Sukcesywna dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do diagnostyki molekularnej wraz z dzierżawą aparatów do diagnostyki genetycznej oraz licencją do analiz genetycznych dla Centralnego Laboratorium Molekularnego Sprawa ZP/PN/49/26/LCLM/AFS/JU
Zamawiający Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Sukcesywna dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do diagnostyki molekularnej wraz…”. Termin składania ofert minął 2 września 2026, 11:30.
- Termin składania ofert
- 2 września 2026, 11:30Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 650 737 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=413, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~1,8 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
22 lipca 2026
Termin ofert: 26 sierpnia 2026 11:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
24 sierpnia 2026
Nowy termin: 31 sierpnia 2026 11:30Zmienia wersję 506728-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
26 sierpnia 2026
Nowy termin: 2 września 2026 11:30Zmienia wersję 581251-2026
Kluczowe informacje
- 1
TerminTermin realizacji: 24 miesięcy.
- 2
KryteriaKryteria oceny ofert: Cena.
- 3
ZakresPrzedmiot zamówienia: Sukcesywna dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do diagnostyki molekularnej wraz z dzierżawą aparatów do diagnostyki genetycznej oraz licencją do analiz genetycznych dla….
Kontekst Atlasu
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 14,5 oferty na postępowanie przy 99 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 55% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
- KIO z ostatnich 3 lat: Atlas łączy 7 orzeczeń z postępowaniami tego zamawiającego; w 1 sprawie odwołanie oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii |
| NIP | 8992228100 |
| Adres | pl. Hirszfelda 12, 53-413 Wrocław |
| Region (NUTS) | PL514 – Dolnośląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Sukcesywna dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do diagnostyki molekularnej wraz z dzierżawą aparatów do diagnostyki genetycznej oraz licencją do analiz genetycznych dla Centralnego Laboratorium Molekularnego Sprawa ZP/PN/49/26/LCLM/AFS/JU |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 38434000-6 - Analizatory |
| Dodatkowe kody CPV | 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Korupcja: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę 1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo c) o którym mowa w art. 228230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 4648 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z
- Nadużycia: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: g)oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego lub przestępstwo skarbowe, lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego
- Naruszenie obowiązków w dziedzinie prawa pracy: art. 108 ust. 1 pkt 1 lit h i pkt 2 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzani
- Naruszenie obowiązku opłacenia składek na ubezpieczenie społeczne: art.108 ust. 1 pkt 3 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem opłat, składek na ubezpieczenie społeczne, chyba że wykonawca
- Naruszenie obowiązku płatności podatków: art.108 ust. 1 pkt 3 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o d
- Porozumienia z innymi wykonawcami mające na celu zakłócenie konkurencji: art. 108 ust. 1pkt 5 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencj
- Praca dzieci i inne formy handlu ludźmi: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego, f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcow
- Pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestę
- Przestępstwa terrorystyczne lub przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp z postępowania wyklucza się wykonawcę 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu ka
- Udział w organizacji przestępczej: art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 Pzp Z postępowania wyklucza się wykonawcę 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarb
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-02 11:30 |
Informacje dodatkowe
- 5.3.nie podlegają ogólnounijnemu zakazowi udziału w postępowaniach o zamówienia publiczne rosyjskich wykonawców na podstawie art. w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033) tj:
- 1)obywatele rosyjscy lub osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji;
- 2)osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w pkt 1) ; lub
- 3)osoby fizyczne lub prawne, podmioty lub organy działające w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w pkt 1) i 2) powyżej, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia
- 5.4.nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507; dalej: „ustawa sankcyjna”) tj. wykluczeniu podlega:
- 1)wykonawca wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (Dz. Urz. UE L 134 z 20.05.2006, str. 1, z późn. zm.; dalej „rozporządzenie 765/2006”) i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (Dz. Urz. UE L 78 z 17.03.2014, str. 6, z późn. zm.; dalej „rozporządzenie nr 269/2014”) albo wpisany na listę osób i podmiotów, wobec których są stosowane środki określone w art. 1 ustawy sankcyjnej na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej (dalej „lista”);
- 2)wykonawca, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2024 r. poz. 850.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy sankcyjnej;
- 3)wykonawca, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2024 r. poz. 619.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3.
