Dzierżawa kombajnów chodnikowych wraz z zabezpieczeniem obsługi gwarancyjnej w całym okresie dzierżawy dla Polskiej Grupy Górniczej S.A. Oddział KWK Piast-Ziemowit z podziałem na zadania
Zamawiający Polska Grupa Górnicza S.A. (Katowice, Śląskie) prowadził postępowanie „Dzierżawa kombajnów chodnikowych wraz z zabezpieczeniem obsługi gwarancyjnej w całym…”. Termin składania ofert minął 28 sierpnia 2026, 11:00.
- Termin składania ofert
- 28 sierpnia 2026, 11:00Zakończone
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=177, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
21 lipca 2026
Termin ofert: 24 sierpnia 2026 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
19 sierpnia 2026
Nowy termin: 28 sierpnia 2026 11:00Zmienia wersję 503571-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dzierżawa kombajnów chodnikowych dla Polskiej Grupy Górniczej S.A. Oddział KWK Piast-Ziemowit z podziałem na dwa zadania.
- 2
ZakresTermin płatności faktur ustrukturyzowanych wynosi 30 dni od daty otrzymania faktury w KSEF, a dla faktur wystawionych poza KSEF 30 dni od daty wpływu faktury do Dzierżawcy.
- 3
ZakresZamówienie obejmuje 2 części, a czas trwania umowy wskazano na 820 dni; miejsce realizacji to PL22A, Śląskie.
- 4
ZakresZamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów pochodzących z określonych państw nie przekracza 50%; przewidziano też zamówienia podobne po negocjacjach.
- 5
RyzykoKażde zadanie dotyczy kombajnu chodnikowego o mocy organu urabiającego 150 kW+/-5% wraz z zabezpieczeniem serwisowej obsługi gwarancyjnej w całym okresie dzierżawy.
Kontekst Atlasu
- To zamówienie pojawia się nie pierwszy raz: podobne postępowanie z 2025 r. wygrał Inoxihp Poland Sp. z o. o. MPI Technologies Sp. z o. o. Sp. K przy 3 ofertach.
- Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 9,5 ofert na postępowanie przy 34 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Polska Grupa Górnicza S.A. |
| NIP | 6342834728 |
| Adres | ul. Powstańców 30, 40-039 Katowice |
| Region (NUTS) | PL22A – Śląskie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dzierżawa kombajnów chodnikowych wraz z zabezpieczeniem obsługi gwarancyjnej w całym okresie dzierżawy dla Polskiej Grupy Górniczej S.A. Oddział KWK Piast-Ziemowit z podziałem na zadania |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 43000000-3 - Maszyny górnicze, do pracy w kamieniołomach, sprzęt budowlany |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-08-28 11:00 |
Sekcja 4Informacje dodatkowe
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Finansowanie ze środków UE | Tak |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →