USŁUGA UTRZYMANIA I ROZWOJU GDAŃSKIEJ PLATFORMY EDUKACYJNEJ
Zamawiający Gdańskie Centrum Informatyczne (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „USŁUGA UTRZYMANIA I ROZWOJU GDAŃSKIEJ PLATFORMY EDUKACYJNEJ”. Termin składania ofert upływa 22 września 2026, 10:00. Wadium: 40 000 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 451 453 zł
- Wadium
- 40 000 zł
- Termin składania ofert
- 22 września 2026, 10:0019d 9h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=221, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
21 sierpnia 2026
Termin ofert: 22 września 2026 10:00
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest usługa utrzymania i rozwoju Gdańskiej Platformy Edukacyjnej przez 24 miesiące w jednej części.
- 2
ZakresZamówienie obejmuje zakres podstawowy oraz możliwość realizacji zakresu opcjonalnego, a szczegółowy opis, ilości i warunki realizacji są w IPU.
- 3
Zakrestreści wskazano, że dokumenty zamówienia są dostępne elektronicznie, a oferty składa się przez platformę wskazaną w ogłoszeniu.
- 4
RyzykoWadium wynosi 40 000,00 zł i ma zostać wniesione przed upływem terminu składania ofert, także w formie gwarancji bankowej, ubezpieczeniowej albo poręczenia.
Kontekst Atlasu
- Zamawiający podchodzi do tego zamówienia po raz kolejny; poprzednie postępowanie zakończyło się unieważnieniem.
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,9 oferty na postępowanie przy 34 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 53% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gdańskie Centrum Informatyczne |
| Adres | 80-601 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL634 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | USŁUGA UTRZYMANIA I ROZWOJU GDAŃSKIEJ PLATFORMY EDUKACYJNEJ |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów |
| Dodatkowe kody CPV | 72230000-6 - Usługi w zakresie rozbudowy oprogramowania; 72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium w kwocie 40 000,00 zł 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) gwarancjach bankowych; 3) gwarancjach ubezpieczeniowych; 4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299). 4. Wadium w pieniądzu należy wnieść w następujący sposób: 1) należy wykonać przelew bankowy na następujący rachunek Gdańskiego Centrum Informatycznego: 02 1240 1268 1111 0010 7864 3106, 2) w tytule przelewu należy wskazać numer postępowania oraz tytuł / przedmiot postępowania (pierwsza strona SWZ). 5. Wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert. 6. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej, spełniający co najmniej poniższe wymagania: 1) musi zawierać zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do wypłaty wadium na każde pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego, z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp; 2) z jego treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium; 3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie; 4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem, iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert); 5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania; 6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: Gmina Miasta Gdańska, NIP 583-00-11-969 z siedzibą w Gdańsku (80-803) przy ul. Nowe Ogrody 8/12, w imieniu której działa Gdańskie Centrum Informatyczne z siedzibą w Gdańsku (80-601) przy ul. Prof. Witolda Andruszkiewicza 5), 7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 ustawy Pzp), Zamawiający wymaga, aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę złożoną do postępowania przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-22 10:00 |
Informacje dodatkowe
- 1)DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ:
- Formularz oferty
- Jednolity Europejski Dokument Zamówienia,
- oświadczenie w zakresie podstaw wykluczenia w związku z agresją na Ukrainę, - 2)DOKUMENTY SKŁADANE NA WEZWANIE ZAMAWIAJĄCEGO:
- ODPIS LUB INFORMACJA Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO LUB Z CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. Wykonawca może potwierdzić brak ww. podstawy wykluczenia poprzez złożenie ważnego certyfikat wykonawcy, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu w zakresie ww. podstawy wykluczenia, a dane zawarte w Formularzu oferty, umożliwiają zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie.
- INFORMACJA Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Wykonawca może potwierdzić brak ww. wskazanej podstawy wykluczenia poprzez złożenie ważnego certyfikat wykonawcy, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli z treści certyfikatu wynika potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu w zakresie ww. podstawy wykluczenia, a dane zawarte w Formularzu oferty, umożliwiają zamawiającemu identyfikację certyfikatu oraz jego samodzielne uzyskanie.
- OŚWIADCZENIE O AKTUALNOŚCI INFORMACJI ZAWARTYCH W JEDZ – załącznik do SWZ
- OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE GRUPY KAPITAŁOWEJ – załącznik do SWZ.
Szczegółowe informacje o dokumentach wymaganych w postępowaniu zawiera SWZ. - 3)WYKONAWCA, KTÓRY POSIADA SIEDZIBĘ LUB MIEJSCE ZAMIESZKANIA POZA TERYTORIUM
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast
dokumentów składanych na wezwanie Zamawiającego, tj.:
a) W ZAKRESIE ODPIS Z WŁAŚCIWEGO REJESTRU LUB Z CENTRALNEJ EWIDENCJI I INFORMACJI
O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ– składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym
Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
b) W ZAKRESIE INFORMACJI Z KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO- w składa informację z odpowiedniego
rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument
wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania – nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ich złożeniem. - 3)Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów,
o których mowa w pkt a) i b) powyżej, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem
zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do
jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy. Dokumenty powinny być wystawione w terminach, odpowiednio dla wymaganych w postępowaniu dokumentów.
Szczegółowe informacje dot. postępowania, w tym składanych dokumentów zawiera SWZ.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, spełnienie warunku udziału
w postępowaniu Wykonawcy mogą wykazać w sposób opisany w SWZ. Każdy z Wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia wykazuje brak podstaw wykluczenia.
Oferty należy sporządzić w języku polskim.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
Zamawiający nie przewiduje możliwości przeprowadzenia aukcji elektronicznej.
Niniejsze postępowanie prowadzone jest przez Zamawiającego w systemie informatycznym pod adresem: https://gci-ezamawiajacy.gdansk.gda.pl - zwanego dalej „Platformą Zakupową”.
Zasady korzystania z Platformy Zakupowej opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawcy, która jest udostępniana na Platformie Zakupowej. Zamawiający rekomenduje, aby Wykonawca, przed przystąpieniem do składania ofert w Platformie Zakupowej, zapoznał się z Instrukcją jej korzystania, która dostępna jest w sekcji „regulacje i procedury procesu zakupowego” oraz zasadami rejestracji w Platformie Zakupowej, o których mowa w regulaminie dostępnym pod adresem https://oneplace.marketplanet.pl/regulamin
Korzystanie z Platformy Zakupowej jest bezpłatne dla Wykonawców.
Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy Zakupowej, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania +48 (22) 257 22 23.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.