOL-LOGISTYKA SP. Z O.O., Katowice (NIP: 5252409576) |
| Część LOT-0118 – Wartość wybranej oferty | 80 PLN |
| Część LOT-0118 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0119 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0119 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o. o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0119 – Wartość wybranej oferty | 32 250 PLN |
| Część LOT-0119 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0123 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0123 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0123 – Wartość wybranej oferty | 257 PLN |
| Część LOT-0123 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0128 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0128 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o. o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0128 – Wartość wybranej oferty | 164 PLN |
| Część LOT-0128 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0129 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0129 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0129 – Wartość wybranej oferty | 160 PLN |
| Część LOT-0129 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0130 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0130 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0130 – Wartość wybranej oferty | 415 PLN |
| Część LOT-0130 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0131 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0131 – Wybrany wykonawca | ASCLEPIOS S.A., Wrocław (NIP: 6481008230) |
| Część LOT-0131 – Wartość wybranej oferty | 1 097 PLN |
| Część LOT-0131 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część LOT-0132 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0132 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0132 – Wartość wybranej oferty | 644 PLN |
| Część LOT-0132 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0135 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0135 – Wybrany wykonawca | NEUCA S.A., Toruń (NIP: 8790017162) |
| Część LOT-0135 – Wartość wybranej oferty | 9 184 PLN |
| Część LOT-0135 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część LOT-0136 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0136 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0136 – Wartość wybranej oferty | 4 851 PLN |
| Część LOT-0136 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0137 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0137 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0137 – Wartość wybranej oferty | 127 PLN |
| Część LOT-0137 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0138 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0138 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o. o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0138 – Wartość wybranej oferty | 42 PLN |
| Część LOT-0138 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część LOT-0139 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0139 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0139 – Wartość wybranej oferty | 1 874 PLN |
| Część LOT-0139 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0140 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0140 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o. o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0140 – Wartość wybranej oferty | 84 PLN |
| Część LOT-0140 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część LOT-0141 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0141 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0141 – Wartość wybranej oferty | 402 PLN |
| Część LOT-0141 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0142 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0142 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0142 – Wartość wybranej oferty | 10 299 PLN |
| Część LOT-0142 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0143 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0143 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0143 – Wartość wybranej oferty | 777 PLN |
| Część LOT-0143 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0144 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0144 – Wybrany wykonawca | FARMACOL-LOGISTYKA SP. Z O.O., Katowice (NIP: 5252409576) |
| Część LOT-0144 – Wartość wybranej oferty | 1 438 PLN |
| Część LOT-0144 – Liczba złożonych ofert | 3 |
| Część LOT-0147 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0147 – Wybrany wykonawca | ZARYS International sp. z o. o., Zabrze (NIP: 6481997718) |
| Część LOT-0147 – Wartość wybranej oferty | 120 062 PLN |
| Część LOT-0147 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0148 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0148 – Wybrany wykonawca | Citonet Śląski Sp. z o.o. ( lider), Czeladź (NIP: 6252455022) |
| Część LOT-0148 – Wartość wybranej oferty | 118 909 PLN |
| Część LOT-0148 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0149 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0149 – Wybrany wykonawca | SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o., Katowice (NIP: 6340125442) |
| Część LOT-0149 – Wartość wybranej oferty | 3 347 PLN |
