AktywneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Dostawa ciągników dla jednostek PGL LP

Zamawiający Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych (ZUP LP w Łodzi) (Łódź, Łódzkie) prowadzi postępowanie „Dostawa ciągników dla jednostek PGL LP”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 09:00.

Otwórz na TED

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Termin składania ofert
21 września 2026, 09:00
18d 10h
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące

    21 sierpnia 2026

    Termin ofert: 21 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy ciągników dla jednostek organizacyjnych PGL LP przez 24 miesiące.

  • 2

    ZakresZamówienie jest podzielone na 3 części i obejmuje ciągniki o mocy minimalnej 230 KM z ładowaczami, 150 KM z ładowaczami oraz 100 KM z ładowaczami.

  • 3

    ZakresWarunki realizacji zamówienia są określone w załączniku nr 10 do SWZ - projekt umowy.

  • 4

    ZakresPodane ilości w częściach stanowią maksymalne ilości, jakie może zamówić zamawiający, i służą do porównania oraz oceny ofert.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2024 r. wygrał ROLBUD Adam Pędziwiatr.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych (ZUP LP w Łodzi)

NIP

7250028434

Adres

ul. Legionów 113, 91-073 Łódź

Region (NUTS)

PL712 – Łódzkie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Dostawa ciągników dla jednostek PGL LP

Rodzaj zamówienia

Dostawy

Główny kod CPV

16700000-2 - Ciągniki

Sekcja 3

Warunki udziału w postępowaniu

PoleWartość
Wadium

Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości: dla części 3 - 20 000,00 (dwadzieścia tysięcy) Wadium należy wnieść nie później niż przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać przez cały okres związania ofertą. Szczegółowe zapisy dotyczące wadium zawiera pkt. XXII SWZ.

Sekcja 4

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Termin składania ofert

2026-09-21 09:00

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1.
    Na podstawie art. 139 ust. 1 Pzp zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
  2. 2.
    Ofertę należy sporządzić w języku polskim i zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Pzp złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
  3. 3.
    Zamawiający przewiduje przesłanki wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art.108 ust.1 uPzp oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L229 z 31.7.2014, str. 1 z poźn. zm.) i na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

16700000-2Ciągniki
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 923 zł420 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
220 077 zł
Źródło próbki
CPV 16700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 923 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
420 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Historia

Poprzednia edycja tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2024wygrał(a): ROLBUD Adam Pędziwiatr1,9 mln złoferty b.d.wynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 21.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Zakład Usługowo-Produkcyjny Lasów Państwowych (ZUP LP w Łodzi) prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 16700000-2 - Ciągniki. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.