Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

ZakończoneTEDWynik postępowania (UE)
Wynik postępowania

Usługa nadzoru inwestorskiego nad zadaniami w zakresie małej retencji na potrzeby Nadleśnictwa Jamy

Postępowanie „Usługa nadzoru inwestorskiego nad zadaniami w zakresie małej retencji na potrzeby…” zamawiającego Nadleśnictwo Jamy zostało unieważnione.

Zamawiający: Nadleśnictwo Jamyopublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 184 750 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Nie otrzymano ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa zamawiającego

Nadleśnictwo Jamy

NIP

8760005131

Adres

Jamy 5, 86-318 Jamy 5

Region (NUTS)

PL616 – Kujawsko-pomorskie

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa zamówienia

Usługa nadzoru inwestorskiego nad zadaniami w zakresie małej retencji na potrzeby Nadleśnictwa Jamy

Rodzaj zamówienia

Usługi

Główny kod CPV

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

Dodatkowe kody CPV

71540000-5 - Usługi zarządzania budową; 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

Przetarg nieograniczony

Sekcja 4

Udzielenie zamówienia

PoleWartość
Wynik postępowania

Zamknięte bez wyboru

Sekcja 5

Informacje dodatkowe

  1. 1)
    . Zamówienie realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) - Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3).
  2. 2)
    . W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: - zdolności technicznej lub zawodowej:
    Warunek ten, w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować: jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane wynikające z postanowień ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2026r. poz. 524 z późn. zm.) do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi (lub równoważną osobą, właściwą do wykonania przedmiotu zamówienia, która jest członkiem odpowiedniej izby inżynierów budownictwa), która będzie pełniła funkcję inspektora nadzoru.
    Warunki udziału w postępowaniu zostały szczegółowo opisane w pkt. 7 SWZ.
  3. 3)
    . W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w: art. 108 ust. 1 pkt.1) uPZP, art. 108 ust. 1 pkt.2) uPZP, art. 108 ust. 1 pkt. 3) uPZP, art. 108 ust. 1 pkt. 4) uPZP, art. 108 ust. 1 pkt. 5) uPZP, art. 108 ust. 1 pkt. 6) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 1) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 2) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 3) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 4) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 5) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 7) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 8) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 9) uPZP, art. 109 ust. 1 pkt. 10) uPZP, art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 514 – „Specustawa”), art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 z późn. zm.). Podstawy wykluczenia z postępowania zostały szczegółowo opisane w pkt. 6 SWZ.
  4. 4)
    . Wykaz oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu został szczegółowo zawarty w pkt. 9 SWZ. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego w niniejszym postępowaniu, posłużyć się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, jeżeli certyfikat ten potwierdza okoliczności wymagane przez Zamawiającego w zakresie braku podstaw wykluczenia lub spełniania warunków udziału w postępowaniu. Złożenie albo wskazanie certyfikatu jest uprawnieniem Wykonawcy. Zamawiający nie wymaga posiadania certyfikatu jako warunku udziału w postępowaniu i nie uzależnia możliwości ubiegania się o zamówienie od posiadania certyfikatu.
  5. 5)
    . Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP.
  6. 6)
    . Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z Prawa Opcji.
  7. 7)
    . Wykonawca związany jest ofertą przez 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert tj. do dnia 15-11-2026r.
  8. 8)
    . Termin wykonania usługi ustala się od dnia zawarcia umowy do dnia całkowitego zakończenia prac i odbioru końcowego, wstępnie przewidzianego na dzień 31.10.2027r. Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru inwestorskiego, także w okresie rękojmi dla robót budowlanych. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji umowy uregulowane są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.
  9. 9)
    . Pełnienie usługa nadzoru inwestorskiego powinno być zgodne z wytycznymi DNSH oraz spełniać wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2021/241 z dnia 12 lutego 2021r. ustanawiającym instrument na Rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w zakresie wymagań zgodności z regułą DNSH „Nie Czyń Poważnych Szkód”.