- 5.6.spełniają określone przez Zamawiającego WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU, dotyczące:
- 5.5.1.zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
Wykonawca/y muszą wykazać, że są wpisani do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych prowadzonych w kraju, w którym mają siedzibę lub miejsce zamieszkania, co w przypadku wykonawców mających siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (RP) oznacza, że są wpisani do Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. - 5.5.2.uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. - 5.5.3.sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. - 5.5.4.zdolności technicznej lub zawodowej
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania postawionych warunków oraz braku podstaw wykluczenia - 6.1 W celu potwierdzenia braku przesłanek wykluczenia Wykonawcy oraz potwierdzenia spełnienia warunków określonych
przez Zamawiającego, Wykonawca składa wraz z ofertą następujące dokumenty:
L.p. Rodzaj dokumentu
1 Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ
Wykonawca składa JEDZ w formie elektronicznej – tj. Wykonawca tworzy JEDZ w postaci elektronicznej i opatruje go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykonawca może korzystać z narzędzia ESPD (https://espd.uzp.gov.pl/) - w przypadku korzystania z tego narzędzia, Wykonawca może zaimplementować do serwisu częściowo wypełniony przez Zamawiającego plik JEDZ w formacie .xml, stanowiący załącznik nr 5 do SWZ.
2 Oświadczenie sankcyjne wykonawcy– wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ
3 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 i 2 składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
4 Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w pkt 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ), potwierdzając brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz brak oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby.
5 Oświadczenia wykonawców zgodnie z art.117 ust 4 Pzp, jeżeli dotyczy- załącznik nr 6
6 Dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty, odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy).
Weryfikacja podmiotowa na podstawie ustawy o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (art. 124 ustawy Pzp) - 1.Zasady ogólne i uprawnienia wykonawcy (Certyfikacja):
• Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, wydanym na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 1235, z późn. zm.), jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu.
• Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji.
• Zasady posługiwania się certyfikatem (Certyfikacja): - 1.Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu.
- 2.Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy.
- 3.Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikacji.
Zakres certyfikatu: - 1.Certyfikat zastępuje odpowiednie podmiotowe środki dowodowe wyłącznie w zakresie, w jakim z jego treści albo z danych ujawnionych w bazie certyfikacji wynika potwierdzenie okoliczności wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu.
- 2.Jeżeli certyfikat obejmuje wyłącznie część wymaganych podstaw wykluczenia albo część warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca składa:
o certyfikat – w zakresie objętym certyfikacją;
o pozostałe wymagane podmiotowe środki dowodowe – w zakresie nieobjętym certyfikacją.
Dokumenty pozostające poza zakresem certyfikacji: - 1.Certyfikat nie zastępuje dokumentów, oświadczeń ani informacji, które nie stanowią podmiotowych środków dowodowych, w szczególności:
o formularza ofertowego;
o pełnomocnictwa;
o zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby;
o przedmiotowych środków dowodowych;
o dokumentów lub oświadczeń dotyczących treści oferty.
Procedura składania i weryfikacji certyfikatu: - 1.Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie w oświadczeniu JEDZ, w szczególności w części II sekcji A, w polu dotyczącym wpisu do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców albo posiadania równoważnego certyfikatu.
- 2.Wykonawca powinien podać dane umożliwiające identyfikację certyfikatu, ustalenie podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim zamierza posługiwać się certyfikatem w niniejszym postępowaniu.
- 3.Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych albo certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych zastępującego odpowiednie podmiotowe środki dowodowe, w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania.
- 4.Certyfikat zostanie uznany przez Zamawiającego wyłącznie w zakresie, w jakim potwierdza brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych w niniejszej S
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.