- Umowa zawartaCzęść 1Balton Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty2 775 600 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 2KNK Medical Spółka z o.o.· PoznańCena wybranej oferty1 068 120 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 3Stryker Polska Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty2 834 658 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 4Medtronic Poland Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty2 290 680 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 5Penumbra Europe GmbH· BerlinCena wybranej oferty423 900 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 6Aspironix Polska Sp. z o.o.· ŁódźCena wybranej oferty628 560 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 7Acandis GmbH· PforzheimCena wybranej oferty629 100 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 8Procardia Medical sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty1 907 928 zł1 oferta
- UnieważnionaCzęść 91 oferta
- Umowa zawartaCzęść 10Terumo Poland Sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty202 608 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 11Procardia Medical sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty200 686 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 12Anmar Sp. z o.o.· TychyCena wybranej oferty35 640 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 13Crossmed Sp. z o.o.· PoznańCena wybranej oferty44 226 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 14Akanmed Sp. z o.o.· PoznańCena wybranej oferty359 640 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 15Velumed Sp. z o.o.· TychyCena wybranej oferty116 640 zł1 oferta
Dostawy sprzętu jednorazowego do leczenia tętniaków wewnątrzczaszkowych, malformacji tętniczo-żylnych i przetok oponowych oraz trombektomii dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej
Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 (Jastrzębie-Zdrój, Śląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawy sprzętu jednorazowego do leczenia tętniaków wewnątrzczaszkowych, malformacji…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 13 517 986 zł. Złożono 15 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 13 517 986 zł
- Liczba ofert
- 15 ofertłącznie, 15 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2718, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,5 ofertograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
15 kwietnia 2026
Termin ofert: 20 maja 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
21 sierpnia 2026
2 oferty13 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Inny powód.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 |
| NIP | 6331045778 |
| Adres | Al. Jana Pawła II 7, 44-330 Jastrzębie-Zdrój |
| Region (NUTS) | PL227 – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawy sprzętu jednorazowego do leczenia tętniaków wewnątrzczaszkowych, malformacji tętniczo-żylnych i przetok oponowych oraz trombektomii dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca | Balton Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5360015638) |
| Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty | 2 775 600 PLN |
| Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca | KNK Medical Spółka z o.o., Poznań (NIP: 6443399464) |
| Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty | 1 068 120 PLN |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0003 – Wybrany wykonawca | Stryker Polska Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9520015337) |
| Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty | 2 834 658 PLN |
| Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0004 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0004 – Wybrany wykonawca | Medtronic Poland Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9521000289) |
| Część LOT-0004 – Wartość wybranej oferty | 2 290 680 PLN |
| Część LOT-0004 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0005 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0005 – Wybrany wykonawca | Penumbra Europe GmbH, Berlin |
| Część LOT-0005 – Wartość wybranej oferty | 423 900 PLN |
| Część LOT-0005 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0006 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0006 – Wybrany wykonawca | Aspironix Polska Sp. z o.o., Łódź (NIP: 5213675196) |
| Część LOT-0006 – Wartość wybranej oferty | 628 560 PLN |
| Część LOT-0006 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0007 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0007 – Wybrany wykonawca | Acandis GmbH, Pforzheim |
| Część LOT-0007 – Wartość wybranej oferty | 629 100 PLN |
| Część LOT-0007 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0008 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0008 – Wybrany wykonawca | Procardia Medical sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9512086452) |
| Część LOT-0008 – Wartość wybranej oferty | 1 907 928 PLN |
| Część LOT-0008 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0009 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0009 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0010 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0010 – Wybrany wykonawca | Terumo Poland Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5252656688) |
| Część LOT-0010 – Wartość wybranej oferty | 202 608 PLN |
| Część LOT-0010 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0011 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0011 – Wybrany wykonawca | Procardia Medical sp. z o.o., Warszawa (NIP: 9512086452) |
| Część LOT-0011 – Wartość wybranej oferty | 200 686 PLN |
| Część LOT-0011 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0012 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0012 – Wybrany wykonawca | Anmar Sp. z o.o., Tychy (NIP: 6462538085) |
| Część LOT-0012 – Wartość wybranej oferty | 35 640 PLN |
| Część LOT-0012 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0013 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0013 – Wybrany wykonawca | Crossmed Sp. z o.o., Poznań (NIP: 7773358865) |
| Część LOT-0013 – Wartość wybranej oferty | 44 226 PLN |
| Część LOT-0013 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0014 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0014 – Wybrany wykonawca | Akanmed Sp. z o.o., Poznań (NIP: 7831882727) |
| Część LOT-0014 – Wartość wybranej oferty | 359 640 PLN |
| Część LOT-0014 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0015 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0015 – Wybrany wykonawca | Velumed Sp. z o.o., Tychy (NIP: 6452562449) |
| Część LOT-0015 – Wartość wybranej oferty | 116 640 PLN |
| Część LOT-0015 – Liczba złożonych ofert | 1 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Dla wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania | 1)do oferty – należy dołączyć następujące oświadczenie: aktualny na dzień składania ofert: a) JEDZ. Należy go wypełnić w ten sposób, by potwierdzał on brak podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale 8 ust. 1 pkt 1 i ust. 4 SWZ; b) Załącznik nr 4 do SWZ - ośw. dot. braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. oraz art. 7 ust 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 2)na wezwanie Zamawiającego (dotyczy Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona) należy złożyć aktualne na dzień złożenia następujące środki dowodowe: a) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; b) (Załącznik nr 6 do SWZ);oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 594); c) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; d) ośw. Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w ośw., o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy w zakresie podstaw wykluczenia opisanych w art. 108 ust. 1 pkt 3–6 oraz art. 109 ust. 1 pkt 5–10 ustawy oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. oraz art. 7 ust 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę. zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ. 2.Dla potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu należy: 1)do oferty - dołączyć następujące ośw. aktualny na dzień składania ofert JEDZ/ESPD. 2) na wezwanie - NIE DOTYCZY NINIEJSZEGO POSTĘPOWANIA. 3. Przedmiotowe środki dowodowe składane wraz z ofertą w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone w SWZ: 1) firmowe materiały informacyjne producenta/opisy/foldery/fotografie/ulotki/prospekty oferowanego asortymentu z opisem produktu, potwierdzające spełnienie wymaganych przez Zamawiającego parametrów, wraz z nazwą producenta i numerami katalogowymi z dokładnym opisem w języku polskim z zaznaczeniem, której pozycji zamówienia dotyczą. Dokumenty lub oświadczenia sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 4. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 5. Wykonawcy muszą złożyć do upływu terminu składania ofert opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oraz zaszyfrowany: — formularz asortymentowo-cenowy stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ, — formularz oferty, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, — oświadczenie JEDZ/ESPD, — oświadczenie - Załącznik nr 4, — pełnomocnictwo, |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.