- Umowa zawartaCzęść 2Farmacol-Logistyka Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty77 655 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 3NEUCA S.A.· TORUŃCena wybranej oferty22 030 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 4URTICA Sp. z o.o.· WrocławCena wybranej oferty235 280 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 6ASCLEPIOS S.A.· WrocławCena wybranej oferty179 556 zł6 ofert
- Umowa zawartaCzęść 7URTICA Sp. z o.o.· WrocławCena wybranej oferty446 050 zł2 oferty
- Umowa zawartaCzęść 8NEUCA S.A.· TORUŃCena wybranej oferty176 076 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 9NEUCA S.A.· TORUŃCena wybranej oferty3636 zł4 oferty
- Umowa zawartaCzęść 12Centrala Farmaceutyczna Cefarm S.A.· WarszawaCena wybranej oferty57 400 zł5 ofert
- Umowa zawartaCzęść 15Farmacol-Logistyka Sp. z o.o.· KatowiceCena wybranej oferty40 670 zł1 oferta
- UnieważnionaCzęść 11
- UnieważnionaCzęść 13
- UnieważnionaCzęść 16
- UnieważnionaCzęść 17
- UnieważnionaCzęść 18
Zakup i dostawa produktów leczniczych (ATC G i H) do trzech lokalizacji UCK WUM
Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zakup i dostawa produktów leczniczych (ATC G i H) do trzech lokalizacji UCK WUM”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 1 238 354 zł. Złożono 32 oferty.
- Łączna wartość ofert
- 1 238 354 zł
- Liczba ofert
- 32 ofertłącznie, 14 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,8 ofertograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
18 maja 2026
Termin ofert: 16 czerwca 2026 08:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
24 sierpnia 2026
32 ofert5 wykonawców - Wynik: wybrano wykonawców
24 sierpnia 2026
21 ofert3 wykonawcówOtwórz ogłoszenie →
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Nie otrzymano ofert.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 32 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego |
| NIP | 5220002529 |
| Adres | ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zakup i dostawa produktów leczniczych (ATC G i H) do trzech lokalizacji UCK WUM |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca | Farmacol-Logistyka Sp. z o.o., Katowice (NIP: 5252409576) |
| Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty | 77 655 PLN |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0003 – Wybrany wykonawca | NEUCA S.A., TORUŃ (NIP: 8790017162) |
| Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty | 22 030 PLN |
| Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0004 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0004 – Wybrany wykonawca | URTICA Sp. z o.o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0004 – Wartość wybranej oferty | 235 280 PLN |
| Część LOT-0004 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0006 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0006 – Wybrany wykonawca | ASCLEPIOS S.A., Wrocław (NIP: 6481008230) |
| Część LOT-0006 – Wartość wybranej oferty | 179 556 PLN |
| Część LOT-0006 – Liczba złożonych ofert | 6 |
| Część LOT-0007 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0007 – Wybrany wykonawca | URTICA Sp. z o.o., Wrocław (NIP: 8942556799) |
| Część LOT-0007 – Wartość wybranej oferty | 446 050 PLN |
| Część LOT-0007 – Liczba złożonych ofert | 2 |
| Część LOT-0008 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0008 – Wybrany wykonawca | NEUCA S.A., TORUŃ (NIP: 8790017162) |
| Część LOT-0008 – Wartość wybranej oferty | 176 076 PLN |
| Część LOT-0008 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0009 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0009 – Wybrany wykonawca | NEUCA S.A., TORUŃ (NIP: 8790017162) |
| Część LOT-0009 – Wartość wybranej oferty | 3 636 PLN |
| Część LOT-0009 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0012 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0012 – Wybrany wykonawca | Centrala Farmaceutyczna Cefarm S.A., Warszawa (NIP: 5250004220) |
| Część LOT-0012 – Wartość wybranej oferty | 57 400 PLN |
| Część LOT-0012 – Liczba złożonych ofert | 5 |
| Część LOT-0015 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0015 – Wybrany wykonawca | Farmacol-Logistyka Sp. z o.o., Katowice (NIP: 5252409576) |
| Część LOT-0015 – Wartość wybranej oferty | 40 670 PLN |
| Część LOT-0015 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0011 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0013 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0016 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0017 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0018 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
Informacje dodatkowe
- 1.Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy. 2.
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium na przedmiotowe postępowanie. 3. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy, którego oferta została wybrana wniesienia przed
zawarciem umowy zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 4. Przesłanki wykluczenia wykonawcy z postępowania: art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt. 4, 7, 8, 9 i 10 ustawy pzp oraz przepisy ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz Rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Podstawy wykluczenia wykonawcy z postępowania zostały szczegółowo określone w Rozdziale VI SWZ. 5. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia wymagań; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada:
- zezwolenie uprawniające do obrotu produktami leczniczymi wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego, zgodnie z ustawą Prawo Farmaceutyczne z dnia 6 września 2001 r. W przypadku hurtowni spoza Polski nieposiadających zezwolenia uprawniającego do obrotu produktami leczniczymi wydanego przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego wymagane jest zaświadczenie wydane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego o możliwości zaopatrywania Aptek Szpitalnych podmiotów leczniczych w produkty lecznicze lub zezwolenie uprawniające do obrotu produktami leczniczymi wydane przez odpowiedni organ państwa członkowskiego UE/EFTA (nie dotyczy Części nr 27). - 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia wymagań; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie stawia wymagań. 6. Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć: oświadczenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki określone w SWZ, zwane dalej „JEDZ” oraz przedmiotowe środki dowodowe określone w Rozdziale VII SWZ. 7. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków
dowodowych, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ. 8. Dokumentem tymczasowo zastępującym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa ust. 6 potwierdzającym brak podstaw wykluczenia z postępowania, na dzień składania ofert, jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, składane na druku formularza jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia „JEDZ”, sporządzonego zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu Wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, zwanego dalej „jednolitym dokumentem”, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. Oświadczenie należy złożyć wraz z ofertą. Dokumentem potwierdzającym brak podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie okoliczności określonych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31
lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE)
2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, jest oświadczenie, którego wzór stanowi Załącznik nr 8 do SWZ.
Oświadczenie należy złożyć wraz z ofertą. 9. W prowadzonym postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Dokumenty w języku obcym składane są wraz z tłumaczeniem na język polski. 11. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, tj. przy użyciu Platformy zakupowej „e-zamawiający”, zgodnie z informacją zawartą w Rozdziale II pkt. 4, z zastrzeżeniem postanowień pkt. 5.
Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy dostępna jest po ww. adresem w zakładce „Baza Wiedzy”. 12. Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 13. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ul. Banacha 1a, 02-097 Warszawa. Administrator powołał Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować na adres e-mail: iod@uckwum.pl Pełna informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych zostałazawarta w Rozdziale XXII SWZ.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.