| Część LOT-0149 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0150 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0150 – Wybrany wykonawca | Urtica Sp. z o. o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0150 – Wartość wybranej oferty | 406 485 PLN |
| Część LOT-0150 – Liczba złożonych ofert | 2 |
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe: Informacja o PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH
zawarta jest w Rozdziale X w SWZ Przedmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą: 1)
W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone w SWZ: a)
Oświadczenie, że oferowany asortyment posiada dokumenty wymagane przez polskie prawo,
na podstawie których może być wprowadzony do obrotu i stosowania w placówkach ochrony
zdrowia w RP - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6a do SWZ. (jeżeli dotyczy) b)
Oświadczenie Wykonawcy, iż zaoferowany asortyment posiada dokumenty wymagane przez
Polskie Prawo na podstawie, których może być wprowadzony do obrotu i używania w
palcówkach ochrony zdrowia na terenie RP, (posiadają aktualne świadectwa rejestracji),
zgodnie z przepisami ustawy z dnia 06.09.2001r. – Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. Nr 126,
poz. 1381, z późn. zm.), oraz zobowiązujemy się do ich udostępnienia na każde żądanie
Zamawiającego o treści zgodnej ze wzorem Załącznik nr 6 do SWZ. ( jeśli dotyczy) c)
Oświadczenie Wykonawcy, iż oferowany lek jest objęty refundacją zgodnie z decyzją
administracyjną wydaną na podstawie art. 11 ustawy z dnia 12 maja 2011r, o refundacji leków,
środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, o treści zgodnej ze wzorem
Załącznik nr 6 do SWZ; ( jeśli dotyczy) d) Karty katalogowe / opisy / foldery / fotografie /
informacje producenta / ulotki / prospekty oferowanego asortymentu z opisem produktów,
potwierdzające spełnienie wymaganych przez Zamawiającego parametrów, w których został
zaznaczony oferowany przedmiot zamówienia (pozycja z numerami katalogowymi);
Dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem
na język polski. (jeśli dotyczy) e) w przypadku zaoferowania produktów równoważnych –
analiza porównawcza wraz z parametrami (jeśli dotyczy) f) Certyfikatu zgodności lub deklaracji
zgodności zaoferowanych produktów; (jeśli dotyczy) g) jedna próbka sterylna, która zostanie
rozpakowana w celu sprawdzenia zgodności opisu przedmiotu zamówienia z każdej pozycji do
wglądu w trakcie postępowania, której autentyczność musi zostać poświadczona przez
Wykonawcę. Próbka zostanie zwrócona po zakończeniu postępowania (poza próbką,
Wykonawcy z którym zostanie zawarta umowa). – dotyczy części 181 Przedmiotowe
środki dowodowe Wykonawca składa wraz z ofertą (art. 107 ust.1 ustawy Pzp). 3) Jeżeli
Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe
środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w
wyznaczonym terminie (art. 107 ust.2 ustawy Pzp). Środki dowodowe należy składać w formie
elektronicznej/postaci elektronicznej, za pośrednictwem platformy zakupowej www.
platformazakupowa.pl. Informacja o PODMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH
zawarta jest w rozdziale IX w SWZ Podmiotowe środki dowodowe: 1) Oświadczenie
wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy
kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów
(U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub
wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do
tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi
przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w
postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej -
załącznik nr 4 do SWZ 2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4
p.z.p., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne
przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; 3) Oświadczenie wykonawcy o aktualności
informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p. w zakresie
odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 p.z.p. oraz w
zakresie podstaw wykluczenia wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 5 – 7,8 p.z.p., p i art. 5K
Rozporządzenia 833/2014, w tym wykluczenia na podstawie art. 7 ustawy 1 z dnia 13 kwietnia
2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na
Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - wzór oświadczenia stanowi
Załącznik nr 5 do SWZ. 4) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym
podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1,2 i 4 p.z.p. sporządzona nie
wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 5) Koncesji, zezwolenia, licencji lub dokumentu
potwierdzającego, że wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub
handlowych, prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym wykonawcama siedzibę lub miejsce zamieszkania. (Jeśli dotyczy) Weryfikacji braku zaistnienia podstawy
wykluczenia wynikającego z art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych
rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących
ochronie bezpieczeństwa narodowego w stosunku do konkretnego podmiotu Zamawiający
dokona za pomocą wszelkich dostępnych środków. Jako przykład takich metod weryfikacji
wskazuje się ogólnodostępne rejestry takie jak Krajowy Rejestr Sądowy, Centralna Ewidencja
i Informacja o Działalności Gospodarczej czy Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.