  1. 1.
    Zamówienie realizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027 (FEnIKS) - Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3).
  2. 2.
    Z uwagi na ograniczenia techniczne formularza e-Notices2 termin wskazano jako okres realizacji w miesiącach, natomiast wiążący i szczegółowy termin wykonania zamówienia został określony w pkt. 4. SWZ. Termin wykonania usługi ustala się od dnia zawarcia umowy do dnia całkowitego zakończenia prac i odbioru końcowego, wstępnie przewidzianego na dzień 31.10.2027r.
    Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru inwestorskiego, także w okresie rękojmi dla robót budowlanych. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji umowy uregulowane są we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.
  3. 3.
    Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
    Cena – 60 %
    Doświadczenie zawodowe inspektora nadzoru – 40%
    Sposób obliczania punktów:
    - W ramach kryterium „Cena” ocena ofert zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru:
    C = Cn/Co x 60 % x 60 pkt
    gdzie:
    C – liczba punktów w ramach kryterium „Cena”,
    Cn – najniższa cena spośród ofert ocenianych
    Co – cena oferty ocenianej
    Ocenie w ramach kryterium „Cena” podlegać będzie cena łączna brutto podana w Formularzu Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ).
    Z uwagi na postanowienia art. 225 ust. 1 PZP, jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami.
    - W ramach kryterium „Doświadczenie zawodowe inspektora nadzoru” Zamawiający może przyznać maksymalnie do 40 pkt. Kryterium to obejmuje doświadczenie zawodowe inspektora nadzoru w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej. Ocena punktowa dokonana zostanie wg poniższych zasad:
    Liczba zadań (inwestycji) w okresie ostatnich 5 lat polegających na budowie/przebudowie obiektu małej retencji, przy których pełnił on funkcje kierownika robót/budowy lub inspektora nadzoru robót hydrotechnicznych:
    jedno - 10 pkt
    dwa - 20 pkt
    trzy - 30 pkt
    cztery i więcej - 40 pkt
    Punkty zostaną przyznane na podstawie oświadczenia Wykonawcy złożonego w Formularzu Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ).
    Jeżeli osoba wskazana do realizacji zamówienia jako inspektor nadzoru w specjalności inżynieryjnej hydrotechnicznej nie pełniła funkcji kierownika robót (budowy) lub inspektora nadzoru robót hydrotechnicznych na co najmniej jednym zadaniu określonym w tabeli oferta otrzyma - 0,00 pkt.
    Osoba wskazana przez Wykonawcę musi spełniać warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt. 7.1.4).c). SWZ;
    Dane personalne ww. osób należy wskazać w Części IV lit. C (pkt 2) JEDZ (patrz pkt. 9.1.a) SWZ).
    Dokumenty potwierdzające doświadczenie zawodowe inspektora nadzoru w realizacji zadań (inwestycji) w okresie ostatnich 5 lat polegających na budowie/przebudowie obiektu małej retencji, przy których pełnił on funkcje kierownika robót/budowy lub inspektora nadzoru robót hydrotechnicznych należy złożyć wraz z ofertą (patrz pkt. 13.4.k) SWZ).
    Na ww. dokumenty składają się, wedle wyboru Wykonawcy, m.in.: umowy, referencje, protokoły odbioru robót itp., z których jednoznacznie wynikać będzie udział wskazanej przez Wykonawcę osoby.
    Niedopełnienie powyższych obowiązków lub niekompletne podanie informacji w formularzu Oferty (załącznik nr 1 do SWZ) lub w JEDZ (załącznik nr 3 do SWZ) lub niezałączenie do oferty dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe inspektora nadzoru, o których mowa powyżej uznawane będzie za niespełnienie przedmiotowego kryterium i oferta uzyska 0,00 pkt.
    Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie Oferta Wykonawcy, która uzyska największą liczbę punktów.
    Jeżeli nie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę.
  4. 4.
    Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71520000-9Usługi nadzoru budowlanego
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
184 750 zł
Próbka: 53 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
49 927 zł371 889 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 963 zł
Źródło próbki
CPV 71520000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
49 927 zł
Mediana
184 750 zł
Górny kwartyl
371 889 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Jamy prowadzi to postępowanie.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (portal TED Komisji Europejskiej). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.