Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 8 częściach8 części
Łączna wartość wybranych ofert
3 038 436 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    FARMACOL-LOGISTYKA Sp. z o. o.· Katowice
    Cena wybranej oferty
    87 768 zł
    6 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Urtica Sp. z o. o.· Wrocław
    Cena wybranej oferty
    990 278 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Część 3
    Abbvie Sp. z o.o.· Warszawa
    Cena wybranej oferty
    1 533 333 zł
    1 oferta
  4. Umowa zawarta
    Część 4
    ASCLEPIOS S.A.· Wrocław
    Cena wybranej oferty
    90 496 zł
    6 ofert
  5. Umowa zawarta
    Część 5
    Urtica Sp. z o. o.· Wrocław
    Cena wybranej oferty
    65 000 zł
    1 oferta
  6. Umowa zawarta
    Część 6
    Bayer Sp. z o.o.· Warszawa
    Cena wybranej oferty
    87 437 zł
    1 oferta
  7. Umowa zawarta
    Część 7
    Hurtownia Farmaceutyczna ISMED Sp. j. mgr Janina Gierłowska, Andrzej Gierłowski· Otwock
    Cena wybranej oferty
    76 321 zł
    1 oferta
  8. Umowa zawarta
    Część 8
    Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o.· Warszawa
    Cena wybranej oferty
    107 803 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
19 ofert(łącznie na 8 części)
ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Dostawa leków do realizacji programów lekowych w tym WZW.

Zamawiający Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa leków do realizacji programów lekowych w tym WZW”, wybierając 7 wykonawców. Łączna wartość ofert: 3 038 436 zł. Złożono 19 ofert.

Zamawiający: Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w ToruniuToruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 21 sierpnia 2026
Łączna wartość ofert
3 038 436 zł
Liczba ofert
19 ofertłącznie, 8 części
Konkurencyjność
~3,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)

    20 kwietnia 2026

    Termin ofert: 26 maja 2026 08:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    21 sierpnia 2026

    19 ofert7 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano 7 wykonawców: FARMACOL-LOGISTYKA Sp. z o. o. (Katowice), Urtica Sp. z o. o. (Wrocław), Abbvie Sp. z o.o. (Warszawa), Asclepios S.A. (Wrocław), Bayer Sp. z o.o. (Warszawa) oraz 2 kolejnych.

  • 2

    UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 3 038 436,15 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 19 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu

REGON

000316068

Adres

ul. Św. Józefa 53-59, 87-100 Toruń

Region (NUTS)

PL613 – Kujawsko-pomorskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa leków do realizacji programów lekowych w tym WZW.

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

33600000-6 - Produkty farmaceutyczne

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Część LOT-0001 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0001 – Wybrany wykonawca

FARMACOL-LOGISTYKA Sp. z o. o., Katowice

Część LOT-0001 – Wartość wybranej oferty

87 768 PLN

Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert

6

Część LOT-0001 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-22+02:00

Część LOT-0002 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca

Urtica Sp. z o. o., Wrocław

Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty

990 278 PLN

Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-22+02:00

Część LOT-0003 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0003 – Wybrany wykonawca

Abbvie Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5252515835)

Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty

1 533 333 PLN

Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-22+02:00

Część LOT-0004 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0004 – Wybrany wykonawca

ASCLEPIOS S.A., Wrocław

Część LOT-0004 – Wartość wybranej oferty

90 496 PLN

Część LOT-0004 – Liczba złożonych ofert

6

Część LOT-0004 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-22+02:00

Część LOT-0005 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0005 – Wybrany wykonawca

Urtica Sp. z o. o., Wrocław

Część LOT-0005 – Wartość wybranej oferty

65 000 PLN

Część LOT-0005 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0005 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-22+02:00

Część LOT-0006 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0006 – Wybrani wykonawcy

Bayer Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5260019068); Urtica Sp. z o. o., Wrocław

