To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.
Innowacyjne rozwiązania w zakresie OZE w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem
Postępowanie „Innowacyjne rozwiązania w zakresie OZE w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem” zamawiającego Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem (Wysokie Mazowieckie, Podlaskie) zostało unieważnione.
- Wartość całego ogłoszenia wynikowego
- Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 275 829 zł
- Liczba ofert
- Brak danych
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=392, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,4 ofertyumiarkowanatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
29 czerwca 2026
Termin ofert: 3 sierpnia 2026 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik postępowaniaBieżące
19 sierpnia 2026
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Wszystkie oferty odrzucone.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Innowacyjne rozwiązania w zakresie OZE w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne |
| Dodatkowe kody CPV | 09332000-5 - Instalacje słoneczne; 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne; 45000000-7 - Roboty budowlane; 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego; 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych; 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego; 45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia; 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne; 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania; 71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną; 71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych; 71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Zamknięte bez wyboru |
Informacje dodatkowe
Z postępowania o udzielenie zamówienia wykluczony zostanie Wykonawca, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228–230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46–48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r.poz. 1133 oraz z 2021 r. poz. 2054) lub w art. 54 ust. 1–4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523, 1292, 1559 i 2054),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769 oraz z 2020 r. poz. 2023),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296–307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270–277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
- 7)Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności.
- 8)Zamawiający wykluczy również z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp. tj.: Wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
WYKAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH - 1.Podmiotowe środki dowodowe składa, na wezwanie zamawiającego, Wykonawca, którego oferta została oceniona najwyżej.
- 2.Zamawiający wyznaczy termin złożenia podmiotowych środków dowodowych nie krótszy niż 10 dni.
- 3.Podmiotowe środki dowodowe muszą być aktualne na dzień ich złożenia.
- 4.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
- 4.1.Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie:
a) art. 108 ust. 1 pkt. 1 i 2 ustawy Pzp
b) art. 108 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się
o zamówienie Publiczne tytułem środka karnego – sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przez jej złożeniem - 4.2.Oświadczenia wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp o braku
przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r.
o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2025 r., poz. 1714 t.j.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy do tej samej grupy kapitałowej – Załącznik nr 6 do SWZ. - 4.3.Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w:
a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, dotyczących wydania prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne,
b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego,
c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji,
d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, dotyczących zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania Wykonawcy lub podmiotu który należy z Wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia,
- według wzoru stanowiącego Załącznik nr 7 do SWZ. - 4.4.Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej.
Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji
o Działalności Gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp – sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem. - 4.5.Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art.125 ustawy Pzp oraz oświadczeniu dotyczącym przesłanek wskazanych w art. 5k ust. 1 rozporządzenia nr 833/2014, tj.:
- 1)informacje zawarte w oświadczeniu złożonym na podstawie art. 125 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514 t.j.).
- 2)informacje zawarte w oświadczeniu dotyczącym przesłanek z art. 5k ust. 1 rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.)
- według wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. - 4.5.Wykaz dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy – Załącznik nr 9 do SWZ.
- 3)sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie wyznacza warunku w powyższym zakresie. - 4)zdolności technicznej lub zawodowej.
Doświadczenie wykonawcy:
a) Zamawiający uzna warunek za spełniony w przypadku wykazania przez Wykonawcę, że wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej 3 zamówienia polegające na dostawie wraz z montażem w formule zaprojektuj i wybuduj instalacji fotowoltaicznej zlokalizowanej na gruncie o mocy min 150 kWp każda, o wartości min 600 000 zł brutto każde;
b) Zamawiający uzna warunek za spełniony w przypadku wykazania przez Wykonawcę, że wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej 3 zamówienia polegające na wykonaniu automatyki zabezpieczeniowej dla instalacji fotowoltaicznej;
c) Zamawiający uzna warunek za spełniony w przypadku wykazania przez Wykonawcę, że wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej 2 zamówienia polegające na dostawie wraz z montażem magazynu energii elektrycznej o pojemności min. 300 kWh i mocy min. 100 kW wraz z systemem sterowania, o wartości minimum 200 000 zł brutto każde.
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunku na podstawie wykazu dostaw (Załącznik nr 9 do SWZ).
Do wykazu należy załączyć dowody czy dostawy zostały wykonane należycie.
INFORMACJA O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH
Stosownie do treści art. 107 ust. 1 ustawy Pzp zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych przez wykonawcę wraz z ofertą.
W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia oraz w celu potwierdzenia zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert, do oferty należy dołączyć: - 1.Dokumenty potwierdzające wymagania minimalne dla urządzeń wymienionych w PFU. Rodzaje wymaganych dokumentów potwierdzających tj. karty katalogowe i certyfikaty dla: paneli fotowoltaicznych, inwerterów, optymalizatorów, magazynów energii, konstrukcji wsporczych, kabli DC i AC, instalacji odgromowej;
- 2.Karty katalogowe magazynu energii lub inne dokumenty ze wskazaniem:
- pojemności nominalnej zainstalowanych baterii w kWh,
- całkowitej sprawności energetycznej w %; - 3.Karty katalogowe pojedynczego ogniwa LiFePo;
- 4.Dokumenty potwierdzające klasę „A” ogniw zastosowanych w magazynie.
INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEPROWADZENIA PRZEZ WYKONAWCĘ WIZJI LOKALNEJ - 1.Złożenie oferty musi być poprzedzone odbyciem wizji lokalnej.
- 2.Z odbycia wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół, który będzie stanowił potwierdzenie odbycia wizji lokalnej.
- 3.Zamawiający nie wyznacza jednego terminu odbycia wizji lokalnej. Wizja może zostać zrealizowana w dowolnym terminie, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.00 z zastrzeżeniem pkt 4.
- 4.Celem odbycia wizji lokalnej, Wykonawca zobowiązany jest zgłosić zamiar jej odbycia, proponując termin wizji z co najmniej 24 - godzinnym wyprzedzeniem. Po potwierdzeniu przez Zamawiającego zaproponowanego terminu, Wykonawca może dokonać wizji lokalnej.
- 5.Wizja odbędzie się w miejscu reazlizacji zamówienia, tj. ul. Szpitalna 5, 18-200 Wysokie Mazowieckie.
- 6.Przedstawiciele Zamawiającego nie udzielają w toku zapoznania z obiektem wyjaśnień formalnych. Wykonawcy w celu uzyskania wyjaśnień dotyczących przedmiotu zamówienia mogą składać wnioski o udzielenie wyjaśnień zgodnie z SWZ.
- 7.Zamawiający nie zwraca kosztów udziału w wizji lokalnej, w tym w szczególności dojazdu na miejsce realizacji zamówienia, tj. dojazdu do ul. Szpitalnej 5 w wysokiem Mazowieckiem.
- 8.Oferta złożona bez odbycia wizji lokalnej zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
OTWRACIE OFERT nastąpi przez platformazakupowa.pl, sesja otwarcia ofert jest niejawna. PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO, KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO 1. Istotne dla Zamawiającego postanowienia umowy zawiera Załącznik nr 4 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. 2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami podanymi w Załącznik nr 4 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy.
Zgodnie z art. 257 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych ZAMAWIAJĄCY ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ UNIEWAŻNIENIA NINIEJSZEGO POSTĘPOWANIA o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.