Zaprojektowanie, wykonanie, wdrożenie oraz świadczenie asysty technicznej i konserwacji aplikacji SOZP 2.0 służącej do obsługi zamówień publicznych w Gminie Miejskiej Kraków oraz udzielenie licencji.
Zamawiający Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa (Kraków, Małopolskie) prowadzi postępowanie „Zaprojektowanie, wykonanie, wdrożenie oraz świadczenie asysty technicznej i konserwacji…”. Termin składania ofert upływa 22 września 2026, 10:30. Planowany budżet: 2 668 141 zł.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 2 668 141 zł
- Wadium
- Brak
- Termin składania ofert
- 22 września 2026, 10:3019d 5h
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=337, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
1 wpis- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
20 sierpnia 2026
Termin ofert: 22 września 2026 10:30
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, wykonanie, wdrożenie i utrzymanie aplikacji SOZP 2.0 służącej do obsługi zamówień publicznych w Gminie Miejskiej Kraków oraz udzielenie licencji.
- 2
ZakresZamawiający przewiduje zamówienia podobne do 30% wartości zamówienia podstawowego, obejmujące m.in. analizę przedwdrożeniową, prace programistyczne, integrację z innymi systemami, zmianę lub rozbudowę funkcjonalności oraz asystę techniczną i konserwację.
- 3
ZakresZakres obejmuje także asystę techniczną i konserwację, a zamówienie trwa 51 miesięcy.
- 4
ZakresWykonawca może powierzyć część zamówienia podwykonawcom, ale w ofercie wskazuje zakres i nazwy podwykonawców, jeżeli są już znani.
- 5
ZakresNie dopuszcza ofert wariantowych, nie przewiduje aukcji elektronicznej i nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie wraca cyklicznie: podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w 2025 r.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa |
| REGON | 351554353 |
| Adres | Plac Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków |
| Region (NUTS) | PL213 – Małopolskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Zaprojektowanie, wykonanie, wdrożenie oraz świadczenie asysty technicznej i konserwacji aplikacji SOZP 2.0 służącej do obsługi zamówień publicznych w Gminie Miejskiej Kraków oraz udzielenie licencji. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 72212000-4 - Usługi programowania oprogramowania aplikacyjnego |
| Dodatkowe kody CPV | 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania; 72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów |
| Szacunkowa wartość zamówienia | 2 668 141 PLN |
Warunki udziału w postępowaniu
Warunki udziału w postępowaniu
- Zgodnie z informacją zawartą w pkt 2.1.4. ppkt 1 ogłoszenia.
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-22 09:30 |
Informacje dodatkowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1. | Szczegółowy opis do pkt 2.1.6. ogłoszenia | W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy. Ponadto w postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 514). 2. Prawidłowy opis do pozycji pn. "Termin, do którego oferta musi pozostać ważna:" w pkt 5.1.12. ogłoszenia to: Wykonawca składający ofertę pozostaje nią związany do 20.12.2026 r. 2. Uwaga do pkt 5.1.3.: Przedmiot umowy będzie realizowany w terminach szczegółowo określonych w § 2 ust. 2 wzoru umowy stanowiącego załącznik numer 11 do SWZ. |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).