Wymiana sieci wodociągowej L ca 971 m metodą bezwykopową (kraking statyczny) wraz z wymianą ZD i przełączeniem przyłączy wodociągowych na terenie Warszawy w Dzielnicy Wilanów.
Zamawiający Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Wymiana sieci wodociągowej L ca 971 m metodą bezwykopową (kraking statyczny) wraz z…”. Termin składania ofert minął 27 sierpnia 2026, 10:00. Wadium: 30 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 1 132 327 zł
- Wadium
- 30 000 zł
- Termin składania ofert
- 27 sierpnia 2026, 10:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
24 lipca 2026
Termin ofert: 25 sierpnia 2026 10:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
20 sierpnia 2026
Nowy termin: 27 sierpnia 2026 10:00Zmienia wersję 514213-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wymiana sieci wodociągowej o długości ca 971 m metodą bezwykopową (kraking statyczny) wraz z wymianą ZD i przełączeniem przyłączy wodociągowych na terenie Warszawy w Dzielnicy Wilanów.
- 2
RyzykoZamawiający dopuszcza inne gwarancje, o których mowa w specyfikacji.
- 3
ZakresCzas realizacji umowy wynosi 672 dni, a miejsce realizacji wskazano w regionie PL911, Mazowieckie.
- 4
RyzykoWykonawca wnosi wadium w wysokości 30.000,00 złotych, a wybrany wykonawca zabezpieczenie należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie z naliczonym VAT.
Kontekst Atlasu
- Tu trzeba liczyć się z konkurencją: postępowania tego zamawiającego z ostatnich 3 lat przyciągały średnio 3,9 ofert (średnia krajowa: 3,7), a tylko 16% miało jedną ofertę.
- W ostatnich 3 latach Atlas powiązał z postępowaniami tego zamawiającego 16 orzeczeń KIO, w tym 7 z tej samej głównej dziedziny CPV co ogłoszenie; w 4 sprawach odwołanie uwzględniono, a w 6 oddalono.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A. |
| NIP | 5250005662 |
| Adres | P. Starynkiewicza 5, 02-015 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Wymiana sieci wodociągowej L ca 971 m metodą bezwykopową (kraking statyczny) wraz z wymianą ZD i przełączeniem przyłączy wodociągowych na terenie Warszawy w Dzielnicy Wilanów. |
| Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| Główny kod CPV | 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków |
Warunki udziału w postępowaniu
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed upływem terminu składania ofert, wadium w wysokości 30.000,00 złotych. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą. Szczegółowe informacje o wadium zawiera specyfikacja. 2. Wybrany wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie (z naliczonym podatkiem VAT). Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku formach. Szczegółowe informacje o zabezpieczeniu należytego wykonania zawiera specyfikacja. 3. Inne gwarancje, o których mowa w specyfikacji. |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-27 10:00 |
Informacje dodatkowe
Przedmiotowe zamówienie jest częścią większego zamówienia udzielanego w częściach. Każda część stanowi przedmiot odrębnego postępowania w ramach zamówienia udzielanego w częściach. Wartość części zamówienia nie przekracza kwoty określonej w przepisach, do których odsyła art. 3 ust. 1 ustawy Pzp. Wartość całości zamówienia przekracza kwotę określoną w przepisach, do których odsyła art. 3 ust. 1 ustawy Pzp.
szczegółowe określenie terminu realizacji zamówienia znajduje się w projekcie umowy
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.