Część LOT-0006 – Wartość wybranej oferty

87 437 PLN

Część LOT-0006 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0006 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-22+02:00

Część LOT-0007 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0007 – Wybrany wykonawca

Hurtownia Farmaceutyczna ISMED Sp. j. mgr Janina Gierłowska, Andrzej Gierłowski, Otwock (NIP: 5320100906)

Część LOT-0007 – Wartość wybranej oferty

76 320 PLN

Część LOT-0007 – Liczba złożonych ofert

1

Część LOT-0007 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-22+02:00

Część LOT-0008 – Wynik postępowania

Wybrano wykonawcę

Część LOT-0008 – Wybrany wykonawca

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o., Warszawa (NIP: 5222665719)

Część LOT-0008 – Wartość wybranej oferty

107 803 PLN

Część LOT-0008 – Liczba złożonych ofert

2

Część LOT-0008 – Data wyboru wykonawcy

2026-07-22+02:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

1. W niniejszym postępowaniu ­ na podstawie art.139 ustawy Pzp ­ Zamawiający najpierw
dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została
najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu­ tzw.
„procedura odwrócona”. Wykonawcy nie są obowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa
w art.125 ust.1 ustawy Pzp (JEDZ)­ oświadczenie to wymagane będzie wyłącznie od wykonawcy, którego oferta
zostanie najwyżej oceniona. Wyjątkiem od tej zasady jest konieczność złożenia wraz z ofertą przez Wykonawców
dwóch oświadczeń wstępnych w zakresie braku podstaw do wykluczenia uwzględniających regulacje „sankcyjne“, o
których mowa w formularzu „OFERTA”. 2. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wzywa Wykonawcę,
którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, wstępnego oświadczenia w formie jednolitego dokumentu (JEDZ), z uwagi na zastosowanie procedury odwróconej na podstawie art. 139 ustawy Pzp, a także do złożenia w terminie nie krótszym niż 10 dni aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków
dowodowych, którymi są: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy
Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem
środka karnego, ­ sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenie Wykonawcy, w
zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy
z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę,
ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do
tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty
częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego
do tej samej grupy kapitałowej. 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu,
o którym mowa art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez
Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp,
dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108
ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie
konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, e) art. 109 ust. 1 pkt 7­10 ustawy Pzp. 4) Odpis lub informacja z
Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art.
109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy
wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 5)Informacja z Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych,
w zakresie art. 108 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do tego rejestru, sporządzona
nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem. 6) Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu
z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w
zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 7)
Oświadczenie Wykonawcy, że nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k ust. 1 na mocy art. 1
pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 08.04.2022 r. w sprawie zmiany do rozporządzenia Rady (UE) nr
833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi
sytuację na Ukrainie. 3. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków możliwych do wprowadzenia w sekcjach niniejszego
ogłoszenia: a) szczegółowe zasady w zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia w odniesieniu do
Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, określone są
w rozdziale IV SWZ, b) szczegółowe zasady w zakresie udostępnienia zasobów, w celu potwierdzenia spełniania
warunków udziału w postępowaniu, określone są w rozdziale IV SWZ, c) szczegółowe zasady składania ofert
wspólnych, określone są w rozdziale IV SWZ. d) szczegółowe zasady w zakresie możliwości powierzenia wykonania
części zamówienia podwykonawcy, określone są w rozdziale IV SWZ. 4. Informacje w zakresie przedmiotowych
środków dowodowych zamieszczono w rozdziale V SWZ

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33600000-6Produkty farmaceutyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 313 614 zł
Próbka: 258 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
466 598 zł9 829 918 zł
Rozstęp międzykwartylowy
9 363 320 zł
Źródło próbki
CPV 33600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
466 598 zł
Mediana
2 313 614 zł
Górny kwartyl
9 829 918 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 038 436 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: FARMACOL-LOGISTYKA Sp. z o. o. (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 19 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.