193/PN/2026 Dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Kliniki Kardiochirurgii
Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Gdańsk, Pomorskie) prowadzi postępowanie „193/PN/2026 Dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Kliniki Kardiochirurgii”. Termin składania ofert upływa 4 września 2026, 09:30.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 4 września 2026, 09:301d 0h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 904 191 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2648, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
13 lipca 2026
Termin ofert: 18 sierpnia 2026 09:30Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
13 sierpnia 2026
Nowy termin: 21 sierpnia 2026 09:30Zmienia wersję 481257-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
20 sierpnia 2026
Nowy termin: 28 sierpnia 2026 09:30Zmienia wersję 561141-2026
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
27 sierpnia 2026
Nowy termin: 4 września 2026 09:30Zmienia wersję 577942-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Kliniki Kardiochirurgii w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach wskazanych w załączniku nr 3 do SWZ.
- 2
ZakresZamówienie jest podzielone na 83 części i obejmuje m.in. zastawki serca, przyrządy używane na salach operacyjnych, protezy naczyniowe, cewniki, dreny, pojemniki na krew oraz wyroby do terapii tlenowej.
- 3
ZakresSzczegółowy opis każdej części znajduje się w załączniku nr 3 do SWZ, a czas trwania umowy wynosi 24 miesięcy.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał Abbott Medical Sp.z o.o., który złożył jedyną ofertę.
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 3,7 oferty na postępowanie przy 254 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 54% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Uniwersyteckie Centrum Kliniczne |
| NIP | 9570730409 |
| Adres | ul. Dębinki 7, 80-952 Gdańsk |
| Region (NUTS) | PL633 – Pomorskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | 193/PN/2026 Dostawa wyrobów medycznych na potrzeby Kliniki Kardiochirurgii |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33140000-3 - Materiały medyczne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-04 09:30 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://uck-gdansk.ezamawiajacy.pl/pn/UCK-GDANSK/demand/301621/notice/public/details 2. Szczegółowy opis kryteriów oceny ofert oraz warunków udziału w postępowaniu został określone w dokumentacji postępowania. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Zgodnie z art. 65 ust.1 pkt. 4) Zamawiający odstępuje od wymagania użycia środków komunikacji elektronicznej, jeżeli Zamawiający wymaga przedstawienia próbek, których nie można przekazać przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Sposób nieelektronicznego składania ofert, wniosków, oświadczeń oraz innych dokumentów: Próbki należy złożyć w zamkniętej kopercie/kartonie w terminie składania ofert, do godz. 09:30 do: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne ul. Smoluchowskiego 17 80-214 Gdańsk budynek CMN-KANCELARIA, pietro V. 5. Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego zastosowana zostanie tzw. „odwrócona kolejność oceny ofert”, o której mowa w art.139 ustawy PZP. Zamawiający stosując powyższą procedurę, w pierwszej kolejności dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 6. Brak podstaw do wykluczenia o którym mowa w art. 108 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP zostanie wstępnie zweryfikowany na podstawie przedłożonego wraz z ofertą wypełnionego Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia. - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r., o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514). - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 5k dodanego do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014) na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 - W postępowaniu mają zastosowanie przesłanki wykluczenia na podstawie art. 1 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 roku nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczającego dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031. 7. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia potwierdzającego spełnianie wymagań określonych w art. 8 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031 z dnia 23 czerwca 2022 r. wedle wzoru z załącznika SWZ. 8. Wykaz podmiotowych środków dowodowych zawiera rozdział IX SWZ. 9. Dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą zostały wskazane w Rozdziale XIV SWZ. 10. Wszelkie nieuregulowane w niniejszym SWZ czynności, uprawnienia, obowiązki Wykonawców i Zamawiającego, których ustawa nie nakazała zawierać Zamawiającemu w SWZ, a które mogą przyczynić się do właściwego przebiegu postępowania, reguluje ustawa PZP. 11. Zamawiający przewiduje dokonanie zmian umowy w toku jej realizacji w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 455 ustawy PZP. 12. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SWZ. 13. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w przedmiotowym postępowaniu. 14. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w Rozdziale X SWZ. 15. Opis sposobu przygotowania i złożenia oferty został wskazany w Rozdziale XIV SWZ. 16. Szczegóły opis dotyczący składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum), Zamawiający umieścił w SWZ. 17. Klauzula informacyjna dotycząca Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) - szczegółowy opis w ust. XXVI SWZ. 18.Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania, zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy PZP. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.