- UnieważnionaCzęść 11 oferta
- Umowa zawartaCzęść 2Aesculap Chifa Sp. z o.o.· Nowy TomyślCena wybranej oferty926 440 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 3KARL STORZ Polska sp. z o.o.· WarszawaCena wybranej oferty205 160 zł1 oferta
- Umowa zawartaCzęść 4ELWU SP. Z O.O.· GDAŃSKCena wybranej oferty28 100 zł4 oferty
Dostawa narzędzi chirurgicznych (zestawy dla chirurgii naczyniowej, mikrochirurgii w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz narzędzi ogólnochirurgicznych (mikro narzędzia, narzędzia mikrochirurgiczne i endoskopowe oraz zestaw narzędzi specjalistycznych) (DFP.271.56.2026.KK)
Zamawiający Szpital Uniwersytecki w Krakowie (Kraków, Małopolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa narzędzi chirurgicznych (zestawy dla chirurgii naczyniowej, mikrochirurgii w…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość ofert: 1 159 700 zł. Złożono 7 ofert.
- Łączna wartość ofert
- 1 159 700 zł
- Liczba ofert
- 7 ofertłącznie, 4 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3233, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
21 kwietnia 2026
Termin ofert: 21 maja 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 maja 2026
Nowy termin: 26 maja 2026 09:00Zmienia wersję 270753-2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcówBieżące
20 sierpnia 2026
7 ofert3 wykonawców
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: no-signed.
- 2
OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | SZPITAL UNIWERSYTECKI W KRAKOWIE |
| REGON | 000288685 |
| Adres | ul. Marii Orwid 11, 30-688 Kraków |
| Region (NUTS) | PL213 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa narzędzi chirurgicznych (zestawy dla chirurgii naczyniowej, mikrochirurgii w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz narzędzi ogólnochirurgicznych (mikro narzędzia, narzędzia mikrochirurgiczne i endoskopowe oraz zestaw narzędzi specjalistycznych) (DFP.271.56.2026.KK) |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 33169000-2 - Przyrządy chirurgiczne |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 1 253 875 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Część LOT-0001 – Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
| Część LOT-0001 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0002 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0002 – Wybrany wykonawca | Aesculap Chifa Sp. z o.o., Nowy Tomyśl (NIP: 7880008829) |
| Część LOT-0002 – Wartość wybranej oferty | 926 440 PLN |
| Część LOT-0002 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0002 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-17+02:00 |
| Część LOT-0003 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0003 – Wybrany wykonawca | KARL STORZ Polska sp. z o.o., Warszawa (NIP: 6312655205) |
| Część LOT-0003 – Wartość wybranej oferty | 205 160 PLN |
| Część LOT-0003 – Liczba złożonych ofert | 1 |
| Część LOT-0003 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-17+02:00 |
| Część LOT-0004 – Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Część LOT-0004 – Wybrany wykonawca | ELWU SP. Z O.O., GDAŃSK (NIP: 5833567733) |
| Część LOT-0004 – Wartość wybranej oferty | 28 100 PLN |
| Część LOT-0004 – Liczba złożonych ofert | 4 |
| Część LOT-0004 – Data wyboru wykonawcy | 2026-07-17+02:00 |
Informacje dodatkowe
- 1.Wykaz oświadczeń lub dokumentów podmiotowych potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia:
- 1.1.oświadczenie w zakresie wskazanym w załączniku nr 2 do SWZ (jednolity europejski dokument zamówienia). Oświadczenie należy sporządzić w języku polskim;
- 1.2. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
- 1.3.informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem;
- 1.4.oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej.
- 1.5.oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy (w zakresie wskazanym w załączniku nr 2 do SWZ).
- 2.Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
- 2.1.punkcie 1.2. składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
- 2.2.punkcie 1.3 składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy.
- 2.3.Dokument, o którym mowa w punkcie 2.2., powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokument, o którym mowa w punkcie 2.1. powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem.
- 3.Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 2, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust.1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Przepis pkt. 2.3. stosuje się.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →